nasiona marihuany

Malawi Style Cob Curing :)

Wyszukiwarka Forumowa:

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
[MENTION=85321]spor[/MENTION] i jak, próbowałeś?

Kilka dni temu otworzyłem kolby żeby zajrzeć I Blue Wolf wydaje się okej, a na tropicannie widać jakiś biały osąd. Jutro postaram się wrzucić foto.


EDIT:

Dzisiaj testowałem kolbe z Blue Wolfa i mnie zamiotła. :D Sporo mocniejsza faza w porównaniu do zioła.

 
Ostatnia edycja:

Rosownik

Well-known member
Rejestracja
Lip 16, 2020
Postów
87
Buchów
8
Dobry patent. Muszę poszukać kogoś kto ma kukurydze. Niestety u siebie nie widziałem z liśćmi . Same kolby . Dzięki
 
P

pozytyw

Guest
A jak to smakowo wygląda ? Pewnie się smak różni , czy np. nie czuć jakiejś hmm struchlałej woni czy coś ..
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,012
Odznaki
3
Dla mnie za przeproszeniem to wyglada jak zwinieta kupa :)
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Dobry patent. Muszę poszukać kogoś kto ma kukurydze. Niestety u siebie nie widziałem z liśćmi . Same kolby . Dzięki

Ja sam nie znalazłem liści, możesz użyć papiery do pieczenia. Chociaż teraz liście kukurydzy można znaleźć na polach. :D

A jak to smakowo wygląda ? Pewnie się smak różni , czy np. nie czuć jakiejś hmm struchlałej woni czy coś ..

Nic z tych rzeczy, smak jest za***isty. Każdemu polecam spróbować.
 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,007
Buchów
4,793
Odznaki
9
Odgrzewam kotleta.

Wrzuciłem z out trochę towaru, kukurydza jest więc można spróbować.



Zawinięte, paruje się. Jutro pakuje w próżnie i jest szansa na test w święta :gand:
 

Atomowy Hamak

Member
Rejestracja
Maj 25, 2020
Postów
16
Buchów
0
Tip dla kolegów którzy pragną taniej próżni - można kupić coś pod hasłem "worek próżniowy" w cenie około 4zł za sztukę i z powodzeniem zrobić takiego kukurydzianego batona. Potem można ten worek wykorzystać jeszcze raz na przykład do przechowywania i transportowania różnych innych specjałów, gdyż dość dobrze blokuje wszelkie smrody. Można odsysać taki worek własnym dziamblem, albo najlepiej odkurzaczem.
 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,007
Buchów
4,793
Odznaki
9
Tip dla kolegów którzy pragną taniej próżni - można kupić coś pod hasłem "worek próżniowy" w cenie około 4zł za sztukę i z powodzeniem zrobić takiego kukurydzianego batona. Potem można ten worek wykorzystać jeszcze raz na przykład do przechowywania i transportowania różnych innych specjałów, gdyż dość dobrze blokuje wszelkie smrody. Można odsysać taki worek własnym dziamblem, albo najlepiej odkurzaczem.

Nie trzyma próżni to gówno. Próbowałeś? Jeśli nie to wrzuć i pochwal sie na # spleśniałym syfem.


Kolba po parowaniu wygląda tak:


Zapakowana szczelnie w próżni, myślę potrzymać ze 2-3 tyg i zobaczę co tam u niej słychać.


[MENTION=33194]Zacier[/MENTION] po tych 2-3 tyg jest już sens już to ruszać i odpakowywać?
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Tak, odpakuj za te 2 tygodnie i zobacz czy wszystko ok. Przy okazji skubnij kawałek na próbę. Mogłeś znów zawinąć w tego liścia, ale tak też jest ok..
 

Bombaclat Guru

Jamajski wojownik
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
775
Buchów
2,808
Odznaki
4
Siemka, pokusiło i mnie :D tzn. ten HK x DB x S6 x HK az sie prosił swoją strukturą, zeby w kolbe go zrobić. Jest jedna różnica, parowało się koło 14-15h i praktycznie świeże zapakowałem , troche oklapniete tylko było. Na zagranicznych forach ludki nie zawsze sie stosowali do tej instrukcji i to mnie zainspirowało, najwyżej sie spipcy choć im wychodziło to samo.
Ktoś pytał o rzucie tego. Wyczytałem na pewnym forum chłop sie wypowiadał i mówi, że dobrze działa, ale spozywanie w takiej formie to nie jest to co lubi (woli palic).
Dziś zrobie mix'a :D barney(troszke mdły) + pm x gsc x s6 x hk(owoce leśne, piękny zapach) ciekawe co wyjdzie?
Aaa zapomniałem, niektórzy "ładnieszy" trym również w kolbe robili z jakimiś popkornami lub też bez. Podobno bogactwo terpenów wtedy jest, jak sie trym z kilku zmiesza i zkolbuje lub boby ;p jednemu kolesiowi po takim mixie wyszła słodka ogórkowa kolba :tiphat: ale on rzuł to nie wiem jak z paleniem. Ludzie też sie wypowiadali, że im wiecej rudych włochów w kolbie tym pyszniejsza.














No to czekamy :)

EDIT 22.11
Kolbowania ciąg dalszy, wczoraj rano poleciały do pocenia mix Barney kid + PM x GSC x S6 x HK oraz zakisiłem se troche trymów ;p całkiem ładnie to wygląda, a i zapachem prawie w ogole nie odbiega od topa, zobaczymy po tygodniu co to bedzie :D

Dość dużą trym kolbe zrobiłem w porównaniu do mix'a :)






Po rolowaniu :D






Tu trym kolba po poceniu





Mix się wypocił :p




A tutaj patent jakby ktoś chciał bez przypału se kisić topy w salonie xd Niema jak grzejnik :) ( do całego to chyba z pół kilo kiszonki wlezie :crazy: )


Pozdro, dam znać za tydzień co i jak się z tym porobiło. Obecnie se siedzą w pudełku 0,5m nad grzejnikiem.
 
Ostatnia edycja:

Bombaclat Guru

Jamajski wojownik
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
775
Buchów
2,808
Odznaki
4
:crazy:


EDIT 26.11
Siema! przed chwila probowałem trym kolby. W ogole nie czuć, że to trym, smak przypomina hasz, czarną grude :D U***ałem sie tak samo jak topem w sumie. Bardzo fajny sposób na przeróbke trymów [MENTION=33194]Zacier[/MENTION] niżej kilka fociszy
Suszą się i pakuje na okres -> do świąt :) jeszcze pewnie coś skrobne bo za***iozka, idealne dla kogoś kogo dusi, gryzie byle buch. Wykurujesz w ten sposób i problem z głowy, nawet nie do końca bo fermetować dopiero kończy, a co dopiero za miesiąc hoho.

HK x DB x S6 x HK daje ostro kiszonką :wal:


Tutaj cegiełka, ten trym dosyć mocno zmieliłem jak był jeszcze wilgotny i to samo co z trym kolbą, twarde jak sk***esyn jasny. Troszke krócej fermentowała.




A poniżej, owa trym kolba, aż sie zdziwiłem jak spróbowałem. Centralnie jakby się jarało nie liście tylko jakiejś troszke gorszej jakości topy o posmaku afgana grudy xd klepie fajnie, na następny raz po grow wszystkie popkorny z trymem zrobie w jedna dupną kolbe, tylko nie wiem czy tak można najwyżej rozdziele po uncji xd warto choć nie zachęca wyglądem :dancee:
 
Ostatnia edycja:

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,007
Buchów
4,793
Odznaki
9
Siema!
Wstepny test przeprowadzony, jeszcze z butow nie wyrywa, poczekamy i zobaczymy. Ponizej fotki jak to wyglada



 
Ostatnia edycja:

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
:tiphat:
Jako że coś na spocie zjadło korzenie automata Criticala postanowiłem na nim sprawdzić Malawi Style Cob Curing.Delikatnie podsuszyłem materiał i pobiegłem na słoneczne równiny szukać pola kukurydzy.Udało się takowe zlokalizować tak więc przystąpiłem do działania.

DSC03327.jpg


DSC03328.jpg


Pakunek wrzuciłem do boxa gdzie obecnie panuje 28-30 stopni i czekam aż się spoci.W najbliższym czasie zrobię update.
:salut:
 

kotek65

Active member
Rejestracja
Lis 27, 2020
Postów
39
Buchów
41
Tak wygląda kawałek prawie rocznej kolby z Black Truffle, nadal jest lekko wilgotna.












"Spowszedniały" mi zielone kolby, więc zrobiłem fioletową z Tropicana Cookies :)











Tak wygląda po 24godzinnym poceniu w temperaturze 40 stopni. Teraz będzie fermentowała w próżni przez ok dwa tygodnie w temp. 25 stopni.






Za jakiś czas wrzucę jak to wszytko wygląda.

<peace>
Hej. Tak to czytam z zaciekawieniem, ale fotek nie widzę. Możesz pomóc?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół