nasiona marihuany

Marihuana+cukrzyca??

Wyszukiwarka Forumowa:

Blehhh

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2006
Postów
271
Buchów
0
siemka,
nie długo będę palil z kolega który bedzie pierwszy raz jarał no i ziomek ma cukrzyce. Czy jest jakiś negatywny wpływ palenia na organizm cukrzyka ? Bo nie chce w końcu zeby mu sie cos stalo...
pozdro
 

Scooterr

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2006
Postów
296
Buchów
3
Moj ziomek też ma cukrzyce jaram z nim coś 3lata.....wszystko O.k tylko typ po jakimś czasie strasznie sie zmulił nic mu sie nie chce taki muł pie****ony sie zrobił z niego... :sunny:
 

Lewi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 25, 2006
Postów
1,311
Buchów
3
Ja również mam cukrzyce i jaram... Powiem, że jest napewno inaczej, niż zdrowy człowiek, ale wszystko jest OK :p
 

Galuxu

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2006
Postów
93
Buchów
0
heh, sam mam cukrzyce ale cichosza :D :thumleft:
tez sie zastanawialem czy sa przeciwskazania ;D
 

baku123

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2006
Postów
288
Buchów
0
hehe no to powodzenia chłopaki :) to jeszcze zależy jaki macie poziom zaawansowania cukrzycy ... ;] np. moj kolega też jest na to chory tylko że ma coś jeszcze z nerkami i co jest najśmieszniejsze że jak zapali zioło to tak go wali wa banie że sobie nie wyobrażacie ;] raz na bibie sie zjarał to był nieprzytomny i sie zachowywał jak kameleon hehe raz zielony raz żółty itd ;]]] ostra pompa była :D :thumleft:
 
H

haszyszekk

Guest
Sama marihuana raczej nie ma żadnego negatywnego wpływu przy cukrzycy, ale trzeba tez pamiętać o innych następstwach palenia jak gastrofaza... Człowiek z cukrzycą chyba nie powinien np. zaj***ć po paleniu kilogram ciasteczek ;) pzdr
 

m37r0

Well-known member
Rejestracja
Wrz 10, 2006
Postów
112
Buchów
0
Nie tylko slodkie rzeczy. Trzeba pamietac o specyficznej diecie dla tej choroby, posilki sa raczej o odpowiedniej porze, a gastro no coz lapie z nienacka :thumleft:
 

Aurax

Well-known member
Rejestracja
Lis 17, 2006
Postów
475
Buchów
2
MJ nie wywołuje u cukrzyków większej fazy albo coś ale to co od dila dostaniesz to sam nie wiem
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
marichuana obniża poziom cukrów , stąd uczucie głodu ale to przecież nie jest nic złego. Przecież chyba nie zacznie się opieprzać słodyczami. LOL
 

Galuxu

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2006
Postów
93
Buchów
0
Sorry za odnowienie tematu ale znalazlem cos zadawalajacego :cat: Hehe a mowia ze MJ jest szkodliwa...
Hyperreal napisał:
Aktywny składnik marihuany może hamować rozwój retinopatii cukrzycowej, groźnego powikłania cukrzycy, które ostatecznie prowadzi do ślepoty - wskazują najnowsze wyniki amerykańskich badań.

Artykuł na ten temat zamieszcza pismo "American Journal of Pathology".

Zbyt wysoki poziom glukozy we krwi, będący typowym objawem cukrzycy, jest bardzo szkodliwy dla wielu narządów i tkanek. Powoduje m.in. uszkodzenie drobnych naczyń obwodowych, w tym włosowatych naczyń krwionośnych siatkówki oka. Zmiany te są przyczyną niedotlenienia siatkówki i prowadzą do rozwoju retinopatii cukrzycowej, czyli zwyrodnienia siatkówki. Objawia się ona większą przepuszczalnością naczyń włosowatych, powodującą krwawienia, wysięki i obrzęki, jak również obumieraniem komórek nerwowych siatkówki

Retinopatia jest podstawową przyczyną ślepoty u chorych na cukrzycę typu I (insulinozależną) jak i typu II.

Teraz naukowcy z zespołu dra Gregory'ego I. Liou z Collegium Medycznego Stanu Georgia zaobserwowali w badaniach na szczurach z cukrzycą, że nieodwracalne zmiany w siatkówce oka można powstrzymać podając gryzoniom związek z marihuany o nazwie kanabidiol.

Należy on do grupy kanabinoidów zawartych w marihuanie, ale w przeciwieństwie do delta-9-hydrokannabinolu - nie wpływa na psychikę. Kanabidiol wstrzykiwano zwierzętom do żołądków.

Jak wykazały badania, związek zapobiegał zwyrodnieniowym zmianom siatkówki na wiele sposobów. Obniżał on poziom wolnych rodników, szkodliwych cząsteczek, które sieją spustoszenie w siatkówce i których poziom rośnie znacznie u chorych na cukrzycę. Kanbidiol zapobiegał też obumieraniu neuronów siatkówki, obniżał przepuszczalność naczyń krwionośnych i hamował stany zapalne.

Autorzy najnowszej pracy liczą, że w przyszłości ten cenny składnik marihuany można będzie podawać chorym na cukrzycę - razem z innymi lekami - np. insuliną, by zapobiegać wczesnym zmianom zwyrodnieniowym siatkówki oka i ślepocie.

Zrodlo: Hyperreal.Info (bardzo dobry serwis)
 

baku123

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2006
Postów
288
Buchów
0
po mojemu doprowadzenie do ślepoty przez cukrzyce to dość żadkie zjawisko bo jeszcze z nim się nie spotkałem ale to fajnie wiedzieć że jest kolejny powód gdzie można sobie zezwolenie na hodowle marichuany zamówić nie zapominajcie że w Finladii już medyczna jest legalna a we Włoszech już nie dużo zostało :]
 

Galuxu

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2006
Postów
93
Buchów
0
baku123 napisał:
we Włoszech już nie dużo zostało :]

Heh, tam zad wogole chce legalizacji :thumright: A co do objawiow, to jak nie pilnujesz poziomow, to potem masz roznego rodzaju powiklania :pl: :albino: PEACE!
 

baku123

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2006
Postów
288
Buchów
0
to szkoda bo ja moge mieć zagrożenie cukrzycą starczą :( ... a co do włoszech to ci powiem że polacy żeby pierwsi zalegalizowali to by przynajmniej kraj ruszył do przodu z rozwojem a to kurde takie debile w sejmie zasiądą i kurde sex aferami sie zajmują zamiast czymś poważnym ... a marychy nie można zalegalizować bo to bardzo religijny naród ... tylko co z tego że religijny jak biedny ostro :/
 

Galuxu

Well-known member
Rejestracja
Paź 28, 2006
Postów
93
Buchów
0
baku123 napisał:
a co do a marychy nie można zalegalizować bo to bardzo religijny naród ... tylko co z tego że religijny jak biedny ostro :/

Lol, a to ty nie slyszales ze "marycha jes beee.... ze to smierc, to tylko sieje zamet i zniszczenie w srod mlodziezy" Porazkaaa.... tym, tym, tym sexoholikom nie da sie wytlumaczyc co to ganja. Dla nich marycha nie jest wcale gorsza niz koks,feta,czy maka :/ POrazka !!!! APELUJE DO WSZYSTKICH GROWMENOW NIECH SMIALO BESZTALI PSY itp. HWDP :bball: :bball: :bball: :bball: :bball:
 

baku123

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2006
Postów
288
Buchów
0
eee psy to tylko grupa wykonawcza ... oni wykonują rozkazy ale to też ludzie i muszą wkońcu wypełniać obowiązki co niestety jest dla nas nie miłe chociaż czasem się zdarza że puszczają to bokiem ... różnie zależy na kogo trafisz .... szkoda że marycha jest tak źle uznawana .. bo ja nie wiem naród pijacki w h*j a sie do marysi kochanej czepiają :/
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół