nasiona marihuany

Masło/dekarboksylacja/

Wyszukiwarka Forumowa:

Herold

New member
Rejestracja
Lip 10, 2018
Postów
4
Buchów
0
WITAM
Mam trochę ( czyli dużo) liści przytopowych po trymowaniu jak i trochę szyszek ( czyli trochę więcej niż liści )
A więc mam taki problem

Robię murzynka ciastka takie około po upieczeniu ważą od 65-80 g
Problem jest taki, że nie wszystkich klepie, na 40 osób znalazło się z 5-7 osób których albo delikatnie klepło albo wcale ( w tej puli 5-7 osób to weterani jak i osoby które nigdy nawet nie paliły )
Dodam iż pozostałe osoby leża nieprzytomne po całej dostaję depresji oddechowej odcina ludzi, wychodzą z ciała ( no trip reporty grube dostaje ) lub chłop 4 h pod prysznicem siedział bo chciał już koniec, i to nie są niedzielni palacze tylko już zaprawieni w boju kudłacze (stan nie osiągalny paleniem ).
1/2 babeczki za***isty lot około 6 7 h
1/3 jak po 1-2 wiadrach
Odmiany to mix od np Criticala do carmel candy po tutanchamona

Opiszę jak przebiega proces robienia masła, jeśli jest ktoś wstanie mi pomóc lub wie dlaczego niektórych to nie klepie niech da znać

A więc tak wszystko rozpoczynam od zmielenia suszu / świeżych syszek i lisci po trymowaniu
wychodzi mi kilka porządnie dopchanych słoików 1l
Potem na blaszki do pieczenia daje folie aluminiową rozkładam na tym materiał przykrywam znów folią i do piekarnika na 125 stopni w celu dekarboksylacji i robię to około 40-50 aż materiał nie zrobi się brązowy.
Po tym czasie około 1kg-1,5kg masła
Garnek 2 litrowy zalewam wodą na tą wodę ląduję inny garnek z masłem ( woda w 1 garnku ma temperaturę wżenia ) i masło się topi i do tego leci cały zdekarboksylowany materiał
Gotuję to około 3h czasami 4 mieszając do 10 min
Po tym czasie przelewam do słoików blenduje i czekam aż ostygnie
Gdy tak się stanie całość leci na 2 3 dni do lodówki

------------------------------------------------------------

Teraz jak robię ciastka

2 przygotowane porcje ciasta fast od dr.Oetker ( w przepisie pisze ze na 1 paczę trzeba dać 200g masła )
ja do całości daję 460 g -500 g
potem no jajka miksuję i na zabezpieczone papierem do pieczenia brytwanki.
I piekę to w temp 130-135 stopni około 1h 1,1h
-------------------------------------------------------

Czy ktoś widzi tu coś co robię źle ? / lub są jakieś badania poparte naukowo jedzenie nie wszystko może klepać ?
 

Bombaclat Guru

Jamajski wojownik
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
775
Buchów
2,808
Odznaki
4
Może, coś niedokładnie wymieszałeś tzn. robiąc już ciasto. Ja np. mam tak, że wpierdzielam takiego placka jak cukierki gdy upieke, niektórzy mają dosć po malutkiej kosteczce z może 5x5 cm dość niskiego brownie. Zależy jaka kto ma tolerancje i czy ktoś jadł naczczo czy np. jakiś czas po posiłku (wtedy mógł malo co poczuć), jak ktoś pił alkohol to mogło go zmietnąć delikatnie powiedziawszy.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Jak wyżej, zależy od osoby, no i sam podałeś, że mało osób nie klepie. Też jak robiłem ciastka, to okazjonalnego palacza klepnęło aż za bardzo, a dwóch pozostałych zasadniczo nie palących spoko, na następny raz chcą więcej xD
A, i może być tak, że na kogoś nie będzie działać THC przerobione przez wątrobę, ale palone już tak.

Co do metody robienia, to wad jako takich tam nie ma. Ale proponowałbym odpuścić dekarbonizację w folii, spokojnie możesz dłużej w maśle potrzymać, szczególnie, że nie przypalasz nic w swojej metodzie. I czy nie lepiej byłoby Ci odcedzić cały ten wygotowany syf?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół