nasiona marihuany

Moc HPS mniejsza od mocy układu elektrycznego lub odwrotnie-czy to nieszkodliwe?

Wyszukiwarka Forumowa:

Kevq

Member
Rejestracja
Kwi 23, 2009
Postów
16
Buchów
0
Krejzol, ostatnie rzeczy ktore wybuchaly i byly dostepne na polskim rynku to ruskie kineskopy od telewizorow rubin : ), duzo osob na tym forum przesadza i mowi ze nie mozna podlaczyc slabszej zarowki do mocniejszego balastu, bo wybuchnie i podpali ci boxa : p. Jest to bardzo malo prawdopodobne a moc balastu podana w watach jest to ich maxymalna moc czyli jak podlaczysz zarowke bedzie przez nia przeplywal prad o strumieniu adekwatnym do domyslnego strumienia zarowki. Nie widze zadnych przeszkod aby podlaczac slabsze zarowki do lepszych balastow, pozatym nie widze nikogo zeby ta teorie potwierdzic tak wiec mit obalony?

*Wiedza zaczerpnieta od technikow elektrykow..
 

Juniorgrover

Well-known member
Rejestracja
Sty 4, 2011
Postów
100
Buchów
0
Czesc, ja ostatnio podłączyłem hps 250w do balastu 600w i swieciło, ale wyłączyłem po 5min bo sie balem że zarowke szlag trafi.

No właśnie rozwali tą żarówkę czy 3mies. wytrzyma?
No i ile prądu mi taki zestaw by wziął? 250w czy więcej?

Pozdr.:freak2:
 

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
Co do wybuchów HPS to nie wiem ale MH nawet prawidłowo podłączone może wybuchnąć o czym nawet producent (np Philips) ostrzega i zaleca używać osłon .
 

zorro_123

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 19, 2008
Postów
1,678
Buchów
1
250 W żarówka w balascie 400W bedzie świeci ale bedzie sie wyłączać co jakis czas - sprawdzone dawno temu.

Jaki jednak macie problem kupić sobie lampe z bebechami ktore obsługują np. 400/600 albo 250/400W takie mozna kupić nawet na zaprzyjaznionym serwisie aukcyjnym.

Wiem ze rastakrolik ma taką własnie z owego serwisu , wiec moze sie wypowie?

JEst też kilka firm ktore robią takie zestawy od dawna , na ebay jest tego od chu*a.
 

jointmen

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2010
Postów
257
Buchów
0
Kiedyś rozmawiałem na ten temat z moim wychowawcą od zajęć praktycznych który uczy tam na dziale elektrycznym i powiedział mi , że jeżeli podłączy się HPS`a o większej mocy do układu przeznaczonego do żarówki o mniejszej mocy może upalić się z czasem zwój w stateczniku pod wpływem przegrzania się przez zbyt duże obciążenie na nim . A gdy jest podłączona żarówka o mniejszej mocy do układu przeznaczonego do żarówki o większej mocy traci się na żywotności i szybciej dochodzi do przepalenia się owego HPS`a . Koleś jest naprawdę kumaty więc wie co gada ;]
 

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
O tak ,mogę potwierdzić ,ze żarówka o słabszej mocy niż układ może gasnąc bo próbowałem takiego podłączenia.
Jointmen przedstawiłeś zwięźle jak to wygląda .

Podsumowując:
Po to są robione różne układy ,żeby działały dobrze z różnymi lampami.Że coś działa bo "fachowiec " z budowy to potwierdza nie znaczy,że to dobre wyjście.Jak wsadzimy gwoździa zamiast bezpiecznika też będzie działać a nikt się nie zgodzi ,ze to dobre rozwiązanie.
W jednym wypadku ryzykujemy uszkodzenie układu elektrycznego w innym eksploatujemy nadmiernie żarówkę, jeszcze w innym może ona po prostu gasnąć .
 

kopecc1

New member
Rejestracja
Maj 30, 2008
Postów
3
Buchów
0
gavita 600W E40

czy moge wkecic zarowke 250W ? ogolem wlaczylem ja i dziala ale ... jak na moje oko pol min i daje maxem wytrzyma ?
 

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
Wyjaśnione ,ze lepiej tak nie robić.
 

Kevq

Member
Rejestracja
Kwi 23, 2009
Postów
16
Buchów
0
Moze jednak ktos by sprobowal i opisal jak to jest, czy zarowka sie z***ala itd : p.
 
K

klombi

Guest
raz podlaczylem pod uklad 100W HPS zarowke WPS czy tam LPR jakos tak czyli rteciowka 250 W czy LPS?


nie zapalila sie calkiem tylko widac bylo jak w hps jest taka rurka w srodku to swiecilo na niebiesko fajnym kolorkiem ale zeby to mialo swiecic na planty...(vzytaj to proktycznie nie swieci) wg mnie za malo swiatla daje, na bank mozesz cos z***ac wszystko zalezy od sprzetu;) -
 
Ostatnia edycja:

Chmielnicky

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2011
Postów
422
Buchów
0
Jeśli podłączymy mocniejszą lampę do słabszego układu to będzie to słabo świeciło, a układ będzie się grzał. W sytuacji odwrotnej lampa będzie się szybciej zużywała podczas włączania, ale praca powinna wyglądać normalnie (duży zapas mocowy układu).
 

manto900

Member
Rejestracja
Maj 23, 2011
Postów
17
Buchów
0
???

czyli jak do balastu pod jakim mam teraz 150w podepne zarowke o mocy 250w i bedzie swiecila czyli balast jest ok????<rotfl>
 

a j u

Member
Rejestracja
Mar 23, 2008
Postów
24
Buchów
0
Odswiezam. Otoz mam dwie zarowki jedna to hps hp-lamp 70w druga osram 100w. ta druga podlaczylem do ukladu zaplonowego od 70w i dziala, z tym ze chodzi glosniej uklad (kondensator?) i mam wrazenie ze swieci ona slabiej niz fabryczna 70w. W prawdzie zarowka o mocy 100w jest lepszej firmy i mniej zuzyta (widac po czarnym nadpaleniu) to mam wrazenie ze ta 70w swieci mocniej, ma lepsze swiatlo.

Hm....
 
Ostatnia edycja:
R

Raver

Guest
A co w tym dziwnego, że żarówka 100W podłączona pod statecznik 70W świeci słabiej...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół