nasiona marihuany

Mars Hydro 48 + V-Tac 50W| 0,36m2 | Chemdawg przejął namiot!

Wyszukiwarka Forumowa:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,718
Odznaki
10
Relka numer 10! Co się tym razem od***ie? Sprawdźcie razem ze mną!

Hm, po raz pierwszy mam całą przestrzeń dla jednej odmiany. Padło na Chemdawg od Pan Pestka Crew, a nasiona dostarczył oczywiście @panpestka.pl w ramach OS'a, za co bardo dziękuję :headbanger:

Będzie kilka zmian. Weg będzie poprowadzony pod samym V-Taciem 50W, bo raz, że dwa razy mniej prądu żre niż Mars, a dwa, świeci troszkę mocniej (3K lumenów więcej wg jakiejś apki na tel.)
Przyszła pora wykonać kolejny krok i sprawdzić większe donice! Zamiast obecnych 5-7 litrów, już kurde nie wiem, ile mają, wchodzą 11-litrówki. Na początek jednak 2l, które wpadły mi w ręce w międzyczasie.
Zmianie uległa też ziemia, ponieważ poprzednio miałem trochę wciornastków, więc nie chciałem, żeby znowu się pokazały. Teraz w 2l i potem 11l pójdzie świeża Canna Proffesional. Na razie nic w niej nie ruszałem, przy przesadzaniu dodam kokos i perlit.
Waham się, co zrobić z nawożeniem. Nie wiem, na ile starcza ta Canna, więc może pójdę w samego tabsa. Wcześniej myślałem o dalszych próbach tabs vs Guanokalong Complete, ale trudniej dawkę GC dobrać i kiedy to zrobić. Jakieś propozycje?
To chyba tyle z wprowadzenia :)

Setup:
  1. Secret Jardin Hydro Shoot 60x60x160
  2. Mars Reflector 48 - realny pobór 100W + V-Tac LED EVOLUTION 50W (chłodzony wentylatorem Arctic F14 Silent)
  3. Went: Black Orchid Mix-FLO 125mm 220-280 / rura 125 izolowana/ Prima Klima 160/240 (świeży węgiel Prima Klima CTC80 - 2l/1kg potrzeba); Monkey Fan 16W Secret Jardin
  4. Canna Proffesional (z dodakitem kokosu i perlitu) + mikoryza Symbvit uniwersalna - najpierw w doniczkach 2 l, potem 11 l
  5. Biotabs, ewentualnie Guanokalong Complete + Power Roots + Alga Bloom i Biobloombastic na flo + CalMag (Advance Nutrients) do pryskania + Humus Active + melasa
4 kiełki z pięciu wyszły nad ziemię już trzeciego dnia. Dzisiaj dołączył piąty i tak wyglądają świeżo wsadzone w podłoże. Zaczynamy dzień pierwszy :D Niby mogę pomiędzy cztery jedenastki wsadzić jedną tę dwulitrówkę, ale sobie daruję. Piąta sztuka niech na razie idzie na wszelki.


 
U

Usunięty 82399

Guest
Donice 11 litrów super sprawa, mam takie na tej samej powierzchni i ładnie rosną.
Nie za mało lumenów ma ten Led ? Wiesz od weg'a wiele zależy.

Powodzonka no i połamania łodyg :tiphat: :zab:
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,718
Odznaki
10
@GreenLand01 będzie dobry, zawsze też można obniżyć. Na Marsie weg szedł w porządku. Jak miałem oba odpalone, to była awaria, co można zobaczyć w poprzedniej relce z namiotu.
@herbowy to 4000K. Był brany jako dodatek na zwiększenie światła bardziej z myślą o flo, teraz plany się zmieniły i będzie startowy, a potem Mars dojdzie.
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Weg będzie poprowadzony pod samym V-Taciem 50W, bo raz, że dwa razy mniej prądu żre niż Mars, a dwa, świeci troszkę mocniej (3K lumenów więcej wg jakiejś apki na tel.)
Skoro ten Mars tak marnuje prąd, to bym go już dawno zutylizował na rzecz Sohletta/LSC/V-TAC. 2700K-3000K na flo.
A ten naświetlacz w rzeczywistości ma więcej niż 4000K(bliżej 5000K niż 4000K na moje oko) więc na weg jest bardzo dobry imo, może nawet lepszy niż 6400K(zupełnie inny, długi temat). To samo jest z żyrandolami V-TAC.
 
Ostatnia edycja:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,718
Odznaki
10
@Gość. no myślę powoli o czymś, ale prędzej to będzie lampa DIY do namiotu, a reszta do wykorzystania inaczej. Ale to nie w tej uprawie jeszcze.
 

druh nabuhah

jak moge to pomoge
Rejestracja
Lis 30, 2020
Postów
1,597
Buchów
6,970
Odznaki
11
Powodzonka kumplu bede zagradal, oby w zdrowiu do scinki :)
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,718
Odznaki
10
Dzień 8

Podrosły, dostały więcej światła i jakby się przykurczyły. Ten w małej doniczce lepiej się rozwarstwia :D Już je obniżyłem. Ogólnie idą dobrze :)




PS. Gdyby kogoś zastanawiały pomidorki. Tydzień temu ściąłem krzaki stojące na balkonie i miały jeszcze trochę owoców. Gdy zostawi się je potem pod światłem, to potrafią jeszcze nabrać koloru :D
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
W miejscu bez światła się też wybarwią, chyba nawet szybciej.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,718
Odznaki
10
Dzień 15

Idą jak burza! Dobrze im pod tym V-taciem i w Cannie. Niestety jeden Chemdawg (ten z tyłu) zaczyna pokazywać mozaikę... Reszta czysta. Następnym razem dam jego zdjęcie. Tak jeszcze 5 dni i je przesadzę.


 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,718
Odznaki
10
Dzień 19

Nie doczekały pełnych trzech tygodni w dwulitrówkach. Zaczęły nachodzić na siebie więc pora było dać im większe donice. Ta w mniejszej przejściówce rosła ładnie, ale nie ma miejsce na nią w namiocie, więc niestety została zutylizowana.
Na dno poszła cienka warstwa keramzytu. Namieszałem Cannę Prodessional 6,5l z 0,5l perlitu i 2 litrami kokosu w każdej donicy. Podlałem wodą z Humusem Active.






Nadal prześladują mnie mozaiki... Dwa planty nie miały wcale, drugi ledwo co widać. Najbardziej dostały dwa, choć nie w takim samym stopniu. No ale cisną.



Poczekam, aż piętro lub dwa jeszcze wyrosną i pójdzie cięcie.

A, zapomniałem. Dodałem światło na samo kwitnienie z marsa. To na weg byłoby jeszcze za silne. A włączyłem, żeby coś świeciło z obu stron. Nie ma już co czekać, do następnej uprawy zrobię lampę na paskach.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół