MikroBox 20x30x60 - rozterki nad wentylacją

Wyszukiwarka Forumowa:

albertrebla

Member
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
16
Buchów
0
Witam,

Przejrzałem forum wzdłuż i wszerz lecz nie znalazłem satysfakcjonujących mnie odpowiedzi jak i wypowiedzi forumowiczów, przejrzałem cały dział Wentylacja wraz ze wszystkimi wypowiedziami ludków. Przejrzałem również mikro fotorelacje i również tam nie znalazłem odpowiedzi.

Mianowicie - poszukuję jak najbardziej cichego wentylatora na wylot, który

Kryteria:
-Cichy!
-Dający radę przepchnąć powietrzę przez filtr z wydajnością ok 100-160m3
-do 100,-

Początkowo miałem zamiar kupić dospel silent który niby to w parametrach wpisane ma 26dba przy skuteczności 100m3. Jednak po opiniach i przestrogach ludzi, że jest to najgorszy sort wentów łazienkowych i nie są w ogóle ciche postanowilem go nie kupować. Zastępczy okazał się wentlator kanałowy który to również byłby w miarę cichy chociaż jest ciut droższy niż mój budżet.

Pytania:

1. Czy jest wentylator łazienkowy spełniający mojeg wymagania ?
2. Czy filtr z taką wydajnością zneutralizuje zapach jednej rośliny? Ponoć jest to white widow af (kupiony w holandii, 30 euro - 3 pestki, white label seed company)

Nasionko się kiełkuje, niedługo fotorelacja na forum ;).
 

Bonansa

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2014
Postów
53
Buchów
1
filtr będzie ok. Nie kupisz cichego wentyla, który będzie miał wydajnośc ok. 200 m3/h za ok 100 zł. Parz też na ciśnienie statyczne jakie wytwarza wentyl, bo jakiś łazienkowy ma prawie zerową i nie przeciągnie powietrza z filtra. Najbardziej ciche są wentylatory promieniowe obudowane osb i wypełnione wełną, są jednak bardzo drogie, ja bym celował w używany td silent, można takie znaleźć. Do niego dorób sobie regulację obrotów na opornikach i będzie niesłyszalny.

Do tego, żeby instalacja była cicha kup sobie kanał went. izolowany. Wielkość boksa 20x 30 cm to jak pudełko po butach przecież, zbyt mało na cokolwiek szczerze mówiąc. Mój pierwszy pc box z cflami był troszkę większy i bez żadnej wentylacji, schowany w pudłku i później w szafie, wyjmowany raz dziennie dał jakieś 10g palenia.
 
P

ProfesorG

Guest
Sprawę może załatwić wentylator komputerowy minimum 12 firmy AAB (mają wieksze )znajdziesz na aukcjach, za tym kolanko wentylacyjne może być troszkę mniejszej srednicy np 10cm (troche przyciąc i przymocować silikonem) na to zakladasz filtr zrobiony z maty węglowej do okapów (sa lepsze i gorsze ) coś w stylu stożka lub skarpety ;) i zaciskasz opaska plastikową:spalony: wszystko w dziale filtry.:smokee:
 Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

Góra Dół