nasiona marihuany

Mars Hydro 48 | 0,36m2 | Mój pierwszy raz... z ziemią Canna i nasionami Female Seeds

Wyszukiwarka Forumowa:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
W dzień po zważeniu wyników z poprzedniej uprawy posiałem nowe nasiona, kiełki są już w doniczkach przejściowych, więc zapraszam na mój piąty raz :D

Setup niemal identyczny:

  1. Secret Jardin Hydro Shoot 60x60x160
  2. Mars Reflector 48 300w Indoor Led Grow Light
  3. Went: Ventis Mix-FLO 125mm 220-280 / rura 125 izolowana/ Prima Klima 160/240 (to będzie jego 4. raz)
  4. Monkey Fan 16W – Secret Jardin lub Ram 15W w razie potrzeby na silniejsze wianie
  5. Canna Terra Professional Plus + woda z melasą na grow + Alga Bloom i Green Sensation na flo + CalMag (Advance Nutrients) do pryskania

Pomyślałem, że może pora spróbować innej ziemi niż Plagron i padło na Cannę. Różnica w zawartości i wyglądzie jest spora (trzeba ją trochę porozbijać), zobaczymy, jak w niej wybrane pestki polecą.

Nasiona od Female Seeds:
1x Grapefruit
3x Lemon Kush
Zwykle mam po dwie takie same, ale trzy grejpy nie przeżyły drogi do mnie... Już nawet nie pamiętam, gdzie je kupiłem, ale trochę ja skopałem, trochę sklep, był początek pandemii, więc olałem gonienie za tym. Ciekawe, jak Lemon wypadnie na tle Lime :dela:

Plan treningowy jak poprzednio, cięcie na sześć odrostów. Wega będzie minimum miesiąc.
---
Skończyły mi się koreczki do kiełkowania od RQS i wziąłem Eazy Plugs - tak samo fajna sprawa. Po trzech dniach w propagatorze zaczęły pojawiać się łodyżki, po pięciu dniach maluchy trafiły do pierwszych doniczek ze świeżą Canną i podlane są samą wodą. Wyglądają tak:



----
Jakaś nuta otwierająca by się przydała na dzień pierwszy. Hm, może to:

 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Dzień 7

Kiełki bardzo dobrze się czują w tej Cannie, nie pali ich ani nic. Jeden Lemon Kush (prawy górny róg) ma więcej wigoru niż pozostałe roślinki - oby to nie był automat, bo dopiero niedawno na stronie producenta doczytałem, że jest na to jakaś szansa... Jeszcze góra siedem dni i pójdą do docelowych.



 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Podwójna aktualka :D

Dzień 11 - przesadzanie
Rośliny trafiły do 7 litrowych doniczek. I skończyło się na tym, że całe 25 litrów weszło w 21, a nie ubijałem. Trzeba odnotować na przyszłość.
Zdjęcie korzenia Grapefruita, bo poszedł pierwszy, ale Lemon Kushe miały bardziej rozbudowane i w sumie pierwszy raz widziałem aż takie. Ciekawe, czy ziemia na to wpłynęła czy taka odmiana. Mam jeszcze pojedyncze pestki z poprzednich upraw, to w przyszłości porównam, bo pewnie następnym razem też wezmę tę samą ziemię.





Dzień 14 - cięcie!
Dzisiaj poleciały głowy, znowu celuję w sześć głównych pałek :)





Grejp


Losowy Lemon Kush


Na pocieszenie po stracie głównego szczytu dostały wodę z melasą. Łyżeczka z górką na 1,6l wody. Dawno pH nie mierzyłem, więc dla testu zrobiłem to teraz. Woda była odstana i miała około 7, po rozrobieniu wyszło w dwóch butelkach wyszło 6,6 i 6,3 :)
Tym razem dla testu na razie odpuszczę opryskiwanie CalMagiem. Lampa wisi około 55 cm nad pannami.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Dzień 21

Trzy sztuki (grejp i dwa lemony) idą ładnie, codziennie nabierają masy. Trzeci lemon niby też rośnie, ale jest zauważalnie do tyłu. Cierpi na mikoryzę, jako jedyny dostał, a dobrałem do niej większą siewkę :crazy:
Na jednej łodydze zauważyłem nadłamanie, nieduże, więc zobaczę, czy się samo naprawi.
Warunki dobre, wilgotność ok. 50%, temp 27 w dzień i 22 w nocy. Lampa wciąż 50 cm nad, bo na razie głównie rozkładam je w poziomie.
Zauważyłem też, że ta drewniana ziemia chłonie znacznie więcej wody i szybciej wysycha. Plagron pod tym względem wydaje się lepszy.







Dumałem też nad długością wega. Dociągnę do 35 dnia i zdecyduję :D
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Dzień 28

Nadal dostają wodę, następne podlanie będzie z melasą (czyli drugie takie). Przez tydzień nadal je ukierunkowywałem bardziej poziomo, od dzisiaj już pewnie je puszczę w górę bez ingerencji.







A tu jeden Lemon ze wspomnianym wcześniej nadłamaniem. Zabliźniło się i można było giąć dalej (dolny odrost z widoczną łodygą).



Jest i problem xD Najmniejszy Lemon Kush już pokazuje włoski przy łodygach... I teraz pytanie, już wiadomo, czy to automat (w czubkach łodyg jeszcze nic nie ma), czy zdarzają się takie anomalie w nieprzełączonych sezonach?

 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Nie zawsze występuje lecz zdarza się mieć krzaki które pokazują plec na wegu. Miałem tak w obecnym grow 2 szt pokazały plec zanim przelaczylem. Po prostu są gotowe do kwitnienia.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Dzięki, oby tak było :) Niestety w kilka miesięcy po zakupie wszedłem na stronę producenta, gdzie sam wspomniał, że mogą wystąpić rośliny automatyczne w tej odmianie. Szkoda tylko, że tego sklep już nie przepisał xD
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Dzień 38 (37/1/0) - dzisiaj przełączone :)

Się rozrosły przez te 37 dni wega, chyba starczy xD

Ta Canna zaczyna mnie irytować. Nie dość, że znacznie szybciej schnie, to pojawiły się latające wciornastki (najpewniej). Dwa ubiłem, jeden przyczepił się do lepu. Wentylator po pięciu tygodniach też kijowo wygląda, pełno na nim włókien z ziemi. Ale z drugiej strony fajnie w niej rosną... Może będę mieszał? Zobaczymy kiedyś.

A teraz fotki, w tym sesja solo, w końcu przełączenie to dobra okazja :)





Lemon Kush 1



Lemon Kush 2



Lemon Kush 3 - no niestety automat. Trudno, co z niego będzie, to będzie.




Grapefruit - ten to niezłego liścia ukulał :D



Pewnie przed następną aktualizacją dam im trochę nawozu. Zaraz będzie 6 tygodni, jak siedzą w ziemi, Grejp się robi bledszy niż reszta, a jeden Lemon ma sporo lekko fioletowych łodyg. Jak na razie też widać, że oprysk CalMagiem nie jest potrzebny.

To chyba tyle na teraz :D
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Dzień 45 (37/8/0)

W przeciągu tygodnia najpierw dostały pół dawki Zielonej Sensacji, a potem w pełną dawkę Alga Bloom. Wstępnie planuję dawać samą wodę przez tydzień, się zobaczy, co będzie trzeba. Sytuacja z lataczami wydaje się uspokajać, nie ma też żadnych oznak żerowania na liściach. W sobotę odciąłem kilka zbędnych odgałęzień, kolejne podejście jak już przestaną rosnąć. Bo coś mi się zdaje, że poprzednio robiłem to zbyt często i stąd jajca w dwóch poprzednich uprawach.
Lampa cały czas trzymana w okolicach około 55 cm - zależy od szczytu. Pewnie jutro podciągnę ją na maksa i już zostawię.

Fotki po spryskaniu wodą, bo po nim mi się przypomniało, że dziś update relacji :D





Może zdążą przejść w kwitnienie przed następną aktualizacją :)
 
Ostatnia edycja:

Syn Ebnera

OdcieńZieleni
Rejestracja
Paź 21, 2019
Postów
1,228
Buchów
3,848
ładnie idą, canna profesional nie pali bo to taki lajtmix, ec 1.1-1.3 jak dobrze pamietam, z tym green sensation uważaj bo to mocne gówno jest ale bardzo dobre, sam uzywam, pk 9-10 chyba, powodzenia
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
No siema, no i z tego grow będziesz miał na dłuższy czas co palić :D Poczekałeś aż sobie podrosną i wyjdzie to na duży plus, cały boxik zajęty zielenią, ten automat też niczego sobie !
Trzymaj się, na pewno będę zaglądał, jestem ciekaw co z tego wyjdzie :good:
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Dobrze Ci to idzie. Fajna zieleń, roślinki jak narazie fajnie wypełniły przestrzeń. Czekam na dalsze upki :tiphat:
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
@Piesmorderca11 w tej chwili na około 55 cm od szczytów. Podczas kwitnienia spuszczam do ok 30.

Pozostałym dziękuję za miłe słowa :D Przed upem miałem myśl, że jak nie ma forumowych genów, to brakuje zainteresowania, a tu proszę, jaki wybuch buchów i komentów :tiphat:
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Dzień 52 (37/14/1) - od dzisiaj liczę kwitnienie :D

Się wyciągnęły przez ten tydzień, że o ludzie, takiego szaleństwa jeszcze nie miałem xD Nie wiem, na ile to planty, na ile lampa, którą siedem dni temu podniosłem na maksa i wtedy było 59 cm od średnich szczytów. Teraz te najwyższe dotarły już do 30cm od lampy, reszta około 40. Tak czy inaczej lampę mógłbym podnieść jeszcze jakieś 20 cm, ale poczekam z decyzją, bo jeśli większość szczytów będzie na dobrej wysokości, to tylko połamię te dwa najwyższe. No i nie chce mi się kombinować, bo to już nie będzie tylko podciągnięcie sznurków.
Automat dwa dni temu w końcu jest ok 30 cm od lampy, Grejpa podniosę, gdy skończy rosnąć. Te najbardziej wyciągnięte to Lemon Kushe.
Przez tydzień leciały na wodzie (piją litr na 3 dni), dzisiaj dostały nową porcję. Następnym razem dam połowę Alga Bloom, bo automat blednie, a reszta dość porosła, więc może im się przydać.





Poleciał też ostateczny fryzjer - każdy sezon ma teraz 9 odrostów (jakoś tak samo wyszło), ***ałem też kilka najniższych zalążków, z których byłby popcorn. Więcej nie ruszam, bo obstawiam, że wcześniej częstsze podskubywanie doprowadziło do jajec. Teraz robiłem to dwa-trzy razy, zobaczymy, czy coś się zmieni z tymi pestkami u mnie xD







PS1. Wstępnie kosa wypada na okolice 8 marca przy sezonach, automat jakoś 10 lutego. Oczywiście to tylko szacunki, będzie jak będzie :)
PS. Znowu mam wije! Widziałem jednego, jeszcze mały i blady, ale żywo popieprzał <joint>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół