nasiona marihuany

mieszanki ziemi + dolomit

Wyszukiwarka Forumowa:
T

tiger

Guest
hmmm czytam coś na temat przygotowania podłoza pod out ale niemam zadnych konkretów...
podam kilka wariantów i proszew doswiadczonych o zdanie ...
jak wiemy ziemia uniwersalna ma ph między 6-7 ph także zastanawiam się czy jest sens dodawac dolomit?
podane mieszanki są na 1 krzaka
1 ziemia uniw.(20l)+ dolomit(20 łyżek)
2 ziem uiniw (10l)+ziemia z miejscówki(ok.10l)+dolomit(20 łyzek)
3 ziemia z miejscówki (20l)+dolomit(20 łyzek)

która z tych opcji jest najbardziej kozystna? bo niewiem czy naprawde potrzeba dawac dolomitu do ziemi uniwersalnej i gdzie go umiescic? zmieszac z ziemią? lub wysypac go w dołku a potem zasypac ziemią?

prosze o konkrety

i jeszcze jedno po zasadzeniu co jaki czas musimy podlewac krzaczka wodą z nawozem? czy jak podleje rosline wodą z nawozem raz na tydzien wystarczy to jej do prawidłowego wzrostu?
 
H

haszyszekk

Guest
Elo! Najlepsze wg. mnie wydaje sie wersja 2... Ziemia pol na pol - sklepowa i z miejscówki.. dodaj do tego jeszcze keramzytu, perlitu albo styropianu.
Dolomit jest potrzebny nawet przy ziemii uniwersalnej.
Co do naworzenia po polecam na out kupic pałeczki nawozowe. Ja kupiłem 50 szt. za 4,60 co spokojnie starczy na cxaly sezon out dla 10-15 rośłinek.
Wsadzasz je w wiemie i jak pada deszcz to sie rozpuszczają i dają rośłinie nawozu. Pałeczka działa przez ok. 5-6 tygodni. Potem wtykasz następne... najlepszy sposób.
Jeżeli bedziesz używał nawozu zwykłego to raz na tydzień w zupełności wystarczy...
Dolomit wymieszaj z ziemią sklepową i spulchniaczem (keramzyt, perlit albo styropian).
Jak nie chcesaz wydawać kasy to po prostu weź styropian budawlany/z opakowania (np. komp. głośników, czy czegoś innego) i wrzuć do miksera... będzie troche przywierało ale jak dodasz do mieszanki to rośłinka będzie miała lepsze zycie a ty prawdopodobnie lepszy plon. Wex to na miejscówke, wykop dol i wrzuć do niego polowe przekopanej ziemii i połowe przygotowanej mieszanki. Wymieszaj, nawodnij, zasadx planta i wetknij pałeczki / podlewaj nawozem. Cała sztuka :)
 
H

haszyszekk

Guest
Wg. mnie sie przydają... regulują przepływ wody przez korzenie, w jak roślinka jest jeszcze mała to ułatwiają rozrastanie sie korzeni. Efektów jakichś wielkich nie ma, ale roślina wizualnie sie wydaje zdrowsza. Plon minimalnie większy (jakieś 5-10g), chociaz to mogło co innego spowiodowac. Ekspertem nie jestem bo sie dopiero przygotowuje do pierwszego własnego out, ale znajomy grower mi radził żeby dać jednak spulchniacz... pzdr
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
pałecznki nawozowe gdzies czytałem ze są dobre tylko w wiekszych dawkach niz zaleczja wiec niewiem czy wystarczy ci na cały szezon
 

sleja

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 18, 2005
Postów
1,717
Buchów
0
Kiedyś na H ludzie strasznie skarżyli się na pałeczki i stanowczo odradzali ich kupno.
 
T

tiger

Guest
no ok a jeszcze jedno pytanie ... czy mam ubic ta ziemie po zmieszaniu i wzuceiu do doła czy poprostu podlac i wzucic nasionko nie ubijajac ziemi?
 
H

haszyszekk

Guest
Z tym ze ja mam tylko 5 pestek na out :)
Co 6 tygodni po 5 pałeczek na rołśine...
6misięcy/6tygodni= ok.4 .... 5x5x4=100
Czyli dokupie jeszcze jedno opakowanie i wyjdzie mi za nawóz do uota jakieś 10zł.

[ Dodano: 2006-04-23, 14:34 ]
Jak dobrze nawodnisz przed zasadzeniem to ziemia opadnie troche... za zasadzeniu podsyp jeszcze ściółki, czy tego co jest wokoło.... poziom ziemii będzie sie zgadzał i nie bedzie widac żadnej różnicy (mniejsze prawdopodobieństwo przypału). pzdr
 

sleja

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 18, 2005
Postów
1,717
Buchów
0
Za Planton na kwitnienei zapłaciłbyś 3-5zł. Za jakiś na veg drugie 5zł.
 
Z

ziolojaracz

Guest
Ja też mam pytanie. Proszę o rozwianie moich wątpliwości :king: W jaki sposób trzeba użyć dolomitu tzn. Posypać nim glebe po wierzchu i sam wsiąknie w głębsze warstwy czy mieszać z glebą podchas sypania? Sorry za te pytanie ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi
 

C4

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 28, 2006
Postów
591
Buchów
0
Ja też mam pytanie. Proszę o rozwianie moich wątpliwości :king: W jaki sposób trzeba użyć dolomitu tzn. Posypać nim glebe po wierzchu i sam wsiąknie w głębsze warstwy czy mieszać z glebą podchas sypania? Sorry za te pytanie ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi
i tak i tak dobrze.
i ja tez mam pytanko. lubie sie bawic i chcialbym zrobic sobie swoja mieszanke ziemii. widzialem na jakims filmie o hodowlii jak bral typ chyba torfu jakiejs tam ziemii innej troche piachu styropianu i czegos tam mozecie doradzic cos? i podajcie proporcje. bo na mojego spota nie dowioze zbyt wiele ziemii kwiatowej.
 
B

bobo

Guest
Fotka ziemi z dolomitem z lotu ptaka :D




Bym zapomnial.
Pan z ogrodniczego powiedzial ze dolomitu nie mozna przedawkowac. Podobno na samym dolomicie mozna sadzic(tylko cos wspominal o jakims azotowy czy jakos tak).
 

Protektus

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2006
Postów
373
Buchów
0
Fajna Fotka szkoda tylko że nie widać twojej roślinki :D :p no ale może jest jeszcze mała a jak z lotu ptaka to pewnie z helikoteru strzeliłeś tą fotke i nie widac ;) a co do ziemi to wole sklepówke i tyle po co kombinować. Co prawda można jeśli ktoś chce ale jak coś nie wyjdzie to kapota. Pozdro
 
B

bobo

Guest
Jaka roslinka???o co biega??? Ja tylko dobre miejsce pod pokrzywy robie.....

A jak na razie parzydelka rosna galancie....
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół