nasiona marihuany

Marihuana obniża płodność

Wyszukiwarka Forumowa:

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
Marihuana obniża płodność

Zażywanie marihuany może spowodować zaburzenia płodności mężczyzn, ponieważ zawarte w narkotyku substancje czynne wpływają na aktywność plemników - wynika z badań, które przedstawili uczeni z USA na trwającej w San Francisco konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Biologii Komórki.


Zdaniem naukowców zażywanie marihuany może znacznie obnizyć płodność u mężczyzn


Receptor dla delta-9-tetrahydrokannabinolu (THC), psychoaktywnego związku występującego w marihuanie, został odkryty w komórkach nerwowych mózgu człowieka w pod koniec lat osiemdziesiątych. To odkrycie pozwalało mniemać, że organizm człowieka produkuje związek, który jest odpowiednikiem występującego w konopiach indyjskich THC i który oddziałuje na ten receptor. Wkrótce odkryto, że związkiem tym jest naturalnie występujący w organizmie ludzkim anandamid.

Zespół naukowców prof. Herberta Schuela, anatoma i biologa komórki z Uniwersytetu w Buffalo przeprowadził badania na jeżowcach i wykazał, że receptor dla anandamidu i THC występuje również w plemnikach. Późniejsze analizy udowodniły też, że anandamid występuje w nasieniu człowieka, w płynie jajowodowym oraz w płynie pęcherzykowym (w pęcherzyku jajnikowym, otaczającym komórkę jajową). Okazało się, że anandamid reguluje rozwój zapłodnionej komórki jajowej i wpływa na zagnieżdżenie się zarodka w macicy.

Wyniki najnowszych badań prof. Schuela wskazują, że anandamid bezpośrednio reguluje proces zapłodnienia, wpływając na kształt, żywotność i ruchliwość plemników. Odgrywa także istotną rolę w procesie łączenia się plemnika z tzw. osłonką przejrzystą komórki jajowej. Zdaniem prof. Schuela defekty procesów zachodzących w organizmie przy udziale anandamidu mogą być odpowiedzialne za niektóre rodzaje niepłodności u ludzi. Zdaniem uczonego odkrycie to może pomóc w opracowaniu nowych leków i metod stosowanych w leczeniu niepłodności. Odkrycie zespołu z Buffalo wskazuje ponadto, że mężczyźni i kobiety nadużywający marihuany mogą mieć obniżoną płodność, gdyż THC może zakłócać przekazywanie sygnałów na ścieżce, w której pośredniczy receptor dla anandamidu.


źródło tvp.pl
 

Komar_THC

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2006
Postów
119
Buchów
0
Hehe... Puznij dzieci sie rodzom z THC w DNA. Notoper na fazie <LOL>

Nowa genetacia...:D
 
V

Vicious

Guest
Szczerze? Mam to w dupie. I tak nie chce mieć dzieci (a jak będę chciał to po prostu je adoptuję). Ganja rulez - przynajmniej zaoszczędzę na gumach :D
 
H

haszyszekk

Guest
Vicious napisał:
Szczerze? Mam to w dupie. I tak nie chce mieć dzieci (a jak będę chciał to po prostu je adoptuję). Ganja rulez - przynajmniej zaoszczędzę na gumach
To co mowisz jest za***iście wbrew naturze... już można sie dopatrzeć jakiejś patologii w twoim otoczeniu... Powinieneś sie zgłosić do szkolnego psychologa (to nie żart). pzdr
 

agna

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 6, 2006
Postów
3,087
Buchów
3
Vicious napisał:
Szczerze? Mam to w dupie. I tak nie chce mieć dzieci (a jak będę chciał to po prostu je adoptuję). Ganja rulez - przynajmniej zaoszczędzę na gumach


Jedno okreslenie mi sie nasuwa-***an* podgatunek :pr: Boze daj rozumu..
 

Shogo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2006
Postów
1,140
Buchów
1
a ja wiem, kumpel pali przez 5 lat a 2 miechy temu dziecko mu na swiat przyszlo...
 

XXXXXXXX

Well-known member
Rejestracja
Maj 24, 2006
Postów
458
Buchów
1
ALE JAK TO JEST ŻE MOŻESZ BYC poprostu bezpłodnym czy także dzieci jakieś chore mogą byc??
 

drjoint7

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 18, 2006
Postów
721
Buchów
0
tu chodiz o to z ejak np bede sobie przypalal 15 20 lat to np w wieku 50 lat kiedy mi nawet nie bedzie chcial stac nie ebde mogl zaplodnic kto w takim wieku dizeci robi?>?
 

LOWRYDER

Well-known member
Rejestracja
Sie 21, 2006
Postów
203
Buchów
1
drjoint7 napisał:
tu chodiz o to z ejak np bede sobie przypalal 15 20 lat to np w wieku 50 lat kiedy mi nawet nie bedzie chcial stac nie ebde mogl zaplodnic kto w takim wieku dizeci robi?>?
Dziwne rozumowanie...
Zdaniem naukowców zażywanie marihuany może znacznie obnizyć płodność u mężczyzn
Może nie znaczy musi, nie u każdego mężczyzny wpływa to tak samo na płodność, zależy to raczej od genów nasienia.
 

Bogien

Banned
Rejestracja
Lis 1, 2006
Postów
139
Buchów
0
LowRyder napisał:
Może nie znaczy musi, nie u każdego mężczyzny wpływa to tak samo na płodność, zależy to raczej od genów nasienia.

Zgodze sie z toba Kolega Mojego brata pali 7 lat i jakieś 2 miesiące temu przyszło mu na świat dziecko i sie z tego cieszy jakoś mu nie zaniżyło płodności a ma 27 lat
 

Bogien

Banned
Rejestracja
Lis 1, 2006
Postów
139
Buchów
0
urban napisał:
Napewno jego? :sunny:
EDIT":
głupi joke

ehhh
Nie mam pewnośći że jego bo nie widziałem jak sie Pie****ił
więć kto wie kogo to może być :sunny:
ale kto by sie nie pie****ił jak by sie orzenił
chyba glupi :sunny:
 

ITAL!ANO

Well-known member
Rejestracja
Sie 16, 2006
Postów
417
Buchów
1
Niewiem w sumie jak to jest z tą płodnością, ale ostatnio w budzie oglądaliśmy film o marihuanie (h*j wie czy prawda bo to wkońcu w budzie a tam to bajeczki zawsze puszczają o dragach, alkoholu i papierosach żeby nas zniechęcić) i tam było pokazane, że część plemników umiera, albo ulega deformacji (to moze mieć wpływ na dzieci)... Słyszał ktoś jeszcze o czymś takim? Bo w sumie niewiadomo czy w to wieżyć... Niech każdy z osobna sobie oceni...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół