nasiona marihuany

Można rosline trzymac pod zarowka energo oszczedna ?

Wyszukiwarka Forumowa:
G

golota23

Guest
Elo chodzi mi o doswietlanie rosliny przez kilka h jak slonca nie ma, mozna pod taka zarowka energooszczedna ? bo na tych swietlowkach sie nieznam ale to chyba to samo nawet co czy nie
 

swirek

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2006
Postów
107
Buchów
0
tak mozna, polecam PHILIPS 23W lub OSRAM 24W
 

Shadow

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 16, 2006
Postów
3,165
Buchów
15
ale raczej nie jedna tylko kilkoma... jak wstawisz pod jedna to Ci to ch*u*ja da
 
G

golota23

Guest
Podswietlanie

Ok dzieki, a moge zamiast kilku zarowek po 20 wat dać jedną co ma więcej tych watów ?
a jesli mam dać kilka to jak to zrobić :/ jak ja to podlącze tzreba by mniec chyba takie lampki jak sa w warsztatach heh i je do szafy powkładać, ja mam zyrandol taki ze go mozna w duł sciagac myslalem tam zamontowac taka zarowke i obnizyc to zeby bylo nad pudelkiem w ktorym bedzie roslina
elo
 
H

haszyszekk

Guest
golota23 napisał:
dać jedną co ma więcej tych watów
Jak taką znajdziesz to możesz... już lepiej kup sobie używany HPS... (np. 70W)
Nie wychodzi drogo, a jest lepszy od świetlówek (wydajniejszy, lepsze światło itd)
Mósiałbys podłączyć świetlówy jak lampki choinkowe, albo za pomoca kostek...
Idź do elektrycznego i zapytaj 0 na pewno ci pomoga... poszukaj tez na forum, bo gdzies już były poruszane te tematy... pzdr

[ Dodano: 2006-05-12, 09:19 ]
Aha i jeszcze jedno... żyrandole raczej sie nie sprawdzają...
Żarówki muszą miec odbłyśnik/odbłyśniki i lepiej jest kombinować z kablem, oprawkami i kostkami niż z żyrandolen. Wg. mnie taniej wyjdzie używany HPS 70W, pzdr
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
chyba , ze zamierzasz kiedy kolwiek uprawiać indoor, to 70W według mnie jest stratą kasy.
Ceny mniej więcej mają się tak

Dobry 70W hps : z odbłyśnikiem 45-55 zł
100 W (z lampą Osram 16tys LM) to 70 zł
150 W - 90-100 zł
250 W - 120 zł
400 W 130-140 zł

Najbardziej opłacalne to 250 i 400 W Hps

Ale skoro nie chcesz inwestować to do doświetlania 70W hps wystarczy w zupełności
najwyżej kiedyś go odsprzedasz :).

Odbłyśnik poszukaj na allegro można kupić takie jak montują w latarniach do 10zł
Albo kup brytwanke do ciasta błyszczącą , naciąć tu i tam, wyprofilować i heja :).

Foto mojej roboty odbłyśniczka z szybką


otwór na went. wyciągowy


Zabudowany HPS z lampą osram (16tys lm)


Niewielki Box 50x40x120 tutaj tylko roślinki podrastają :) potem lądują w boxie 150x60x120 - na początek do małego boxa bo nie potrzebują tyle miejsca i moge oświetlać mniejszą lampą.

No ale się rozpisałem :) jak będziesz chciał HPS 70W napisz mi na PM dam Ci namiary na kolesia który montuje takie rzeczy bardzo tanio. Pozdr.

 
R

Raz

Guest
miałem małą roślinke i trzymałem ją w starej obudowie od kompa, była tam wentylacja(2 małe wentylatory 12V), i jedna żarówka energooszczędna i jakoś rosło, chcecie zdjęcia?
 
R

rasta

Guest
golota23,ponieważ pytanie jest beznadziejne temat do kosza qrwa poczytaj trochę zanim zadasz pytanie tematów o oświetleniu jest już od ..uja na forum. regulamin też przeczytaj.
 
G

golota23

Guest
idz mi stad

No co zarejestrowałem sie by zadawac pytania ................ (za ten kosz)
 
R

rasta

Guest
a ty przypadkiem nie chcesz iść??

golota23 napisał:
No co zarejestrowałem sie by zadawac pytania....
noooo.... nikt ci nie broni pytać, ale najpierw czytaj co już inni napisali i pomyśl czasami.
 
G

golota23

Guest
Zara ci kur*a moge pomysleć jak chcesz, boisz sie krytyki widze
 
G

Green

Guest
Zara ci kur*a moge pomysleć jak chcesz, boisz sie krytyki widze

spokojnie kolego po kiego grzyba te bluzgi ciezko przyjac krytyke ze strony innych??
Nikt ci sie nie karze tutaj udzielac, a twoj temat zdecydowane nadaje sie do kosza wystaczylo by przeczytac przyklejone tematy i poswiecic troszke czasu na szukanie a nie zadawal bys tak idiotycznych pytan

pozdr.
 
H

haszyszekk

Guest
golota23 napisał:
Zara ci kur*a moge pomysleć
uważaj sobie jak gadasz do rasty, bo on jest tu po to żeby pilnowac pożądku a nie słuchac uwag ze strony niedoświadczonego forumowicza....
golota23 napisał:
boisz sie krytyki widze
Krytyka jest dobra wtedy kiedy jest to krytyka konstruktywna.
Ty krytykujesz bo leń z ciebie i masz pretenjse za niewiadomo co. pzdr
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół