nasiona marihuany

.::moj pierwszy boxik :D::.

Wyszukiwarka Forumowa:
M

madafaka

Guest
Witam! jestem nowym uzytkownikiem, duzo czytałem na tym forum i chce zalożyć wlasna!(AMATORSKA) uprawe indor. Narazie nie mam ziarenek i chce pierw zbudować box...
na strychu znalazłem stare pudło z przykrywą szerokość 40, długość 65, wysokośc 22(ale moge powiększyć, prawdopodobnie wysokość musi przekroczyć 50cm...) . oczywiście zrobie dziurki na 2 wentylatorki, i u gory na światło.. CZY nadawałoby się to pudło czy mam wyzucić :p ?? :geek: :roll:
 

sleja

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 18, 2005
Postów
1,717
Buchów
0
Gdybyś postawił inaczej boxa miałby 40szer, wys 65 i dł 22. To wciąż troche mało jesli chodzi o dł. Przy seitlowkach wyropbilbys sie z wys.

Btw. Bicz madafaka ?
 
M

madafaka

Guest
nom ale ja niechce przestawiać go ja takjakby dodaje poziom..i pomaluje na mialo oczywiście :D :farao:
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
karton ew moze byc, jedynie zwieksz wysokosc, najlepiej tak do metra. co do oswietlenia to zainwestuj w hps'a. na allegro da sie znalesc niekiedy fajne, ale jak bedziesz wybieral to nie kieruj sie moca, ale takze jej stanem, bo np zdezelowana 150w kradziona z ulicy daje na pewno mnie lumenow niz w dobrym stanie 100w. buszowalem nieco po allegro i znalazlem pare ciekawych sztuk, juz podawalem linka w innym temacie, ale tutaj tez podam. jest to philips son-t 100w, nowa sztuka, wypytalem o nia sprzedajacego i prezentuje sie calkiem, calkiem. testowane jedynie przez pare godzin, za 80 lub 90 wysle z miejsca, trzeba sie potargowac. oprocz tej lampy ma jeszcze jedna 70w, za okolo 50zl. link do lampy

http://allegro.pl/show_item.php?item=88928798
 
M

madafaka

Guest
Na wszystko wpadłem ale nie na karton hyh:D, to chyba będzie najlepsze rozwiązanie :p. co do oświetlenia to czy mogłyby być świetlowki? bo juz mam raczej załatwione..ale nie wiem ile W. I ile ziarenek tam zmiescze? to chyba zależy od odmiany?
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
sa i pewne zalety, ale i tez wady, zdecydowanie na korzysc wypada hps. przypuscmy ze, zeby uzyskac 10 000 lumenow tak jak hps 100w, potrzebowalbys 6 swietlowek o mocy 23/24w 1 500 lumenow kazda. taka sztuka kosztuje okolo 12zl na allegro (philips, osram), w realu nieco wiecej, wiec za 6 sztuk dalbys ponad 70zl. masz 6 swietlowek, do tego musisz doliczyc oprawki, okablowanie i kostki zeby jakos to zlaczyc - kolejne koszta. w dodatku barwa swietlowek to 2700k, dobra do wzrostu wegetatywnego, hps troche odstepuje, ale nadrabia to przy fazie kwitnienia, gdyz jego barwa jest bardziej 'ciepla', wynosi 2000k i ilosc kwiatostanow bedzie wieksza.

dlatego bierz hpsa, odblysnik zrobisz z blachy do ciasta i efekt bedzie lepszy od swietlowek za nieduzo wieksze pienidza

mam nadzieje ze chociaz troche przyblizylem ci sytuacje panujaca na rynku :p :wink:
 
M

madafaka

Guest
nom dzieki, teraz zbieram fundusze :p jak juz kupie to mi jeszcze powiesz jak zamontować :p dzięki. :king:
 

Dusiek

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2005
Postów
187
Buchów
1
N!x, nie wziąłeś jeszcze pod uwage tego, że za hps będzie miał dużo niższe rachunki za prąd :) pod świetlówkami da się też wyciągnąć dobry stuff jednak jest go mniej niestety :flower:
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
dlatego hps to najekonomiczniejsze zrodlo swiatka :wink:

btw dlaczego zarowki son t pia agro sa tak zachwalane i rekomendowane do uprawy? na stronce philipsa wyczytalem ze son agro 400w ma taka sama barwe swiatla (2000k) jak moja son t pro (tez 400w). jedynie ma wiecej o 7 tys. lumenow, ale lumeny to nie wszystko, bo zawsze mozna kupic 1000w...

pozdro! :p
 
M

madafaka

Guest
Jeszcze mam takie pytania.. jak zamieszcze w nim 2 wentylatorki to 1 musi wprowadzać powietrze o 2 wypychac. To jak je mam umieścić? (TAK: ---> <--- ,
czy TAK: ---> --->) ?? :bounce: , i ile ziarenek tam zmieszcze?
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
na dole wentylator wpychajacy powietrze, na gorze wystarcza dziury zeby podcisnienia nie bylo :p
 

Dusiek

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2005
Postów
187
Buchów
1
N!x napisał:
btw dlaczego zarowki son t pia agro sa tak zachwalane i rekomendowane do uprawy?
ja czytałem gdzieś, że te sodówki mają uzupełnione widmo światła o to potrzebne na veg i nadaje się dzięki temu na veg i flov :)
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
Dusiek, czytales co dalej napisalem? na stronie philipsa napisane jest ze maja takie samo widmo :roll: :p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół