nasiona marihuany

Mój pierwszy raz [Albino A+] w kokosie

Wyszukiwarka Forumowa:

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
:tiphat:

Nigdy nie uprawiałem gribanów, więc nadszedł ten czas. Dostałem pompkę od delavegi :flower: i 5 dni temu zaszczepiłem dwa słoiki żyta zrobionego w/g przepisu Warana z Komody. Widać, że żyto ładnie już zaczyna przerastać, dzisiaj przemieszałem. Będzie jedno pudełko z okrywą z kokosa, ale to pokażę za jakiś czas jak wszystko pójdzie ok.

 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Coś się po***ało i kolonizacja się zatrzymała. Poszło na kompost, wczoraj zaszczepiłem nowe dwa słoiki.

Tak to wyglądało:

 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Siema Zacier. Na pierwszym foto widac wode na dnie słoika. Zbyt mokre ziarno przygotowałeś. Ewentualnie luzy na wieczku były zbyt bezpieczne o ile używałeś klasycznej nakrętki z portem iniekcyjnym.
Znam te potyczki doskonale, kiedyś po kolejnej zepsutej kolonizacji zrobilem ziarno w paru wariantach poziomu wilgoci, wykluczając zbyt mokre po poprzednich niepowodzeniach co nie.. wyszło mi za suche, dobre i prawie dobre. Od tej pory trzymam się tej sukcesywnej wilgotności substratu i jest w cipeczke. Polecam od razu se przygotować żyto w kilku wariantach co by metoda prób i błędów nie trwała ch*j wie ile czasu.
Z grzyborami tak to jest, że nawet szrumkocur jakim jest np. Warano czasem musi utylizować syfiasty produkt pomimo srogiego skila.
:tiphat:
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz
To bakteria na bank
Na pierwszym zdjęciu widać pomiędzy nieskolonizowanym ziarnem szarawy śluz to oznaka Bacillusa
I fakt... ziarno też trochę mokre...
Masz jeszcze jakieś pompki ?

:tiphat:
 
Ostatnia edycja:

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Po wyjęciu z szybkowara myślałem, że jest za suche, ale fakt na zdjęciach widać, że jednak za mokre trochę wyszło. Zobaczymy teraz co wyjdzie, czas pokaże. Pompki jeszcze mam, delavega pół litra wysłał :kres:
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Może coś w procesie nie zagrało? Wystudzone dobrze przed zapakowaniem w słoje? Mieszane podczas stygnięcia po sterylizacji?
Będzie dobrze :)
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... po pełnej kolonizacji daj im jeszcze z 5 dni na większe zagęszczenie...
Usprawni to późniejszy proces...
A jaki masz ogólnie plan i w czym chcesz to owocnikowac ?
:tiphat:
 
Ostatnia edycja:

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Siema. No to poczekam do następnego tygodnia. Okrywa będzie z kokosa i w pudełku 7litrowym.
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz
Wszystko kozak... od ubicia i wymieszania substratu po dobranie pudła
:dealw:
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Dzięki. Zobaczymy co z tego wyjdzie. W razie W zaszczepiłem jeszcze dwa słoiki tydzień temu :oczy:
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Tak to wygląda po pięciu dniach. Jutro wystawiam na światło.
Te dwa słoiki o których pisałem wcześniej, że zaszczepiłem w razie W już ładnie skolonizowane, za tydzień zrobię drugie pudełko :dealw:

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół