nasiona marihuany

Mikoryza cudem dla ogrodnika

Wyszukiwarka Forumowa:

raza

Member
Rejestracja
Lut 15, 2014
Postów
11
Buchów
0
jedna mala lyzke dajesz pod planta i starczy czlowieku, chcesz po pol kilo na jedna sypac?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
koledzy kolezanki
na ile roslinek (polauto) starczy mi mikoryza greatwhite shark 113g?ciekaw jestem opini kogos kto stosowal, chcialbym dac wszystkim ale nie kosztem tego ze wszystkie dostana a efektu bedzie brak...bawic sie w obtaczanie nasionek czy dopiero zaaplikowac ( bezposrednio pod peche czy ciut nizej?) przy wkladaniu do torfowki? a przy przesadzaniu na spota mam jeszcze 1kg granulatu tez whiteshark. Taka rozkmine jeszcze mam pozbyc sie torfowek zeby korzeniowi bylo latwiej ruszyc? tak na marginesie w torfowkach bede miec ziemie plagron light mix a na spocie kwiatowa ze spotowa.
Pozdro

Wbij na strone producenta, zobacz jak sie oba produkty dawkuje. Podsypanie przy przesadzaniu i jedno uzupelnienie na flo powinno wystarczyc, ale to zalezy glownie od warunkow. Mozesz ta w granulacie wymieszac z ziemia, 150g na 50l gleby i premium do podsypania przy przesadzaniu.
 

Kunta.Kinteee

Active member
Rejestracja
Kwi 13, 2019
Postów
27
Buchów
0
Wbij na strone producenta, zobacz jak sie oba produkty dawkuje. Podsypanie przy przesadzaniu i jedno uzupelnienie na flo powinno wystarczyc, ale to zalezy glownie od warunkow. Mozesz ta w granulacie wymieszac z ziemia, 150g na 50l gleby i premium do podsypania przy przesadzaniu.
sprawdzalem, takze o ta w granulacie sie nie martwie. O proszku to sugeruja po za obtaczaniem nasionek i podsypaniu lekko przy przesadzaniu jeszcze:
Podlewanie roślin: max. 5g na 8 litrów wody, powtarzać podlewanie co 2-3 tygodnie.
Podlewać roślinę 30ml roztworu na każdy litr podłoża w donicy.
troche przesada moim zdaniem bo tania nie jest...i gdzies tam wyczytalem na zagranicznych ze dobra to ona jest ale przesadzaja z tymi potrzebnymi ilosciami. Wydaje mi sie ze dostana tak jak na poczatku sugeruje producent do momentu polecenia torfowek do ziemi i tyle musi im starczyc...


---------- Post Zaktualizowany 06:55 ---------- Data pierwszego postu 03:30 ----------

ziemia plagron lightmix ujdzie dla mikoryzy? jakies tam niewielkie ilosci nawozu w sobie ma

---------- Post Zaktualizowany 07:08 ---------- Data pierwszego postu 06:55 ----------

ogolnie ziemia kwiatowa z dodatkiem nawozow mineralnych ubije mikoryze? czy pozwoli jej sie rozwinac?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
sprawdzalem, takze o ta w granulacie sie nie martwie. O proszku to sugeruja po za obtaczaniem nasionek i podsypaniu lekko przy przesadzaniu jeszcze:
Podlewanie roślin: max. 5g na 8 litrów wody, powtarzać podlewanie co 2-3 tygodnie.
Podlewać roślinę 30ml roztworu na każdy litr podłoża w donicy.
troche przesada moim zdaniem bo tania nie jest...i gdzies tam wyczytalem na zagranicznych ze dobra to ona jest ale przesadzaja z tymi potrzebnymi ilosciami. Wydaje mi sie ze dostana tak jak na poczatku sugeruje producent do momentu polecenia torfowek do ziemi i tyle musi im starczyc...


---------- Post Zaktualizowany 06:55 ---------- Data pierwszego postu 03:30 ----------

ziemia plagron lightmix ujdzie dla mikoryzy? jakies tam niewielkie ilosci nawozu w sobie ma

---------- Post Zaktualizowany 07:08 ---------- Data pierwszego postu 06:55 ----------

ogolnie ziemia kwiatowa z dodatkiem nawozow mineralnych ubije mikoryze? czy pozwoli jej sie rozwinac?

Uzupelnienie mikoryzy co 2-3 tygodnie rzeczywiscie jest zbedne, ja jednak radzilbym dodac raz czy dwa.
Ziemia light mix jest ok, ale jakiej bys nie wybral i tak bedziesz musial lac nawozy, najlepiej organiczne.
Ziemia z nawozami mineralnymi moze zaszkodzic grzybom i bakteriom, ale nie musi. Ja bym wybral cos organicznego
 

Kunta.Kinteee

Active member
Rejestracja
Kwi 13, 2019
Postów
27
Buchów
0
no dzieki kolego nawozy mam glownie organiczne, pod koniec mam tylko PK boosta i boostabio z canny do porownania. ziemie niestety juz mam przygotowana athena kwiatowa zmieszana ze spotowa ma dodatki mineralnych nawozow niestety ale nic juz nie moge zrobic, ale w torfwkach bedzie lightmix takze jakos to bedzie, w przyszlym roku lepiej sie przygotuje. pozdro
 

wimpel

Active member
Rejestracja
Wrz 6, 2010
Postów
30
Buchów
0
a ja mam takie pytanko: jak juz zaszczepilem mikoryze to czy sa jakies odzywki dla niej? wiem ze chemiczne nawozy niszcza mikoryze a takie wlasnie mam i nie chce z nich rezygnowac, gdzies czytalem ze chemiczne nawozy nie musza jej zabijac stosowane w malych dawkach
 

Nekro

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2018
Postów
104
Buchów
1
Szczerze to wątpię, że zmniejszanie dawek nawozów mineralnych kosztem mikoryzy przyniesie korzyść dla rośliny. To już prędzej zaszczepił bym mikoryzę i nawoził normalnie licząc na efekt. A do mikoryzy to coś bio np. Try-pack Biobizza. Pzdr.
 

Kunta.Kinteee

Active member
Rejestracja
Kwi 13, 2019
Postów
27
Buchów
0
Co sadzicie o mieszaniu mikoryzy? moga sie grzyby ze soba nie dogadywac i powodowac jakies problemy?
 

Nekro

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2018
Postów
104
Buchów
1
Cytat producenta mikoryzy "Najnowocześniejsza formuła zawiera aż 16 różnych gatunków grzybów mikoryzowych, 14 różnych gatunków pożytecznych bakterii i 2 gatunki trichodermy, wszystko w jednym produkcie." Dodam, że takie mieszanki są najdroższe :)

Także skoro producenci robią takie mixy nie widzę przeciwwskazań.
Z drugiej strony dane gatunki mogą być dobrane pod siebie tak, żeby sobie nie przeszkadzać.
Pzdr.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
A ja spytam tu żeby nie zaśmiecać niepotrzebnie tematami. Otóż chciałem spytać o stosowanie mikoryzy w hydroponice, dziś trochę się porozglądałem za mikoryzą i zauważyłem że te Orca można korzystać w hydroponice(nie wiem jak to jest z resztą)oczywiście w płynie. Używał ktoś i czy mógł by się wypowiedzieć? Głownie o hydro mi chodzi
 

Kunta.Kinteee

Active member
Rejestracja
Kwi 13, 2019
Postów
27
Buchów
0
Cytat producenta mikoryzy "Najnowocześniejsza formuła zawiera aż 16 różnych gatunków grzybów mikoryzowych, 14 różnych gatunków pożytecznych bakterii i 2 gatunki trichodermy, wszystko w jednym produkcie." Dodam, że takie mieszanki są najdroższe :)

Także skoro producenci robią takie mixy nie widzę przeciwwskazań.
Z drugiej strony dane gatunki mogą być dobrane pod siebie tak, żeby sobie nie przeszkadzać.
Pzdr.
no wlasnie tak jak napiales "Z drugiej strony dane gatunki mogą być dobrane pod siebie tak, żeby sobie nie przeszkadzać" to mnie zastanawia... pytam bo jest na forum troche osob ktore znaja sie konkretnie, mianowice uzywam gretawhite sharka ale mam jeszcze bipon uniwersalny, ktorey sobie lezy i sie nie zastanawiam czy go poprostu tez rozsypac...

---------- Post Zaktualizowany 03:31 ---------- Data pierwszego postu 03:26 ----------

A ja spytam tu żeby nie zaśmiecać niepotrzebnie tematami. Otóż chciałem spytać o stosowanie mikoryzy w hydroponice, dziś trochę się porozglądałem za mikoryzą i zauważyłem że te Orca można korzystać w hydroponice(nie wiem jak to jest z resztą)oczywiście w płynie. Używał ktoś i czy mógł by się wypowiedzieć? Głownie o hydro mi chodzi

nie jestem ekspertem ale gdzies czytalem ze w hydro to glownie mineralne nawozy a nie organiczne.... chemia zabija mikoryze takze raczej nie bardzo
 

raza

Member
Rejestracja
Lut 15, 2014
Postów
11
Buchów
0
kunta wez juz nie pisz glupot, jak dales jedna to po co sypac druga? za jakis czas mozesz uzupelnic miko, robisz herbate i pijesz :D
 

Nekro

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2018
Postów
104
Buchów
1
[MENTION=91501]Kunta.Kinteee[/MENTION]
kunta wez juz nie pisz glupot, jak dales jedna to po co sypac druga? za jakis czas mozesz uzupelnic miko, robisz herbate i pijesz :D

Jeśli są to dwa różne gatunki, które sobie "nie przeszkadzają", a pomagają roślince, wtedy to ma sens.
Fakt faktem na tym etapie bym nie kombinował i nic nie mieszał, ew. uzupełnił jak kolega dobrze radzi :)
Poszukałbym gatunków szczepów na opakowaniach i zasięgnął głębszej wiedzy przed mieszaniem.
(tak po cichu zakładam, że nawet jeśli nie po może, to i nie zaszkodzi, ale to tylko moje tam...)
Pzdr.
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Siema. Zakupilem do terazniejszego grow mikoryze i za tydzien chce dodac ja do gleby, bo dziewczyny beda przesadzane do docelowych donic. Tylko ze w opisie jest napisane ze ta mikoryze nalezy rozrobic z woda i podlac takim roztworem glebe. A z tego co czytam, to wy ja sypiecie bezposrenio pod korzenie plantow. Co wy na to ?
 
D

drim

Guest
[MENTION=90149]Dante600[/MENTION] Masz na myśli zielony dom, opakowanie na 50 roślin.?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół