nasiona marihuany

Medyczna marihuana

Wyszukiwarka Forumowa:

prezi

New member
Rejestracja
Gru 15, 2021
Postów
4
Buchów
3
Na jaką odmiane konopi dostałeś recepte ? jaka zawortość THC do CBD, mowił coś o dawkowaniu i sposobie przyjmowania ? pewnie waporyzacja :D
na poczatku zapisał na sative 19%, ale nie było jej w aptekach i sam mu zasugerowałem, żeby wypisał 22% Aurore. Dostałem 30gram na 3 miesiące, oczywiście do waporyzacji. Ale to akurat nie było problemem, bo miałem już ten waporyzator mighty. Powiedział też, że nie będzie problemu z ponownymi receptami w przyszłości. Więc możecie próbować u normalnych lekarzy na NFZ, nie trzeba przepłacać za wizyty :)

Witam. Czy ktoś może mi opisać działanie faktyczne przy tych trzech temperaturach dla Aurory? Ja swój pierwszy mach z wapo wziąłem właśnie z tej najniższej temperatury. Niestety kompletnie nie czułem efektów. Sklep w którym kupiłem wapo, zasugerował mi wapowanie w wysokich lub maksymalnych temperaturach. Sprupowałem od razu i susz zaczął działać.
z własnego doświadczenia wiem, że mocniej działa jak zaczniesz z maksymalnej temperatury 210 (Mighty) i na niej skończysz. Jak się startuje z mniejszych temperatur i potem zwiększa powoli, to cały smak maryny znika szybciej niż obecne w kwiatach THC. Powoduje to, że kończysz waporyzacje pozostawiając trochę w środku. Ten sposób jest niestety mniej przyjemny, bo im wyższa temp, tym wapor bardziej drażniący dla gardła i płuc. Coś za coś :)
 

prezi

New member
Rejestracja
Gru 15, 2021
Postów
4
Buchów
3
Skończ wać Pan wstydu oszczędź
Co ci nie pasuje z mojej wypowiedzi? THC najlepiej paruje w wysokiej temperaturze, podczas gdy substancje, które pachną, wydobywają się już w niższych temperaturach. Oznacza to, że waporyzując od 180 do 210, susz straci najpierw zapach, ale dalej będzie miał w sobie THC. Można dalej waporyzować, ale już nie będzie tych samych doznać smakowych. Jak zaczniesz od razu od 210, to bardziej równomiernie się to wydobywa. Więc do samego końca THC, masz jeszcze trochę zapachu. To nie jest żaden rocket science, ale zwykła destylacja. Różne substancje odparowują w różnych temperaturach. Jak tego nie ogarniasz to masz już za bardzo przećpaną głowę :) Każdy kto ma wątpliwości, polecam niech przetestuje zanim odpowie.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Tak jest, jak zdarzało mi się używać vapo to jedno nabicie miałem na 2-3 sesje ale smak był spoko przy pierwszej, każda następna co raz bardziej smakuje popcornem, spadek mocy niezauważalny.
 

Śmigacz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 8, 2015
Postów
668
Buchów
759
Źle zrozumiałem twoją wypowiedź, i tak mam przejaraną łepetyne.
 
Ostatnia edycja:

GROW BALDD

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2020
Postów
660
Buchów
1,801
Odznaki
9
odkopie ten temat- chciałbym zostać pacjentem medycznej w Polsce.
Jakieś podpowiedzi na co najlepiej zwrócić swoją uwagę- na co się najlepiej leczyć, co powiedzieć lekarzowi.
 

wild pig

zielony w temacie
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2012
Postów
650
Buchów
2,488
Odznaki
14
Najlepiej wejść na stronę poradni i przejrzeć listę schorzeń które kwalifikują się do terapii może akurat któreś podpasuję i wtedy będzie łatwiej brnąć w temat bo co parę miesięcy trzeba wizytę powtarzać żeby świadectwo uaktualnić czy też receptę uzyskać
 

ŁodygaLebiega

New member
Rejestracja
Kwi 28, 2021
Postów
4
Buchów
2
Bardzo dziękuję za rekomendacje i dzięki wam przymierzam się do izww, dokumentacja już częściowo zebrana, a do tego na FB wrzucili, że z kodem rabatowym PREMIER mamy minus piątaka na cześć Nowego Bezładu ;) :salut:
 

Rafonixx

New member
Rejestracja
Sty 23, 2022
Postów
1
Buchów
0
Widzę, że wiele osób pyta o możliwość przypisania medycznej marychy przez lekarza na nfz. Jest to jak najbardziej możliwe. Ja tak właśnie zrobiłem:
Najpierw był telefon do rodzinnego i przedstawienie sytuacji problemu z bólem pleców. Rodzinny stwierdził, że on nie wypisze, bo musi być jakaś sensowna podkładka od specjalisty i że jedynie może wypisać skierowanie do neurologa. Na wizycie u neurologa (z NFZ), od razu przedstawiłem sprawę jasno, że próbowałem już wielu zabiegów i wizyt u specjalistów, ale nic nie pomaga i chcę zacząć leczenie medyczną maryśką. I tutaj zaskoczenie, lekarz stwierdził, że nie ma nic do tego typu leczenia i wypisze :) I tutaj można by zakończyć historię, ale niestety nie obeszło się bez problemów. Więc powiem wam na co zwrócić uwagę, żebyście nie mieli tych samych problemów. Bo lekarze z nfz tego nie wypisują na codzień i po prostu nie wiedzą jak to robić.

Po pierwsze nie mogą wypisywać tego na normalnej recepcie (takiej z 4 cyfrowym numerkiem który podaje się w aptece). Musi to być recepta na lek recepturowy. Po czym najłatwiej je rozróżnimy? Ma 3 kody kreskowe, podczas gdy zwykła ma tylko 1. Zwykła recepta nie przejdzie w aptece, system jej nie przepuści. Oprócz tego, ilość kwiatów musi być zapisana słownie np "trzydzieści gramów kwiatów konopnych" , a także musi się znaleźć dawkowanie.

Wnioski są takie: lekarze na nfz wypisują recepty an medyczną maryche, ale nie mają z tym doświadczenia, więc na 90% to zrobią źle i będziecie musieli do nich wracać. Także, podczas wizyty zwróćcie uwagę na poprawność wypisania recepty, a także dowiedźcie się najpierw jaka marycha jest dostępna w waszych aptekach, bo jak dostaniecie recke na thc 20%, to nie można jej zamienić w aptece na 22%. Trzeba więc zasugerować lekarzowi, na którą ma wypisać, żeby była dostępna w naszych aptekach.
Czy lekarz może mi przepisać marihuanę bez, żadnej dokumentacji choroby? A jeżeli tak to z jakim problemem mogę się do niego udać?
 

Arto161

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2015
Postów
215
Buchów
267
Odznaki
3
Cześć
Chciałbym zostać pacjentem medycznej napisalem do jednej z klinik moje problemy i powiedzieli że kwalifikuje się do leczenia i tu moje pytanie mam w domu jednego krzaka i chyba z recepta by było bezpieczniej? I czy lepiej wykupić lek po otrzymaniu recepty?
 

Hardhead

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2021
Postów
78
Buchów
218
Cześć
Chciałbym zostać pacjentem medycznej napisalem do jednej z klinik moje problemy i powiedzieli że kwalifikuje się do leczenia i tu moje pytanie mam w domu jednego krzaka i chyba z recepta by było bezpieczniej? I czy lepiej wykupić lek po otrzymaniu recepty?
Wiadomo, że lepiej mieć receptę niż nie mieć, a co do wykupu, to teraz chyba susza w aptekach, ja kupowałem na początku stycznia 2021, to jeszcze było, a teraz z tego co się orientuje to jest susza, chyba, że jakaś dostawa doszła - musisz się zorientować w tym temacie. No i za 10g zapłaciłem 594 zł.


Czy lekarz może mi przepisać marihuanę bez, żadnej dokumentacji choroby? A jeżeli tak to z jakim problemem mogę się do niego udać?


U mnie była dokumentacja medyczna i zażywane inne leki, które pomagały do czasu, więc ja z tym problemu nie miałem, ale czytając forum to chyba najłatwiej wkręcić depresję, aby uzyskać receptę.
 

Arto161

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2015
Postów
215
Buchów
267
Odznaki
3
Wiadomo, że lepiej mieć receptę niż nie mieć, a co do wykupu, to teraz chyba susza w aptekach, ja kupowałem na początku stycznia 2021, to jeszcze było, a teraz z tego co się orientuje to jest susza, chyba, że jakaś dostawa doszła - musisz się zorientować w tym temacie. No i za 10g zapłaciłem 594 zł.

No właśnie bo mam krzaka w domu i tak poczytałem że dobrze mieć taką receptę w razie przypału
To lepiej brnąć w temat i otrzymać taką recepte

I takie pytanie może trochę głupie
Ale można ją palić z tradycyjnej lufki czy lepiej waporyzacja?
 
Ostatnia edycja:

Hardhead

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2021
Postów
78
Buchów
218
No właśnie bo mam krzaka w domu i tak poczytałem że dobrze mieć taką receptę w razie przypału
To lepiej brnąć w temat i otrzymać taką recepte

I takie pytanie może trochę głupie
Ale można ją palić z tradycyjnej lufki czy lepiej waporyzacja?
Możesz to kopcić z czego chcesz. Chociaz mi lekarz zalecał waporyzację i tak też czyniłem przez długi czas, aczkolwiek teraz bongo też wleci co jakiś czas.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół