Marihuana pomaga w zwalczaniu nerwobólów

Wyszukiwarka Forumowa:
K

K2

Guest
Badania dowodzą, że marihuana pomaga w zwalczaniu bólu chronicznego, a 3 zaciągnięcia się marihuaną dziennie pomagają w zwalczaniu nerwobólów.

Trzy zaciągnięcia się marichuaną dziennie pomagają ludziom w zwalczaniu chronicznego nerwobólu, pomagaja zredukować ból spowodowany przez urazy, operacje, oraz pomagaja ludziom lepiej spać, dowodzi kanadyjska grupa badaczy z Kliniki Bólu.

Wiadomości te były znane od dawna ale nie zostały potwierdzone, mówi badacz Mark Ware, asystent profesora od anestozjologii oraz medycyny rodzinnej przy Uniwersytecie Mc.Gill w Montrealu. 10% do 15% procent pacjentów uczęszczających do kliniki bólu chronicznego używa konopii jako części leków w ich terapii, która ma za zadanie zwalczanie bólu.

Badania doktora Ware nają podstawy naukowe, a dowodem tego jest kliniczny test w którym badacze doktora Ware użyli placebo oraz 3 rodzaje marihuany. Wyniki badań zostały opublikowane w CMAJ, Kanadyjskim Dzienniku Medycznym.

‘’Nowe badania są kolejnym wielkim dowodem, że marihuana może pomóc niektórym pacjentom, którzy zmagają się z bólem’’ pisze HenryMcQuay, emerytowany członek Balliol College, oraz absolwent Uniwersytetu W Oxfordzie, w Anglii. Komentarz doktora Henry’ego został dodany do pracy doktora Ware.

Marihuana jako środek przeciwbólowy: szczegóły badań.

Zbadaliśmy 21 mężczyzn oraz 21 kobiet, w wieku około 45 lat, którzy cierpieli na chroniczne bóle nerwowe, określane również jako bóle neuropatyczne. Najbardziej popularnym przykładem był pacjent z operacją kolana, w trakcie której jedynym wyjściem dla chirurga aby kontynuować operację było przecięcie nerwu, które prowadzi do chronicznego bólu po operacji.

Ekipa naukowców doktora Ware próbowała 3 rodzaje marihuany z najwyższą zawartością THC – 9.4%. Dwa następne strainy miały kolejno 6% oraz 2.5% THC.

Badanie trwało 2 miesiące, a każdy pacjent biorący udział w badaniu używał wszystkich 4 rodzajów leku, włącznie z placebo. Doktor Ware, stwierdził, że badanie powinno zostać zrobione w ten sposób, że leki jakie dostają pacjenci będą przez nich przyjmowane rotacyjnie, w ten sposób, że pacjent nie będzie wiedział jaki lek w danym momencie przyjmuje.

Marihuana została włożona do żelatynowych kapsułek, póżniej została włożona do fajki. Każda osoba miała za instrukcję zaciągnć się przez 5 sekund, w trakcie kiedy marihuana jest przypalana oraz trzymać wdychane z marihuaną powietrze w płucach przez 10 sekund, następnie instrukacja kazała wydychać powietrze.
Pacjenci powtarzali pojedynczy wdech każdego z 4 rodzajów lekarstwa 3 razy dziennie, włącznie z placebo. Pacjenci uczestniczący w badaniach mogli używać leków zapisanych wczesniej przez lekarzy.

Po 5 dniach badań, pacjenci uczestniczący w badaniach określali swój ból w skali 1 do 10 gdzie 10 jest bólem najwiekszym. Marihuana ze stężeniem THC 9.4% była skueczna w leczeniu bólu, przynosiła ukojenie.
Pacjenci twierdzili, że ich ból zredukował się do 5.4, w porównaniu do innych pacjentów leczonych placebo, gdzie wynik był 6.1.

Mimo, iż ta redukcja bólu jest w liczbach skromna, to każda redukcja bólu jest ważna , mówi doktor Ware.

Koncentracja 9.4% jest dużo niższa od tej koncentracji THC, którą można uzyskać badając marihuanę ‘’prosto z ulicy’’ mówi doktor Ware. Ta z ‘’ulicy’’ ma mniej więcej od 10 % do 15 % THC.

Kolejny raz udowodniliśmy, że marihuana ma właściwości medyczne, mówi doktor Ware.

Tłumaczenie:
https://www.webmd.com/pain-management/news/20100830/marijuana-relieves-chronic-pain-research-show#2
 
Ostatnia edycja:Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w Growbox.pl i Growseed.pl na wszystko!

Góra Dół