nasiona marihuany

Medyczna marihuana

Wyszukiwarka Forumowa:

ZielonaMangusta

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2021
Postów
48
Buchów
10
Czy marihuana z apteki z duza zawartoscia CBD i mala THC bedzie sie czyms roznic od tej CBD np. z automatu albo sklepu? Oprocz oczywiscie warunkow farmaceutycznych w jakich zostala ta pierwsza wyhodowana.
 

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
909
Buchów
1,974
Probowalem jedynie cbd w szwajcari gdzie limit thc jest 1%

I powiem Ci ze zupelnie inne to palenie niz w Polsce ;) wyraznie czuc było dzialanie. Takie delikatne upalenie.
Przyjemne i ciezko by bylo odrozbic od normalnego jarania(z wygladu)
 
Ostatnia edycja:

Magnorium

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2021
Postów
205
Buchów
694
W Polsce nie ma dostępnej odmiany medycznej, z wysoką zawartością cbd i zwykle pacjenci sami kupują susz i mieszają. W Polsce sa dostępne 19thc/1cbd (hybryda o dzialniu jak sativa), 20thc/1cbd (typowa indica) oraz 22thc/1cbd (hybryda). Cena to 45-62 za za1g (tanio nie jest). Jakość raz lepiej, raz gorzej. Gowna nigdy nie dostałem, ale generalnie przeplacasz - w szczególności, że o ile 50 zl za 1g to cena do przyjęcia, tak 500zl za 10g to juz boli (nie ma dlierskich zniżek)
 

Magnorium

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2021
Postów
205
Buchów
694
(przepraszam, że post pod postem, ale nie mogę edytować)

Jak by ktoś potrzebował pomocy z MM, to niech pisze :) Jestem pacjentem od 2019 i spróbuję coś doradzić :)
 

Iskra

Well-known member
Rejestracja
Lut 3, 2020
Postów
237
Buchów
806
Odznaki
2
w Łodzi jest super sklep z suszem cbd powyzej 5% ciekawe czy lekarz rodziny przepisał by mi trawke
 

lolekodbolka

Member
Rejestracja
Kwi 2, 2021
Postów
5
Buchów
1
@Magnorium Hej! Nie słyszałem o wizytach za 60zl, gdzie to jest możliwe? Na NFZ, to oznacza, że można mieć za free susz z apteki?
Ja na ostatniej wizycie za 200 zł otrzymałem dwie recepty. Tydzień temu Aurory akurat nie było w moim otoczeniu a tą odmianę preferuję, to lekarz wystawił na red, ale dodatkowo jeszcze na Aurorę. Otrzymałem nawet od lekarza sugestię, że mogę wykupić później drugą i próbować sobie mieszać z Aurora.
 

Magnorium

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2021
Postów
205
Buchów
694
Cannabis Izww w Warszawie masz online, i 170 za pierwszą i recepturowe po 60zł. Niestety póki co nie ma refundacji na susz z apteki, i tanio nie jest bo to koszt ok 45-62 za 1g. Obecnie masz 3 preparaty, kolejnego czyli 8/8 możemy się spodziewać prawdopodobnie za ok 2 mc. Do końca roku wejdą na rynek jeszcze min 3 susze i olejki. Lekarz na jednej wizycie może Ci wypisać zapotrzebowanie na 90 dni, więc jeśli masz dawkowanie 1 gram dziennie to 90 g na wizycie. Mieszać susze możesz dowolnie, bo sam będziesz wiedział jakie proporcję są dla Ciebie najlepsze :) Najczęściej lekarz do medycznej, zaleca susz cbd, żeby zrównać proporcję do przykładowo thc 1:1 cbd, by jednak zmniejszać dzięki temu ten efekt psychoaktywny, bo to jedna z podstawowych zasad użytku stricte medycznego :)
 

lolekodbolka

Member
Rejestracja
Kwi 2, 2021
Postów
5
Buchów
1
Ja medycznej używam od miesiąca dopiero. Wcześniej Aurora, teraz zaczynam Red. Pierwsza taka wyraźna różnica, że Red użyta w nocy daje mi na pierwszą połowę swojego działania energię do działań i jak się nie pilnuję to wrzucam sobie kilka zadań na raz, potem MJ zaczyna lulać do snu. Ta odmiana mnie Tuli. Ja wczoraj pierwszy raz od 20 lat położyłem się tak wcześnie spać bo o 22:30.

Z reguły kładłem się spać po pierwszej w nocy pracowałem albo grałem. Ogólnie z dnia na dzień kładę się coraz wcześniej, co jeszcze miesiąc temu było nie do pomyślenia bo jestem uzależniony od gier i byłem uzależniony od pracy :p od pracy też 20 lat.

A co do Aurory dawała absolutnego kopa, szarpała mną i tarmosiła ale umiałem się skupić na jednym zadaniu.
Teraz mam do wyboru. Odpocząć to Red a jak popracować to Aurora :)
 

Iskra

Well-known member
Rejestracja
Lut 3, 2020
Postów
237
Buchów
806
Odznaki
2
Tez teraz mam reda wczesniej miałem uliczny sort to lepiej usypiał aurora taka sativa jak dalmnie red to taki skunk ale lepiej usypia od aurory
 

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
909
Buchów
1,974
Moj faworyt to aurora 20. Lubie jak trawa troche ubija.
Aurora 22 fajne na dzien i smak mega.
Red dawno nie wejpilem ale najmniej mi pasowal z tych trzech.
 

ZielonaMangusta

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2021
Postów
48
Buchów
10
Aurora 22/1 wg producenta to szczep Ghost Train Haze, wiec jak najbardziej sativa na dzien.
Aurora 20/1 to indica, szczep LA Confidential.
Aurora 1/12, to Cannatonic. z przewaga CBD.
Red no 2 to odmiana Super Lemon Haze (Afghani x Mexico x Columbia) - sativka.
 
Ostatnia edycja:

Iskra

Well-known member
Rejestracja
Lut 3, 2020
Postów
237
Buchów
806
Odznaki
2
miałem swoje La confidental i od znajomego i raczej to nie aurora 20% ktura jest satiwowa albo taka mi sie trafiła miałem dwa opakowania i jedna była lepsza druga słabsza ale można wyczuć sative a red no 2 to potwierdzam taki lemon skunk albo SLS
tu mam ciekawe info diamond og zbliżony podobno jest do aurory20 % teraz w boxie mam phantona og ciekawe co wyjdzie

Medyczna marihuana od Aurora Cannabis​

Obecnie w aptekach dostępne są dwa leki w formie suszonych kwiatów medycznych konopi. Dostępne są one wyłącznie na specjalną receptę z wtórnikiem – RpW, czyli receptę na leki narkotyczne. Są to dwie zupełnie różne odmiany konopi, które mimo posiadania zbliżonej ilości głównych substancji aktywnych (zawierają THC odpowiednio 22% i 20% oraz oba posiadają CBD w ilości mniejszej niż 1%) posiadają odmienne właściwości terapeutyczne. Różnica ta oparta jest o odmienny tzw. profil terpenowy – zawierają różne dodatkowe substancje czynne, czyli terpeny, istotnie modyfikujące działanie konopi na organizm człowieka. Preparaty różnią się również wyglądem samego suszu.
Cannabis flos AURORA DEUTSCHLAND GmbH THC 22%, CBD 1%
[o zawartości delta- 9-tetrahydrokannabinolu (THC): 22% (nie mniej niż 19,8% i nie więcej niż 24,2%) oraz kannabidiolu (CBD): nie więcej niż 1%.]
Jest to susz konopi należących do podgatunku sativa. Wysuszone kwiatostany są jasne, mają niską gęstość, są duże objętościowo i lekkie. Dominujące terpeny tej odmiany to terpinolen, limonen i mircen w stosunkach 7:3:2.
Odmiana ta działa stymulująco, dodaje energii i motywacji, działa przeciwdepresyjnie, stymuluje apetyt, oraz posiada wiele innych typowych dla większości odmian właściwości terapeutycznych: działa miorelaksacyjnie (rozluźniająco na mięśnie) oraz przeciwbólowo. Ze względu na silne działanie aktywizujące nie polecana osobom szukającym wyciszenia lub skłonnym do stanów lękowych. Polecana szczególnie do terapii w ciągu dnia.


Odmianą istniejącą w świecie konopi, najbardziej zbliżoną profilem terpenowym jest „Ghost Train Haze”. To klasyczna sativa, silnie energetyzująca, w medycynie konopnej szczególnie przydatna w terapii depresji, wyniszczenia, nudności i braku apetytu, przewlekłym bólu. W niewielkich dawkach wzmaga koncentrację i kreatywność. Nie powoduje istotnej sedacji i nadmiernego uspokojenia, dlatego polecana do stosowania w trakcie dnia. W dużych dawkach może powodować stany lękowe lub przejściowe nadmierne pobudzenie. Odmiana chętnie stosowana przez pacjentów w trakcie leczenia onkologicznego, aktywizuje dając energię do walki z chorobą, wzmaga apatyt i ogranicza utratę masy ciała. Działanie euforyzujące i przeciwdepresyjneto kolejne atuty tej odmiany, istotnie poprawiające komfort życia pacjenta nie tylko onkologicznego ale każdego przewlekle chorego.
Poniżej krótka charakterystyka terpenów zawartych w leku:
Terpinolen
– temperatura uwalniania podczas waporyzacji suszu 186 C, słodki, owocowy aromat, wyczuwalne mango. Posiada właściwości antyutleniające, antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Wzmaga działanie euforyzujące i przeciwdepresyjne konopi.
Limonen – temperatura uwalniania podczas waporyzacji 176 C, słodki cytrusowy aromat z wyczuwalną wyraźnie cytryną, limonką i pomarańczą. Dodaje energii i wzmaga kreatywność. Wzmaga apetyt, działa przeciwdepresyjnie.
Mircen – temperatura uwalniania podczas waporyzacji 168 C, aromat drewna, korzenny, owocowy, cytrus, mango oraz mięta pieprzowa. Działa silnie uspokajająco i nasennie, nasila działanie THC. Wykazuje działania przeciwzapalne, antybakteryjne, przeciwgrzybicze.
Cannabis flos AURORA DEUTSCHLAND GmbH THC 20%, CBD 1%
[o zawartości delta- 9-tetrahydrokannabinolu (THC): 20% (nie mniej niż 18% i nie więcej niż 22%) oraz kannabidiolu (CBD): nie więcej niż 1%]
Jest to susz konopi należących do podgatunku indica. Wysuszone kwiatostany są ciemnozielone, o zbitej konsystencji i dużej gęstości. Optycznie suszu w opakowaniu jest mniej w stosunku do odmiany sativa, opisywanej uprzednio. Wynika to z większej gęstości kwiatostanów czyli topów. Odmiany indica charakteryzuje też większa ilość lepkiej żywicy. Odmiana ta posiada dominujące terpeny typowe dla podgatunku indica, i są to w tym przypadku pinen i mircen, skład uzupełniają też kariofilen i beta ocymen. Takie połączenie terpenów sprawia, że odmiana ta posiada silne właściwości relaksujące, przeciwlękowe i nasenne. Wzmaga też apetyt, zmniejsza napięcie mięśniowe, działa przeciwbólowo. Ze względu na profil działania polecana do terapii w godzinach popołudniowych oraz wieczornych.
Odmianą odpowiadającą profilem terpenowym oraz swoim działaniem jest „Diamond OG”. Szczep o typowych dla indici właściwościach. Działa relaksująco, przeciwlękowo i nasennie, silnie redukuje napięcie mięśniowe, działa przeciwbólowo, hamuje nudności i wymioty oraz wzmaga apetyt. W medycynie konopnej często stosowana w utracie masy ciała i wyniszczeniu, zaburzeniach lękowych i depresyjnych, bezsenności, zaburzeniach pracy przewodu pokarmowego szczególnie na tle psychosomatycznym i zapalnym. Pinen wykazuje ponadto działanie rozszerzające oskrzela. Pinen działa również podobnie jak i kariofilen silnie przeciwzapalnie, co sprawia że powyższa odmiana jest szczególnie przydatna w terapii przewlekłych stanów zapalnych oraz bólu pochodzenia zapalnego. Odmiany bogate w kariofilen, są szczególnie przydatne w terapii chorób zapalnych jelit – choroby Leśniowskiego Crohna oraz wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.
Poniżej krótka charakterystyka terpenów zawartych w leku:
Pinen
– temperatura uwalniania podczas waporyzacji 155 C, aromat drewna, korzenny, orzechowy z wyczuwalną sosną, kamforą i eukaliptusem. W działaniu redukuje stres, działa przeciw lękowo, poprawia nastrój, rozszerza oskrzela, wykazuje silne działanie przeciwzapalne.
Mircen – temperatura uwalniania podczas waporyzacji 168 C, aromat drewna, korzenny, owocowy, cytrus, mango oraz mięta pieprzowa. Działa silnie uspokajająco i nasennie, nasila działanie THC. Wykazuje działania przeciwzapalne, antybakteryjne, przeciwgrzybicze.
Kariofilen – temperatura uwalniania podczas waporyzacji 160 C, aromat korzenny, drewna i pieprzu. Działa silnie przeciwzapalnie i przeciwbólowo, oraz jako jedyny terpen działa jak endokannabinoid, czyli aktywuje te same receptory co THC i CBD. Postuluje się, że może odgrywać kluczową rolę w działaniu przeciwzapalnym konopi.
Powyższe leki są stosowane w terapiach konopnych ustalanych dla każdego pacjenta indywidualnie przez lekarzy Cannabis Clinic.
aurora deutschland gmbh, cannabis flos aurora deutschland, aurora thc, aurora 20 thc, aurora medyczna, aurora marihuana

Tags:​

aurora 20 thc, aurora cannabis, aurora deutschland, aurora deutschland gmbh, aurora europe, aurora marihuana, aurora medyczna, aurora polska, aurora thc, cannabis flos aurora deutschland, medyczna marihuana aurora, medyczne konopie aurora
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół