nasiona marihuany

Mam problem z nasionami! Prosze o pomoc!

Wyszukiwarka Forumowa:
F

florian5555

Guest
Posadziłem do doniczek 20 nasion odmiany: Northern Light x Shiva. Nasiona wcześniej zkiełkowały, potem wysadziłem je do doniczek z kupną ziemią(z nawozem startowym), doniczki stoją już dwa tygodnie a rośliny nie wschodzą. Doniczki stoją w tunelu foliowym średnia temp. 30-35 stopni, ziemia zawsze jest wilgotna. Kiełki się podeformowały i nie wschodzą(nasiona zasadziłem na ok. 3cm w ziemie). Niewiem co jest prosze o pomoc.
 

Protektus

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2006
Postów
373
Buchów
0
Poczekaj może wyjdą 3 cm to chyba przydużo ;) ja zawsze daje 1.5 cm góra 2 :) Daj im jeszcze troche czasu troche im może zająć przebicie przez taką warstwe ziemi. Albo weź delikatnie zbierz ziemie z wierzchu to będzie miała duzo mniejszą droge do przebycia. Pozdro
 

hbsh

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 6, 2006
Postów
659
Buchów
2
35 'C to nie za duzo? Choc mysle ze to nie jest powodem tego ze nasonka nie wybijaja.
 
C

Canabis_16

Guest
Albo problem tkwi w nasionach... Może są stare i nie mają siły wyjść z ziemi na zewnątrz...
Pisałeś też, że tamperatura to 30-35 stopni, a gleba jest cały czas wilgotna może nasionka się udusiły w takich warunkach... Moim zdaniem nic ci już z tego nie wyjdzie bo 2 tygodnie to dużo... Oczywiście nie życze ci źle.
 

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
Jak dla mnie to tylko wina głębokości powinno się sadzić na głębokość 1 cm po podlaniu a jak zasadzicie 1 ch przed podlaniem i podlejecie to was zejdą w dół... tak zrąbac nasionka na takim głupim czyms.
 

kayaman

Well-known member
Rejestracja
Sty 26, 2006
Postów
108
Buchów
0
Florian współczuje , spróbuj troche okopac może rosną tylko nie mogą sie przebić , a jesli ci zdechły to szczere kondolencje , ja straciłem chyba 6 nasion ( 3 mi zarekfirowali , i juz ich chyba nie odzyskam ) i miałem strasznego doła . 20 nasion stracić :ncool: PEACE
 

bobsk8

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2006
Postów
91
Buchów
0
Sorki, ale nic z tego już nie będzie jak po tygodniu nic sie nie pokazało to już lipa wszystkie nasiona warzyw i kwiatów kiełkują do max 3-4 dni czasem tydzień ale to naprawde rzadkość. Moim zdaniem przesadziłeś z wilgocią. Jak rozkopiesz ziemie to zobaczysz, że nasionka zgniły, a resztą nasion zajęły sie te małe cfane białe robaczki. Cóż początki bywają trudne, ale następnym razem zrobisz inaczej, w końcu każdy uczy sie na błędach, czytaj dokładnie na forum wszystko na temat uprawy, tam swoje tajemnice ujawniają dobrzy farmerzy, słchaj ich a daleko zajdziesz.POZDRóWKA
 

Dzasta

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2006
Postów
186
Buchów
1
florian5555 napisał:
nasiona zasadziłem na ok. 3cm w ziemie
...to troche za dużo ! Ja tak zrobiłam rok temu i wyrosły mi na jeden cm ponad ziemie i tyle po roślinkach, wszystko poszło sie je**ć. W tym roku po jakimś tam czasie trzymania mokrych na chusteczkach, wsadziłam do doniczki i delikatnie przykryłam zimią tak ok. 0,5 cm. Narazie jest spoko roślinki mają już ok 10 cm i mam nadzieję że bedą już tylko pięknie rosły do góry :geek:
 
G

grasamator

Guest
pp

kurde stary zagłęboko włożyłeś nasionka 1 cm to max !!
 

minnetou

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2006
Postów
67
Buchów
0
Miałem ten sam problem... i właściwie wciąż mam :scratch:
Jedna roślinka k2 się wybiła bezproblemowo, a byla na ok 1,5cm, a 1k2 i 2ww i kilka es nie chciało wyłazić z ziemi to się wqrwiłem więc jak już i tak nie miało z nich nic być to wziąłem je odgrzebałem tak że widać je było w ziemi i 1ww i 1es powoli zaczyna się piąć w górę. Pozostałe leżą w ziemi w połowie i liczę że te też się nawrócą :bounce: Może jakieś sugestie? wzmacniacze czy coś?
 
F

florian5555

Guest
Z nasio niestety wyrosła tylko jedna roślinka. ale może da rade ją rozmnożyć.
 
D

delete

Guest
3cm zagłeboko ; \ Da sie ja zklonować, ale ajpierw musi urosnąć, zobacz jaka płeć i potemją poćwiartuj i kolnuj :queen:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół