nasiona marihuany

Mały problem

Wyszukiwarka Forumowa:

Patron

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2006
Postów
243
Buchów
1
Eloo temat zamkniety:)jeszcze tar thx i mam taką zwałe z tej lampy ze masakta zeby ją zapalic to musze włozyc wtyczke do gniazdka i dotknąc zarówki albo drucika którym jest owinięta:) w pewnym sesie drócik pełni funkcje włącznika:)
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
Patron, Dotykaj więcej .... cie 4.5kV pie****nie to zrezygnujesz z dotykania. Zrób wszystko tak, żeby się odpalało bez jakich kolwiek ingerencji. Taki osprzęt powinien być w 100% samodzielny bo co 12h nie będziesz dotykał drucików itp.
Do prac przy napięciach do 1kV trzeba mieć specjalny certyfikat SEP. Ty pewnie takiego nie posiadasz. Więc przy 4.5kV pracuj tak, żeby nikt nie zginął.
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
Ja jak podpinałem cały balast to miałem chwile strachu, niby wiedziałem co i jak wiec byłem pewny.. ale miałem drucik z bardzo cienką izolacją i w jednym miejscu się przetarła, drut wyskoczył i dotknął innego również gołego :). Było bzzzyt iskra a to dosyć blisko oczu było więc troche się wystraszyłem. Na drugi dzień kupiłem wszystkie nowe przewody, grube i solidne... a jak grzebię przy HPSach to już tylko gdy są wyłączone hehe. Kiedyś już mnie walnął prąd z gniazdka jakimś cudem się oderwałem od ściany - nie było to wcale miłe :)
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
.::ARKAN::., ja sie nieco elektroniką bawiłem i z nudy odpaliłem transformator ~230V/+-12V i do niego podłączyłem odwrotnie ~230V/+- 9V. W palcach trzymałem miernik i ogólnie rzecz ujmując w momencie gdy mnie ***ło na wyświetlaczu pojawiło się 1500V czyli dużo. Naszczęście mały prąd i krótki impuls sprawiły, że mogę wam to opisać.
 
B

blancik

Guest
mnie jak ***... to gwiazdy zobaczylem, pewnie widzieliście te moją lampe jaką mam zbudowaną- odblyśnik z blachy podoginany jak ma być, dlugi coś okolo 130cm, szeroki u dolu 60cm, podlanczam ostatnią oprawę z żarówką i kabel przewiesilem przez ten odbyśnik, calkiem zapominając że on u wyjścia glównego jest w pelni podlączony, zabieram się ażeby podnieść lekko wyżej lampe na lańcuszku i tak ladnie chwycilem za lampe z tylu gdzie byl ten kabel i :cat: :cat: :cat: jak mnie pierd.... to ten caly odblyśnik po klacie mi zjechal, palec jak bania i ból jak cholera a ja od razu usiadlem na du*e i chwila zadumy na calego :scratch: co ja od***.....???

Patron a ty zamiast tego kabelka to so podlącz zwykly wylącznik taki jak od żyrandola, naprawde zrób jak ci wszyscy radzą bo możesz usiąść na du*e i nawet niezdążysz chwycić chwili zadumy, jak bylo w moim przypadku. Jak niewiesz jak to i gdzie podlączyć to napisz narysuje ci.
Eloooo dla wszyyyystkich :thumright:
 

Patron

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2006
Postów
243
Buchów
1
panowie kupie jutro gróbe dróty i popodłączam wszystko od nowa niewiem tylko czy mam kupic nowy kabel 3żyłowy czy 2 i jak 3 to jak mam podpiac uziemienie i czy jest to mozliwe zeby to zalerzało od tego!!Opisze teraz wszystko w szczegółach mianowicie:
1podłączam wszystko według schematu od blancika
2żarówke mam wykręcona sprawdzam miernikiem czy mam napięcie w oprawce i jest
3wyciagam wtyczke z napięcia wkrecam żarówke podłączam napiecie
4pizd. lampa nie swieci ale jak zblize dłon do zarówki i jej dotkne to momentalnie sie zapala tak jak ja bym był uziemieniem albo jakims włacznikiem jutro sprawdze jeszcze wszystko wymienie okablowanie i napisze wam chłopaki co i jak!!sory za błędy!!
 
B

blancik

Guest
a masz w hacie jakiś przedlużacz z wtyczką na bolec do uziemienia? on jest trzy rzylowy i idealny, sam tak mam z tego zrobione.
 

Patron

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2006
Postów
243
Buchów
1
niemam ale jutro kupie kabel 3 żyłowy i wtyczke z uziemieniem jest jakies logiczne wytłumaczenie oco kurcze chodzi z tą zasraną żarówka bo pierwszy raz cos takiego widze
 
B

blancik

Guest
jak masz ze trzy metry to nie kupuj, zrobie ci teraz dokladny schemat z uziemieniem, a kostki musialbyś mieć ze dwie-trzy

[ Dodano: 2006-07-19, 01:46 ]
trudno powiedzieć jak masz prowizorki porobione, wszystko sie okarze jak zrobisz wszystko jak powinno być
 

Patron

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2006
Postów
243
Buchów
1
ok jutro wszystko bende miał :flower:

[ Dodano: 2006-07-19, 01:49 ]
thx człowieku ratujesz mi dupsko swoją pomoca
 
B

blancik

Guest
kup te kostki do prądu co są w paskach, ucinasz so z takiego paska ile potrzebujesz
:flower: :queen:
 

Patron

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2006
Postów
243
Buchów
1
a jaka jest cena pewnie kilku zł??moja kieszen jest juz zrójnowana
 
B

blancik

Guest
niema sprawy

[ Dodano: 2006-07-19, 01:59 ]
kostki to groszowe sprawy, wiesz jak wyglądają?
 
B

blancik

Guest
227.jpg


Teraz już zrobilem ci czarne na bialym, każdy kabelek w tym rysunku ma swój kolor i jest podlączony tam gdzie musi być-nie inaczej!

Jadąc od samego początku, czyli od wtyczki z uziemieniem do kostki, widoczne są trzy kabelki:

NIEBIESKI- to kabelek oznaczony literką "L"

ŻÓLTY- to uziemienie podlączane tylko do blachy odblyśnika

CZARNY- to kabelek oznaczony literką "N"

USTAW SOBIE TERAZ WSZYSTKIE CZĘŚCI W IDENTYCZNYCH POLORZENIACH JAK NA RYSUNKU, I KOLORAMI KABELKI SO NA SPOKOJNIE ZLĄCZ IDENTYCZNIE JAK WIDZISZ.

I tak jak na rysunku widać, wszysko leży na drewnianym blaciku i możesz to doń poprzykręcać malymi wkrętami do drewna. Potem tylko wystarczy wpuścić kabel zasilający żarówkę do boxa, do odbyśnika jakąś malą śrubką dokręcić uziemienie i reszte do oprawki żarówki identycznie kolorami tak jak na rysunku.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół