nasiona marihuany

Metahalogen

Wyszukiwarka Forumowa:

sleja

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 18, 2005
Postów
1,717
Buchów
0
Można jak się dokupi cały układ.
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
P napisał:
Można jak się dokupi cały układ.

układ mam od hpsa.

bogusik2 napisał:
lepsze są lampy HPS

ale na veg hps'y sprawdzają się srednio, a ten metahalogen (nie wiem co się stało z postem nade mną, tam był działający link) daje białą barwę światła jak kompakty i powinien być chyba na veg lepszy od hpsa.
 
H

haszyszekk

Guest
Że HPS jest gorszy na wega niż kompakty czy cokolwiek innego to wg mnie bujda...
Fakt że spektrum świetlne nie jest idealne, ale rośliny lepiej rozwijają sie pod HPS-em wg mnie... Metahalogen raczej nie rozwiąże żadnych problemów i na pewno nie jest lepszy od hpsa na weg.... pzdr
 

sleja

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 18, 2005
Postów
1,717
Buchów
0
Poszukaj fotek roślin wegowanych 30 dni pod MH i 30 dni pod HPS'em. Odgałęzienia spod MH są dłuższe i tyle pamiętam.
 
H

haszyszekk

Guest
To nic nam nie powie o prawdziwych zaleznościach między rodzajem oświetlenia a wzrostem rośliny na wegu... Żeby naukowo określic takie zalezności nalezało by dać roślinom takie same warunki (oczywiście oprócz oświetlenia) i przeprowadzić doświadczenie na większej ilości roślin, żeby wykluczyć zalezności genetyczne... pzdr
 

sleja

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 18, 2005
Postów
1,717
Buchów
0
Owszem, ale spójrz na długość odgałęzień. Przy HPS'ie nie rosną takie, jakich warunków byś nie spełnił.
 
H

haszyszekk

Guest
P napisał:
spójrz na długość odgałęzień
Zaraz poszukam jakichś fotek...
Może i metahalogen nadaje sie na wega równie dobrze jak HPS, ale wymieniać lampe potem przy flo na HPS to sie po prostu nie opłaca...
Oczywiście jak ktoś ma uprawe zbiory-co-20miechy to moze sobie na coś takiego pozwolić...
Z resztą długość odgałęzień nie zawsze jest dobra... lepiej jak roślina jest krępa i rozkrzewiona, czemu wg mnie sprzyja lampa HPS.
Biorąc pod uwage ceny, wydajność i faktyczną różnice przy jakości roślin nie kupiłbym metahalogenu... pzdr
 
G

Green

Guest
Metahalogen raczej nie rozwiąże żadnych problemów i na pewno nie jest lepszy od hpsa na weg.

metahalogen zawsze bedzie leprzy na weg od hps gdyz ma leprza temperature barwowa hps 2000 2200k Mh 4000 - 5000 K tyle ze wydajnsc takiej lampy w porownaniu z hpsem jest bardzo slaba lm/W
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
peace napisał:
metahalogen zawsze bedzie leprzy na weg od hps gdyz ma leprza temperature barwowa hps 2000 2200k Mh 4000 - 5000 K

a jaką temp. barwową mają świetlówki kompaktowe?

tyle ze wydajnsc takiej lampy w porownaniu z hpsem jest bardzo slaba lm/W

chyba 19500lum z 250w to nie tak słabo, nie wiem dokładnie ile ma hps ale wydaje mi się, że podobnie.

Taka żarówka będzie pasować do układu od hpsa?
Co lepiej zrobić, dać na vega (w małym boksie z kompaktami zaczyna mi brakować miejsca) hps 250w + 1-2 kompakty czy kupić takiego metahalogena?
 
H

haszyszekk

Guest
Z tego co przeczytałem wynika ze masz bebechy do HPS, więc kup żarówke HPS...
Jak dodasz kompakty to będzie wszystko ok z barwą itd...
peace, zawsze sie moge mylić... nie jestem specjalistą w temacie lamp, ale z tego co słyszałem (opinie i dane na temat metahalogenów) to zawsze lepiej wypada HPS... także na wegu.
Podejrzewam że jeżeli metahalogen jest jednak lepszy na weg, to nie będzie jakiejś wielkiej różnicy we wzroście roślinek, a lampy HPS nie trzeba wymieniać na inną przy flo... pzdr
 
G

Green

Guest
chyba 19500lum z 250w to nie tak słabo, nie wiem dokładnie ile ma hps ale wydaje mi się, że podobnie.

to jest bardzo maolo lubo, hps 250 ma 33 200 lm ogolnie

peace, zawsze sie moge mylić... nie jestem specjalistą w temacie lamp, ale z tego co słyszałem (opinie i dane na temat metahalogenów) to zawsze lepiej wypada HPS... także na wegu.

glownie tu chodzi o wydajnosc lampy przy tej samej ilosci lm potrzeba prawie dwa razy tyle Watow w przypadku MH, tak ze lepiej jest oswietlic wiekrzy obrzar hps-em niz mnijeszy MH poprostu oplacalnosc jest wiekrza jak korzysc z MH
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
bogusik2 napisał:
Z tego co przeczytałem wynika ze masz bebechy do HPS, więc kup żarówke HPS...
Jak dodasz kompakty to będzie wszystko ok z barwą itd...

mam wszystko, nawet dwie "żarówki" hps, ale w małym boksie z kompaktami nie mam miejsca, do dużego boksa muszę wrzucić planty, ale uważałem że hps nie nadaje się na veg a kompaktów mam za mało na tego większego boksa, dlatego zastanawiałem się właśnie nad tym metahalogenem.
No ale z tego co piszecie wnoskuję, że jak dam tylko tego hpsa to będzie ok. Dzieki.

[ Dodano: 2006-05-27, 14:06 ]
Mr Green pokazywał w filmie lampę sodową o niebieskim spektrum światła. Widział ktoś taką w Polsce?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół