nasiona marihuany

Maslo konopne.

Wyszukiwarka Forumowa:

Gercik91

New member
Rejestracja
Kwi 3, 2020
Postów
2
Buchów
0
Witam, proszę o pomoc, wczoraj zrobiłem masełko konopne, lecz nie poddałem ziółka dekarbo. Czyli pozbywania się chlorofilu. Czy takie masełko będzie działać? I jakie skutki będą tego że chlorofil został w roślinie?
 

mjfan

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2013
Postów
84
Buchów
121
Witam, proszę o pomoc, wczoraj zrobiłem masełko konopne, lecz nie poddałem ziółka dekarbo. Czyli pozbywania się chlorofilu. Czy takie masełko będzie działać? I jakie skutki będą tego że chlorofil został w roślinie?
Proces dekarboksylacji a pozbywanie się chlorofilu to dwa różne procesy. Będzie smakowało trawą. ?
 

wild pig

zielony w temacie
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2012
Postów
650
Buchów
2,488
Odznaki
14
Tak jak wyżej kolega napisał dekarbo i pozbywanie się chlorofilu to różne procesy. Masełka używać do wypieków a będzie klepać, ja ani razu nie robiłem dekarboksylacji, wszystko dzieje się przy pieczeniu ;) tylko ważne aby nie przekraczać 160stC.
 

Gercik91

New member
Rejestracja
Kwi 3, 2020
Postów
2
Buchów
0
Dzięki za odpowiedzi! Na szczescie nie wyrzuciłem, bo taki pomysł mi przez głowę przeszedł.
 

antol20

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2009
Postów
104
Buchów
1
Jak robiłem madełko z 20g na 200ml masła z dekarb.. i robiłem w multicoockerze 93C i 8h to nie za długo? Klepało i to bardzo dobrze chociaż ja używam dla zdrowia bo jestem sparaliżowany.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
Szkoda prądu na 8 godzin. Po godzinie w piekarniku na 130 olej kokosowy ładnie klepie, a z trymu robię i w podobnych proporcjach co Ty, @antol20. Dłużej niż 2-3 godziny bym nie trzymał.
 

antol20

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2009
Postów
104
Buchów
1
Ja robiłem z 20g dobrej jarandy i 8h się kisiło. Najpierw do piekarnika 115C na 45min później masło klarowne do multicoockera i jak się rozpuści wrzucam sqna i na 8h nie trzeba mieszać ani nic może co 3h przemieszać i do lodówy po odcedzeniu. Foty i film na końcu.


 

Załączniki

  • maslo.mp4
    1.3 MB · Wyświetleń: 0

TommyChong

DIY Grower.
Weteran
Rejestracja
Lip 14, 2012
Postów
1,162
Rozwiązań
1
Buchów
1,800
Odznaki
6
Robiłem z masła klarownego, dobre topy trzymane w maśle które było na granicy gotowania się przez jakieś 1,5h. Kurcze nie pamiętam ilości topów dodanych, było ich dużo XD później filtrowane na gazie. Smak trawy ale w kanapce ze szczypiorem, musztardą, tabasco i mozzarellą prawie nie czuć.
Ale 10g takiego masełka to stan tak mocny, że ciężko się podnieść.
 

CaliforniaOrange

"Bo mój ulubiony kolor to zieleń"
Rejestracja
Wrz 15, 2012
Postów
341
Buchów
920
Tu moje sprzed 3 lat. Wyszło mi chyba 2kg tego masła zrobiłem z niego około 1000 ciastek plus minus bo część szła do jajecznicy część do bigosu część na kanapki ? a i zapomniałem dodać to wszystko z liści a po dwóch łyżeczkach dodanych do jajecznicy nie moglem przestać się śmiać przez co najmniej 30 min ze u***alem się jajecznica haha
Moc była konkretną i nokautujaca

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół