nasiona marihuany

Medyczna marihuana

Wyszukiwarka Forumowa:

lolekodbolka

Member
Rejestracja
Kwi 2, 2021
Postów
5
Buchów
1
Witam. Czy ktoś może mi opisać działanie faktyczne przy tych trzech temperaturach dla Aurory? Ja swój pierwszy mach z wapo wziąłem właśnie z tej najniższej temperatury. Niestety kompletnie nie czułem efektów. Sklep w którym kupiłem wapo, zasugerował mi wapowanie w wysokich lub maksymalnych temperaturach. Sprupowałem od razu i susz zaczął działać.
 

Magnorium

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2021
Postów
205
Buchów
694
Im większa temperatura, tymbardziej psychoaktywne dzialanie. Najbardziej thc jest przyswajane ponoc w temp 211. Ja używam zakresu 190-211 i jest dobrze. Staram sie nie przeginac z temp, bo z suszu po waporyzacji robie maslo i ciastka.
 

Iskra

Well-known member
Rejestracja
Lut 3, 2020
Postów
237
Buchów
806
Odznaki
2
Witam. Czy ktoś może mi opisać działanie faktyczne przy tych trzech temperaturach dla Aurory?
160-170sC dla mnie naj bardziej bezpieczny sposób inhalacji dostępny na ziemi polecany początkującym użytkownikom radze nastawić temperaturę i złapać pierwszy wziew testowy jak niema mikro mgiełki powtórzyć najlepiej 3albo 4 wziewy złapać efekt to świeżość czuć lepiej się oddycha smaczek super z czasem można zwiększać temperaturę do max 204s.C i jest ok .
 

ZielonaMangusta

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2021
Postów
48
Buchów
10
miałem swoje La confidental i od znajomego i raczej to nie aurora 20% ktura jest satiwowa albo taka mi sie trafiła miałem dwa opakowania i jedna była lepsza druga słabsza ale można wyczuć sative
Czemu sadzisz, ze to bardziej sativa? W sensie jakie dzialania odczules? Wg uzytkownikow na Leafly i wikileaf ten strain ma caly przekroj efektow, m.in. dlatego zdobywal nagrody np. na cannabis cup, ale przede wszystkim relaksuje (typowe dla indici).

Witam. Czy ktoś może mi opisać działanie faktyczne przy tych trzech temperaturach dla Aurory? Ja swój pierwszy mach z wapo wziąłem właśnie z tej najniższej temperatury. Niestety kompletnie nie czułem efektów. Sklep w którym kupiłem wapo, zasugerował mi wapowanie w wysokich lub maksymalnych temperaturach. Sprupowałem od razu i susz zaczął działać.
Fajnie gdybys napisal co rozumiesz przez najnizsza temp., bo ja zaczynam wapowac od 180 lub 190 st (im slabszy sort, tym wyzsza temp. startowa).
Zasadniczo przy nizszych temperaturach nie bedzie cie zbytnio klepac, poniewaz odparowywanie THC i jego dekarboksylacja zachodzi wtedy zbyt dlugo dla natychmiastowego wchloniecia go do organizmu. Po rozpoczeciu z tych 180 st. robie skoki co 5-10 st. i przy kazdym zaciagam sie kilka razy az dojde do 220 (powyzej tej granicy istnieje ryzyko spalania, uwalniaja sie tez inne, niepozadane ze zdrowotnego pktu widzenia substancje, a moj kolega z tego powodu zatrzymuja sie juz na 200). Wtedy lubie sobie zrobic druga sesje (kazda u mnie trwa 15 minut) tylko na 220, zeby wyciagnac wszystkie "soki" z materialu. Czasami przerywam inhalacje po 5-10 minutach i 10-20 st. C roznicy, jesli mam prima sort i czuje, ze juz mnie porobil, a nie chce przesadzac. Wtedy moge z 0,1 g ujarac sie 2 lub nawet 3 razy jesli mam mega kozaczka. Oczywiscie nie bedzie to nokautujaca bomba, ale ja potrafie cieszyc sie i z takich rzeczy ;)
Czytalam tez, ze jesli sie wapuje przy 180-190 st. to Cie bardziej robi jak sativa, a przy wysokich temp. jak indica, bo rozne terpeny sie uwalniaja, ale IMO roznica, mimo, ze odczuwalna, nie jest taka spora, a glowna role gra tu z pewnoscia odmiana marihuany.
 
Ostatnia edycja:

ChoryKrólik

Well-known member
Rejestracja
Paź 24, 2020
Postów
176
Buchów
52
A powiedzcie mi czy jest możliwość ogarnięcia jakiegoś lekarza żeby wypisał medyczna, a nie trzeba było przedstawiać całej dokumentacji medycznej?

Czy tylko prywatnie u lekarza za kasę?
 

Magnorium

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2021
Postów
205
Buchów
694
Każdy lekarz może Ci wypisać, włącznie z rodzinnym, ale marihuana nie jest lekiem pierwszego rzutu, więc zwykle lekarze chcą miec podkladke, że poprzednie leczenie było nieskuteczne. Z doświadczenia Ci powiem, że większość lekarzy na nfz nie jest zbyt chętna.
 

ChoryKrólik

Well-known member
Rejestracja
Paź 24, 2020
Postów
176
Buchów
52
A kliniki, które tutaj polecacie? Myślę po prostu jak to ugryźc i już to tak trwa kilka miesięcy.
 

Magnorium

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2021
Postów
205
Buchów
694
Ja Ci od siebie polecam cannabis clinic Łódź, izww Warszawa. Wszystkie kliniki przyjmują online.
 

ChoryKrólik

Well-known member
Rejestracja
Paź 24, 2020
Postów
176
Buchów
52
Rozumiem, tylko czy po przedstawieniu problemu wystawia mi receptę czy jest z tym jakiś większy problem ?
 

Magnorium

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2021
Postów
205
Buchów
694
Jak zadzwonisz do kliniki, to wstępną kwalifikację dostajesz przez telefon już i wtedy już wiesz czy dostaniesz czy nie (na 99%). W konopnych klinikach raczej nie ma problemu. Wiek jest istotny, bo przyjmują od 18-24lat.
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
@kuba20852 nawet ci sie posta 3 stronnego nie chcialo przeczytac.....
Generalnie to jest lek i im bardziej zależy by każda próbka miała thc w deklarowanej ilości, gdzie margines błędu wynosi 10 procent. Mamy najgorsze prawo mm w Europie. Zobacz sobie klinikę IZWW w Warszawie - oni mają po 170 pierwszą i kolejne recepturowe po 60zl. Jeszcze cannabis clinic w Łodzi jest spoko, ale już dużo drożej.

Cannabis Izww w Warszawie masz online, i 170 za pierwszą i recepturowe po 60zł. Niestety póki co nie ma refundacji na susz z apteki, i tanio nie jest bo to koszt ok 45-62 za 1g. Obecnie masz 3 preparaty, kolejnego czyli 8/8 możemy się spodziewać prawdopodobnie za ok 2 mc. Do końca roku wejdą na rynek jeszcze min 3 susze i olejki. Lekarz na jednej wizycie może Ci wypisać zapotrzebowanie na 90 dni, więc jeśli masz dawkowanie 1 gram dziennie to 90 g na wizycie. Mieszać susze możesz dowolnie, bo sam będziesz wiedział jakie proporcję są dla Ciebie najlepsze :) Najczęściej lekarz do medycznej, zaleca susz cbd, żeby zrównać proporcję do przykładowo thc 1:1 cbd, by jednak zmniejszać dzięki temu ten efekt psychoaktywny, bo to jedna z podstawowych zasad użytku stricte medycznego
 

prezi

New member
Rejestracja
Gru 15, 2021
Postów
4
Buchów
3
Widzę, że wiele osób pyta o możliwość przypisania medycznej marychy przez lekarza na nfz. Jest to jak najbardziej możliwe. Ja tak właśnie zrobiłem:
Najpierw był telefon do rodzinnego i przedstawienie sytuacji problemu z bólem pleców. Rodzinny stwierdził, że on nie wypisze, bo musi być jakaś sensowna podkładka od specjalisty i że jedynie może wypisać skierowanie do neurologa. Na wizycie u neurologa (z NFZ), od razu przedstawiłem sprawę jasno, że próbowałem już wielu zabiegów i wizyt u specjalistów, ale nic nie pomaga i chcę zacząć leczenie medyczną maryśką. I tutaj zaskoczenie, lekarz stwierdził, że nie ma nic do tego typu leczenia i wypisze :) I tutaj można by zakończyć historię, ale niestety nie obeszło się bez problemów. Więc powiem wam na co zwrócić uwagę, żebyście nie mieli tych samych problemów. Bo lekarze z nfz tego nie wypisują na codzień i po prostu nie wiedzą jak to robić.

Po pierwsze nie mogą wypisywać tego na normalnej recepcie (takiej z 4 cyfrowym numerkiem który podaje się w aptece). Musi to być recepta na lek recepturowy. Po czym najłatwiej je rozróżnimy? Ma 3 kody kreskowe, podczas gdy zwykła ma tylko 1. Zwykła recepta nie przejdzie w aptece, system jej nie przepuści. Oprócz tego, ilość kwiatów musi być zapisana słownie np "trzydzieści gramów kwiatów konopnych" , a także musi się znaleźć dawkowanie.

Wnioski są takie: lekarze na nfz wypisują recepty an medyczną maryche, ale nie mają z tym doświadczenia, więc na 90% to zrobią źle i będziecie musieli do nich wracać. Także, podczas wizyty zwróćcie uwagę na poprawność wypisania recepty, a także dowiedźcie się najpierw jaka marycha jest dostępna w waszych aptekach, bo jak dostaniecie recke na thc 20%, to nie można jej zamienić w aptece na 22%. Trzeba więc zasugerować lekarzowi, na którą ma wypisać, żeby była dostępna w naszych aptekach.
 

Rajski żniwiarz

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2019
Postów
325
Buchów
1,471
Odznaki
7
Widzę, że wiele osób pyta o możliwość przypisania medycznej marychy przez lekarza na nfz. Jest to jak najbardziej możliwe. Ja tak właśnie zrobiłem:
Najpierw był telefon do rodzinnego i przedstawienie sytuacji problemu z bólem pleców. Rodzinny stwierdził, że on nie wypisze, bo musi być jakaś sensowna podkładka od specjalisty i że jedynie może wypisać skierowanie do neurologa. Na wizycie u neurologa (z NFZ), od razu przedstawiłem sprawę jasno, że próbowałem już wielu zabiegów i wizyt u specjalistów, ale nic nie pomaga i chcę zacząć leczenie medyczną maryśką. I tutaj zaskoczenie, lekarz stwierdził, że nie ma nic do tego typu leczenia i wypisze :) I tutaj można by zakończyć historię, ale niestety nie obeszło się bez problemów. Więc powiem wam na co zwrócić uwagę, żebyście nie mieli tych samych problemów. Bo lekarze z nfz tego nie wypisują na codzień i po prostu nie wiedzą jak to robić.

Po pierwsze nie mogą wypisywać tego na normalnej recepcie (takiej z 4 cyfrowym numerkiem który podaje się w aptece). Musi to być recepta na lek recepturowy. Po czym najłatwiej je rozróżnimy? Ma 3 kody kreskowe, podczas gdy zwykła ma tylko 1. Zwykła recepta nie przejdzie w aptece, system jej nie przepuści. Oprócz tego, ilość kwiatów musi być zapisana słownie np "trzydzieści gramów kwiatów konopnych" , a także musi się znaleźć dawkowanie.

Wnioski są takie: lekarze na nfz wypisują recepty an medyczną maryche, ale nie mają z tym doświadczenia, więc na 90% to zrobią źle i będziecie musieli do nich wracać. Także, podczas wizyty zwróćcie uwagę na poprawność wypisania recepty, a także dowiedźcie się najpierw jaka marycha jest dostępna w waszych aptekach, bo jak dostaniecie recke na thc 20%, to nie można jej zamienić w aptece na 22%. Trzeba więc zasugerować lekarzowi, na którą ma wypisać, żeby była dostępna w naszych aptekach.
Na jaką odmiane konopi dostałeś recepte ? jaka zawortość THC do CBD, mowił coś o dawkowaniu i sposobie przyjmowania ? pewnie waporyzacja :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół