nasiona marihuany

Medyczna marihuana a kontrola policji

Wyszukiwarka Forumowa:

Green John

Walczę z ostrym cieniem mgły
Weteran
Rejestracja
Lip 19, 2010
Postów
1,093
Buchów
1,243
Odznaki
7
Wywóz leków z naszego kraju to problem z pogranicza zagadnień nie tyle medycznych, co przede wszystkim prawnych, ekonomicznych i politycznych. Jego osią jest konflikt interesów między podmiotami obecnymi na rynku farmaceutycznym.

Zgodnie z art. 68 ust. 5 ustawy – Prawo farmaceutyczne stanowi, iż nie wymaga zgody Prezesa Urzędu przywóz z zagranicy produktu leczniczego na własne potrzeby lecznicze w liczbie nieprzekraczającej pięciu najmniejszych opakowań
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Zgodnie z art. 68 ust. 5 ustawy – Prawo farmaceutyczne stanowi, iż nie wymaga zgody Prezesa Urzędu przywóz z zagranicy produktu leczniczego na własne potrzeby lecznicze w liczbie nieprzekraczającej pięciu najmniejszych opakowań
Nie wymaga zgody, ale przy zwykłych lekach. A nie lekach narkotycznych.
Kot, nie musisz nic zgłaszać. Ale papier na przewóz z GIF albo WIF i recepta zawsze przy sobie.
 

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
114
Buchów
238
A jeszcze jedno - czy przy przekraczaniu granicy trzeba fakt posiadania Medycznej Marihuany samemu zgłosić, czy przedstawić dokumentację dopiero jak pies na lotnisku wywęszy że mamy matihuane?
Raczej przy odprawie zgłosiłbym że mam swoje leki w bagażu podręcznym - jak będą dociekać jakie to bym powiedział i pokazał papiery.

@GreenDoctor.pl
A co do tego prowadzenia pojazdów - załóżmy, że zażywałem na medyczną marihuanę wieczorem, ponieważ choruję na bezsenność. Rano jadę autem do pracy, a po drodze zatrzymują mnie smutni panowie w niebieskich mundurach którzy wstali lewą nogą i pomimo tego, że nie wyszło nic na teście alkomatem oraz nic na teście na ślinę kierują mnie na krew. Tam okazuje się, że we krwi wykryto thc, czy recepta i zaświadczenie lekarskie o terapii mnie ratuje?

Wiem, że chciałeś założyć osobny temat, ale go nie znalazłem.
O takiej sytuacji nie słyszałem, ale w teorii - wówczas jesteś traktowany jako osoba prowadząca pod wpływem -> sprawa trafia do prokuratury -> do sądu.
Na etapie prokuratury lub sądu powoływany zostaje biegły, który ocenia czy ilość THC we krwi miała wpływ na zdolność do kierowania pojazdem mechanicznym - czy też nie.
To są moje wnioski na podstawie rozmów z prawnikami i studiowania ustawodawstwa ale prawa nie kończyłem i w tej dziedzinie ekspertem nie jestem.
 

Braveheart

New member
Rejestracja
Mar 6, 2023
Postów
1
Buchów
0
Rozumiem, jesli pale w domu i mam wizyta od Policja, wstarcze pokazac recepta od lekarza, faktura z Apteka, i trawka w orygynalnym opakowaniu z Apteka, i nie powinno byc problem.

Jaka jest sytuacji jesli Policja zatrzyma mi na ulicy, np. w trakcie palenie. Czesto pale poza domem. Oczywiscie poza domem nie nosi 15g trawka w opakowanie z apteki, generalny nie nosi sam trawka poza domem, zwykle przy sobie mam kilka przygotowane jointy w kieszenie. Mam skany faktury z apteka i recepta od lekarza zapisane na telefonie. Czy to wstarcze, czy zawsze powinienem miec oryginalne dokumenty przy sobie? Wolałbym nie nosic wszedzie A4 faktura i A4 recepta.

Dziekuje
 

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
114
Buchów
238
Rozumiem, jesli pale w domu i mam wizyta od Policja, wstarcze pokazac recepta od lekarza, faktura z Apteka, i trawka w orygynalnym opakowaniu z Apteka, i nie powinno byc problem.

Jaka jest sytuacji jesli Policja zatrzyma mi na ulicy, np. w trakcie palenie. Czesto pale poza domem. Oczywiscie poza domem nie nosi 15g trawka w opakowanie z apteki, generalny nie nosi sam trawka poza domem, zwykle przy sobie mam kilka przygotowane jointy w kieszenie. Mam skany faktury z apteka i recepta od lekarza zapisane na telefonie. Czy to wstarcze, czy zawsze powinienem miec oryginalne dokumenty przy sobie? Wolałbym nie nosic wszedzie A4 faktura i A4 recepta.

Dziekuje
Teoretycznie powinny wystarczyć pliki na telefonie, ale to zależy od nastawienia policjantów. Kilka dni temu dostałem pismo z prokuratury gdzie żądają bezprawnie wydania dokumentacji medycznej pacjenta, bo to że ma ode mnie recepte, zaświadczenie i kupił susz w aptece pani prokurator widocznie nie przekonuje
 
Rejestracja
Mar 14, 2023
Postów
11
Buchów
12
Teoretycznie powinny wystarczyć pliki na telefonie, ale to zależy od nastawienia policjantów. Kilka dni temu dostałem pismo z prokuratury gdzie żądają bezprawnie wydania dokumentacji medycznej pacjenta, bo to że ma ode mnie recepte, zaświadczenie i kupił susz w aptece pani prokurator widocznie nie przekonuje

Z ciekawosci - dlaczego bezprawnie? Czy prokuratura nie ma prawa zadac w tym przypadku dokumentacji pacjenta?
 

Pingwino

Member
Rejestracja
Kwi 24, 2023
Postów
7
Buchów
0
@GreenDoctor.pl jak to jest z przekraczaniem granicy, jeśli bym nie miał papierku z inspektoratu farmaceutycznego? Ok na marihuanę sobie załatwię, ale nie mam na xanax. Jak powiem na lotnisku, że mam mm to zapytają się czy mam coś jeszcze. A jak wiadomo xanax jest tej samej kategorii co mm. Każą wyrzucić do kosza, zawrócą mnie, czy machną ręką bo to papier dla mnie w razie kontroli za granicą?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Czemu nie masz na xanax?
 

Pingwino

Member
Rejestracja
Kwi 24, 2023
Postów
7
Buchów
0
Czemu nie masz na xanax?
Kupowałem 3 lata temu, lekarz online. Używałem tylko do lotów samolotem, przez przypadek interesując się medyczną marihuaną zorientowałem się, że wywożę lek, który jest objęty przeciwdziałaniem narkomani, bez zgody inspektoratu farmaceutycznego. Za każdym razem jak celnik się pytał, czy mam coś nielegalnego, albo coś o czym powinienem powiedzieć, mówiłem, że nie.

Znalazłem obejście, na czas lotu zjem hydroksyzynę. Myślałem, żeby się też najarać, ale prędzej spanikuj niż wejdę na pokład.
 

GreenDoctor.pl

Well-known member
Klinika
Rejestracja
Mar 13, 2022
Postów
114
Buchów
238
@GreenDoctor.pl jak to jest z przekraczaniem granicy, jeśli bym nie miał papierku z inspektoratu farmaceutycznego? Ok na marihuanę sobie załatwię, ale nie mam na xanax. Jak powiem na lotnisku, że mam mm to zapytają się czy mam coś jeszcze. A jak wiadomo xanax jest tej samej kategorii co mm. Każą wyrzucić do kosza, zawrócą mnie, czy machną ręką bo to papier dla mnie w razie kontroli za granicą?
Pewnie zależy od celników, ale raczej bym nie ryzykował.
 

Green John

Walczę z ostrym cieniem mgły
Weteran
Rejestracja
Lip 19, 2010
Postów
1,093
Buchów
1,243
Odznaki
7
Ostatnio gdzieś widziałem możę komuś się przyda

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół