nasiona marihuany

[MH/HPS 400w][0.64m2] 6x Amnesia Lemon,1x Critical Kush, 1x Cream Mandarine

Wyszukiwarka Forumowa:

Pickle

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2017
Postów
58
Buchów
0
Witam,
zapraszam na relację z mojej pierwszej uprawy.


BOX :
Secret Jardin Hydro Shoot 80 x 80 x 160

Oświetlenie :
Omega MH 400W
Omega HPS 400W
Balast Lumii Compacta Tima 400W
Odbłyśnik Lumii Optii Closed-ended

Wentylacja :
2X Hybrid-Flo Black Orchid 125MM 2 speed 240-350 M3/H + kontroler temperatury
Mieszający RAM 150 MM 15W

Donice :
8X 11L

Ziemia :
Canna Terra Professional

Chemia :
Canna Terra Vega/Flores
Canna Rhizotonic
Canna PK 13/14
Canna Boost
Biobizz Leaf-Coat

Odmiany :
6X Amnesia Lemon Barney's Farm , 1X Critical Kush Barney's Farm , 1X Cream Mandarine Sweet Seeds

Obecnie roślinki są w 4 dniu fazy wzrostu niestety 2 Amnesie nie wykiełkowały więc postanowiłem wrzucić w ich miejsce to co dostalem w gratisie.Wczoraj 2 nasionka wrzucilem do wody i dzisiaj wrzucilem oba do doniczek i czekam na rozwoj sytuacji.Wstepnie planowalem 15 dni wega,ale teraz bede musial poczekac kilka dni az cos wykluje sie z reszty pestek i wtedy podejme decyzje co dalej.

Warunki panujace w namiocie :
Dzien :
temp 27-28 , wilgotnosc 70-80 %
Noc :
temp 18-20 , wilgotnosc okolo 80%

Zdjecia dodam pozniej.
 
Ostatnia edycja:

Pickle

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2017
Postów
58
Buchów
0
5 dzień 18/6

















Wydaje mi sie,ze roslinki moga miec zbyt sucho i podwijaja sie liscie delikatnie do gory.Wczoraj rano podlalem kazda po okolo 400ml.Lampa zawieszona 45cm nad najwyzsza roslina
Powinienem dzisiaj je podlac po wylaczeniu lamp ?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ie wiem jak szybko ci paruje woda, ale czestym podlewniem mozesz bardziej zaszkodzic niz pomoc w tym stadium. Zadbaj o odpowiednia wilgotnowc, rob opryski i podlewaj jak juz maja calkiem sucho, mozesz wazyc donice, zeby wiedziec kiedy trzeba podlac. Z drugiej strony masz 400w na malej powierzchni i moze przesuszac medium w szybkim tempie. Miej tylko na uwadze, ze na tym etapie najlatwiej spie****ic przez nadgorliwosc, nie przez zaniedbania ;)
 

Pickle

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2017
Postów
58
Buchów
0
Z wikipedii dowiedzialem sie,ze lepiej przesuszyc niz przelac dlatego zapytalem co mozna zrobic w tej sytuacji.
Wilgotnosc jest stale na 70-80% ,temperatura stabilnie 27-28 a w nocy 20-18.Nie mam jeszcze doswiadczenia z podlewaniem i musze to wyczuc.
 

Pickle

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2017
Postów
58
Buchów
0
6 dzien 18/6

Warunki w namiocie :
Dzien
temp. 27-28 , wilgotnosc 70-80 %
Noc
temp 18-20 , wilgotnosc 80%

Przez ostatnie 24h roslinki zdecydowanie urosly,niestety pozostale 2 pestki nie daja jeszcze znakow zycia :/
Dzisiaj po wylaczeniu lamp zamierzam podlac kazda po okolo 250ml wody z PH ok 6.8 oraz podniose odblysnik o 5 cm do 50cm.
W nastepnych dniach zamierzam obnizyc wilgotnosc do 65-70%.













 

tysonn

Well-known member
Rejestracja
Lip 14, 2009
Postów
116
Buchów
0
ziemi nie stykło co by sypnac jej wiecej?
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
No dobra. Ale juz z gory zakłada ze bedzie miec powyciągane? Robi sie tak aby one tego nie robiły. Szkoda ze od razu do doniczki duzej. Korzenie beda dluzej sie rozrastać. Ja zawsze wrzucam do połówki z butelki po wodzie. Jk widze ze juz korzenie dotykają ścianek to wtedy przesadzam. Proste ;) No szkoda ze tak poskąpiłes tej ziemi. Ja to jeszcze ubijam ziemie jak nasypie full i tak mam perlit w srodku i zdrowe korzenie Wiec w moment rozbija ta ziemie. Pozdrówka.
 

EasyFarmer

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2012
Postów
454
Buchów
5
Szybkie pytanko. W jaki sposób utrzymujesz wilgotnosc na 70 80%? Powodzenia
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
No dobra. Ale juz z gory zakłada ze bedzie miec powyciągane? Robi sie tak aby one tego nie robiły. Szkoda ze od razu do doniczki duzej. Korzenie beda dluzej sie rozrastać. Ja zawsze wrzucam do połówki z butelki po wodzie. Jk widze ze juz korzenie dotykają ścianek to wtedy przesadzam. Proste ;) No szkoda ze tak poskąpiłes tej ziemi. Ja to jeszcze ubijam ziemie jak nasypie full i tak mam perlit w srodku i zdrowe korzenie Wiec w moment rozbija ta ziemie. Pozdrówka.

Ty, no ku**a, nie wiem... może jestem wróżbitą albo włączył mi się fleszbek po kartonie i mnie objawiło:
 

Pickle

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2017
Postów
58
Buchów
0
ziemi nie stykło co by sypnac jej wiecej?

Policzylem ile potrzebuje ziemi,ale nie wzialem pod uwage faktu,ze sie troche uklepie itd.

No dobra. Ale juz z gory zakłada ze bedzie miec powyciągane? Robi sie tak aby one tego nie robiły. Szkoda ze od razu do doniczki duzej. Korzenie beda dluzej sie rozrastać. Ja zawsze wrzucam do połówki z butelki po wodzie. Jk widze ze juz korzenie dotykają ścianek to wtedy przesadzam. Proste ;) No szkoda ze tak poskąpiłes tej ziemi. Ja to jeszcze ubijam ziemie jak nasypie full i tak mam perlit w srodku i zdrowe korzenie Wiec w moment rozbija ta ziemie. Pozdrówka.

Tutaj wychodzi moj brak doswiadczenia.Nie wiedzialem,ze wsadzenie od razu do duzych donic bedzie mialo wplyw na ukorzenianie roslin - zapamietam na przyszlosc

Szybkie pytanko. W jaki sposób utrzymujesz wilgotnosc na 70 80%? Powodzenia

Mam nawilzacz powietrza
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Jest gites, tylko dokup tej ziemi majster :sunny:
400ml to trochę sporo jak na tak młode siewki, widzę że już zmiejszyłeś dawkę to dobrze - pryskaj suki nocą jak najczęściej h2o+rhizzo, podlewaj co 2-3 dni w zależności od tego jak Ci to tam wysycha, i na górę dorzuć keramzyt i będzie miód malina.
I rozumiem że te 2 kiełki co jeszcze nie wyszły to wrzuciłeś tylko do wody na parenaście godzin i odrazu w ziemie zapodałeś, tak?
Cierpliwości, i nic paluchów nie ładuj bo tylko diabła narobisz <peace>
pozdro
 

Pickle

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2017
Postów
58
Buchów
0
Jest gites, tylko dokup tej ziemi majster :sunny:
400ml to trochę sporo jak na tak młode siewki, widzę że już zmiejszyłeś dawkę to dobrze - pryskaj suki nocą jak najczęściej h2o+rhizzo, podlewaj co 2-3 dni w zależności od tego jak Ci to tam wysycha, i na górę dorzuć keramzyt i będzie miód malina.
I rozumiem że te 2 kiełki co jeszcze nie wyszły to wrzuciłeś tylko do wody na parenaście godzin i odrazu w ziemie zapodałeś, tak?
Cierpliwości, i nic paluchów nie ładuj bo tylko diabła narobisz

pozdro

Jutro bede mial pojemnik ze spryskiwaczem to zaczne robic opryski.Nasionka trzymalem w wodzie 24h,a pozniej do gleby.Mandarynka juz dzisiaj wyszla na powierzchnie wiec cos zaczyna sie dziac.
Moge podsypac jakas zwykla sklepowa ziemia ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół