nasiona marihuany

Melasa w hydroponice

Wyszukiwarka Forumowa:
K

KEFIR

Guest
Witam. Zastanawiam się czy dodać podczas flusha melasy. Po necie krążą różne opinie. Jedni mówią że leją i topy za***iście oblewają się żywicą w końcowej fazie. Inni twierdzą, że melasa w systemach hydroponicznych to same problemy (skoki ph, "gnicie pożywki", problemy z korzeniami)

Chciałbym poznać jakie jest wasze zdanie na ten temat. Stosować czy nie. Jeżeli tak jakie dawkowanie.

Zrażony negatywnymi opiniami trochę sram, z drugiej strony znajomy leje praktycznie całe flo i jest ok. W tym gro chcę użyć tylko na ostatnie 2 tygodnie (w tym tydzien flusha woda+melasa).

Obecnie jestem gdzies w 6 tyg flo. Zestaw Wilma. Odżywki Canna.:spalony:

100_3660.JPG
 

happytomato

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2012
Postów
161
Buchów
0
To jest link do wątku o melasie, jest także fotka mojej przygody z spożywczą melasą w bubblerze.
Nie wiem jakiej melasy używasz do hydro, wiem, ze są specjalne przeznaczone do hydro, sam ich nie widziałem w sklepie, a w necie nie szukałem. Sama spożywcza melasa do hydro się nie nadaje, ktoś słusznie zauważył, iż jest to związekj organiczny, który z wodą wchodzi w nieprzyjemne związki w systemach hydroponicznych, fermentacja?
Może na samo sfluszowanie, jako jest to ostatnia faza, melasą spożywczą, będzie ok, bo czy będziesz się martwił wyglądem korzeni na tydzień przed ścinką? A korzenie po melasie spożywczej, wyglądać będą strasznie, zresztą jak cały system hydro.
A zawsze, jest to ostatnia faza, melasa jest tania jak barszcz, więc przy odrobinie chęci, możesz wymieniać wodę co dzień wraz z melasą, unikniesz wtedy procesu rozkładu melasy w systemie. Ale czy jest to warte zachodu to nie wiem, nawiasem mówiąc, to wszystkie boosty maja mega zbliżone składniki do melasy, problemu z nimi nie ma żadnych, tylko cena hehe.

https://www.forum.haszysz.com/s-odka-organiczna-dobro-czarodziejska-melasa-t37443p6.html
 
S

Spasiona Swinia

Guest
Dla mnie melasa to melasa Z trzciny lub z buraków gdzie z trzciny jest bogatsza i zawiera mniej azotu. Poczytasz na wiki.

Przez całe flo lałem do swojego aero AiB z SensiBloom od AN gdzie A to moim zdaniem sama melasa oczywiście rozwodniona. Nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków tego ;)
 

happytomato

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2012
Postów
161
Buchów
0
Ja za cholere nie zapodam melasy spożywczej do hydro, raz to zrobiłem, dziekuje.
 

happytomato

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2012
Postów
161
Buchów
0
Widzisz, jakbyś przeglądnął link, który umieściłem, zobaczyłbyś, iż jest ta sama melasa której użyłem. Rezultat jest także na fotce w linku...no ale ktoś tu tracił czas odpowiedzią w tym wątku.
P.s 2 łyżeczki na 30l to i tak za mało, 10ml na 30l co to jest.
 
K

KEFIR

Guest
Czytałem temat do którego podałeś linka. Wiec nie martw się twoje chęci docenione.

Może to jak wygląda Twoja pożywka spowodowane jest np. tym, że korzystamy z innych systemów?

Czytałem też, że można uniknąć fermentacji roztworu w bardzo prosty sposób. Wystarczy przygotować go odpowiednio mniej i wymieniać wodę co 2-3 dni.

p.s 2 łyżki stołowe nie łyżeczki
 
T

tomram74

Guest
hej
niezalecil bym nikomu uzycie melasy w uprawach hydro,dla mnie to strata uprawy,kiedys czytalem troszke o uzyciu melasy w latach 70 ,uzywano jej do wzbogacenia ziemi ,reaktywowania jej,glownie chodzilo o rozwoj mikroorganizmow,raczej z nawozeniem niemialo to nic wspolnego.proponuje poszukanie wypowiedzi Ed Rosenthal na temtat uzycia melasy.
zalecil bym bardziej do opryskow,mniejwiecej 2% melasy,niezalecal bym opryskow podczas zaawansowanego flo,najlepiej na wegu.powodzenia
 
K

KEFIR

Guest
W takim razie ci dajecie na flusha? Woda z wyregulowanym ph i tyle? Czy dokupić Canna flush?
 
S

Spasiona Swinia

Guest
W takim razie ci dajecie na flusha? Woda z wyregulowanym ph i tyle? Czy dokupić Canna flush?

Rozpuszczalnik " EC " ulatwia sprawę zwłaszcza że masz kamienie. A na flusha to możesz lać wode z melasą tylko często ją zmieniaj i obserwuj jak " EC " wychodzi z plantów. Ja np zmieniałem wodę co 2 dni i zrobiłem to 4 razy ale uważam że to za mało było...
 
T

tomram74

Guest
hej
rozumiem kowalski ze dodawales do wody w hydro melase,i ze dodatnio wplynela na przekwitanie twoich kwiatkow,i ze w zaden sposub negatywny to nie wplynelo na jakosc twoich zbiorow.gnijace korzenie nawet w ostatnich 3 dniach przed scinka popie****a smak palenia,bez pisania bzdur.
i jeszce jedno pytanko,co to jest rozpuszczalnik ec,nieistnieje srodek ktory by zbijal ec,odprocz filtracji nieznam inej metody,
 
S

Spasiona Swinia

Guest
jeszce jedno pytanko,co to jest rozpuszczalnik ec,nieistnieje srodek ktory by zbijal ec,odprocz filtracji nieznam inej metody,

http://www.advancednutrients.com/hy...nal_phase/final_phase_product_information.php


hej rozumiem kowalski ze dodawales do wody w hydro melase

Lałem to http://www.advancednutrients.com/hy...nsi_bloom/sensi_bloom_product_information.php gdzie A o składzie NPK 300 to na moje oko rozwodniona melasa a korzenie możesz zobaczyć w fotorelacji mojej w podpisie.

Poza zmianą koloru nic nie zgniło.
 
T

tomram74

Guest
mysle kowalski ze jestes w wielkim bledzie.sensi bloom to nawozy bazowe,melasa zawiera niski procent azotu,ponad 50% to saharoza.na co moge sie zgodzic ze niektore blomy typu top max zawieraja sacharoze(sacharyne?),ale ani miod ani melaze
phinal to phinal ,dlatego sie stosuje go w ostanich dniach ,sam go uzywam czasami,i on nie "rozpuszcza niczego,nawet maz zaznaczone zeby go uzywac tylko z sama woda,zadnych innych wspomagaczy.niebede pisal jakie jest jego zadanie,bo zapewne nikogo to nieobchodzi :).co bym zalecal, to po zastosowaniu phinal ,zostawic jeszcze na 5 dni o samej wodzie i ph 5.5 w hydro.pozdro i powodzonka

---------- Aktualizacja posta 20:28 ---------- Czas poprzedniego posta 20:14 ----------

maly dodatek
http://www.biology-online.org/biology-forum/about10736.html
 
K

KEFIR

Guest
Po przeanalizowaniu rezygnuję z melasy. Przynajmniej przy tym gro.

Dokupiłem już Canna Flush. Jeszcze +/- 2 tygodnie odżywek. Później z 3 dni z Canna Flush i na sam koniec woda z cytryna przez jakieś 4 dni. Ostatni tydzień woda wymieniana codziennie. 2 dni ciemni i kosa. Co myślicie dobry plan ? Wypłukam wszystko w 7 dni?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół