nasiona marihuany

Masło z THC

Wyszukiwarka Forumowa:

sayWHAT

Active member
Rejestracja
Lut 28, 2021
Postów
30
Buchów
4
Robiłem masełko ze ścinek, liści i łodyg dwóch automatów (dałem ok 1kg masła klarowanego). Wyszło tak, ze 3-4g masła konopnego w 1 porcji wystarczalo, żeby lekko klepnęło.
Teraz planuje do 750g masła klarowanego dodać 10g topów liberty haze… jaranie jest bardzo mocne, jak myślicie ile na porcje powinno wyjść g masła, aby sklepało, ale nie zmiotło z planszy?
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Robiłem masełko ze ścinek, liści i łodyg dwóch automatów (dałem ok 1kg masła klarowanego). Wyszło tak, ze 3-4g masła konopnego w 1 porcji wystarczalo, żeby lekko klepnęło.
Teraz planuje do 750g masła klarowanego dodać 10g topów liberty haze… jaranie jest bardzo mocne, jak myślicie ile na porcje powinno wyjść g masła, aby sklepało, ale nie zmiotło z planszy?
Rozumiem że dałeś same łodygi i liście wiatrakowe?
Pytam bo jeszcze nie robiłem masła a niektórzy "weterani" z forum się śmiali że to przecież nie kopie.
Kolega opowiadał że kikuta po outdoorze zimą w śniegu obciął, masło zrobił i balet w kilka osób mieli taka bania ?
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
Robiłem masełko ze ścinek, liści i łodyg dwóch automatów (dałem ok 1kg masła klarowanego). Wyszło tak, ze 3-4g masła konopnego w 1 porcji wystarczalo, żeby lekko klepnęło.
tej części nie pojąłem. Dałeś 1kg masła, 3 do 4 gram tego co Ci wyszło to była dobra porcja ?

Teraz planuje do 750g masła klarowanego dodać 10g topów liberty haze… jaranie jest bardzo mocne, jak myślicie ile na porcje powinno wyjść g masła, aby sklepało, ale nie zmiotło z planszy?

Ja zrobił bym tak. 2 kostki masła czyli około 500g na 10g KWIATÓW.
bez uwzględniania strat (powiedzmy 50g) wyglądało by to tak

TŁUSZCZ = SUSZ
500g = 10g
50g = 1g
10g = 0.20g --> 10g TŁUSZCZU to mniejwiecej tyle ile używam na jedno ciastko

Nie wiem co tam chcesz piec, czy jak tego używać
Lepiej zrobić sobie koncentrat.
Tłuszcz zawsze możesz rozcieńczyć, o wiele trudniej będzie Ci go zagęścić.
Jeśli byś chciał to przechować by nie zjęłczało, to np. wkładasz do zamrażarki i tu znów lepiej mieć koncentrat bo nie zajmuje tyle miejsca.

Pomyśl trochę i policz

Pozdro tekno
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529

@L.a.m.a. gdybyś spojrzał dosłownie 1 stronę w stecz to otzrymał byś odpowiedz na swoje pytanie :)

Generalnie to w całej roślinie znajdują sie substancje aktywne po dekarboksylacji :)
Jeśli to same łodygi to nie wiem czy bym się w to bawił.
Z 3 roślin widocznych w mojej relacji
uzyskalem ok 250 oleju koko. i 350g słabiutkiej makumby :)

Proces taki sam jak wszędzie.
- Wszystko ładnie rozdrobnić i do gara z wodą. Wody wystarczy tyle by zakryła susz/ świerze rośliny.
- gotujemy przez ok 30min do 1h i zmieniamy wodę (przecedzając przez szmatkę/gazę 1x1m na sitku)
- czynność powtarzamy w celu lepszego wypłukania chlorofilu. łaczny czas dekarboksylacji to ok 1,5-2h. Można poszukać w internetach krzywej dekarboksylacji thc w różnych temperaturach. Ja wpisuje ,,Dekarboksylacja THC,, i w grafice mogę znaleźć ;)
- znów wylewamy wodę, na dno trochę wody i nasz tłuszcz, w moim przypadku było to ok 300g oleju kokosowego.
gotowane przez ok 1h. i zostawione do ostygnięcia
- wszystko odciśnięte podczas zlewania (zostawione do stężęnia), woda odseparuje się od tłuszczu później do lodówki
- pozostała odciśnięta roślina zostaje zalana mlekiem(w moim wypadku kokosowym) i znów gotujemy ok 1h
- mleko zamroziłem w woreczkach do lodu :) 2 kostki sa takie przyjemne lekko odurzające
co do mocy oleju to będę sprawdzał na dniach.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,728
Odznaki
10
Jak ktoś ma super niską tolerkę, to go takie byle co klepnie :p Dla przykładu, koleżance mojego oleju wystarczało 0,4g, gdzie ja potrzebowałem minimum 10 razy więcej.

Macie kalkulator, bo widzę, że obliczanie mocy nadal jest czarną magią dla części osób robiących masła/oleje. https://friendibles.ca/friendly-treats/edibles-thc-calculator/
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Ja mam dużą tolerancję ale jedzone działa duuużo mocniej niż palone. Jak nie działa to znaczy że coś było źle zrobione w całym procesie. Co jakiś czas robię masło i ciastka i nigdy nie było tak że nie działają, najwyżej za mocne były. Nie sądze żeby jakiś kalkulator tu pomógł bo nie dość że każdy jest inny to jeszcze zioło z domowego namiotu czy ogródka jest nie badane i nikt nie wie ile czego zawierają. Jedyna opcja to sprawdzić na sobie, bo coś co dla mnie jest słabe i moge zjeść 2 ciastka sam na raz innego złoży jedno tak że usłyszysz że ma dość i zło jest w nim i nigdy więcej tego nie zrobi.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół