nasiona marihuany

Moj pierwszy raz z grzybkami. Odmiana Psilocybe cubensis Ecuador

Wyszukiwarka Forumowa:

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
Ten piękny Ecuador Cubensis pochodzi z Ekwadorskich gór z wysokości powyżej 3500 stóp. Ten został zebrany przez samego BIO. Gatunek ten jest obecnie bardzo rozpowszechniony. Grzyb ten stał się bardzo popularny, ponieważ bardzo łatwo go uprawiać. Produkuje bardzo ładne złote grzyby i z łatwością rośnie na zróżnicowanych substratach. Przez wiele osób został uznany za najpiękniejszy. Szybkość kolonizacji jest średnia, produkuje mnóstwo ładnych, pokaźnych grzybów. Zazwyczaj średnia wielkość waha się w granicach 10-22cm, zależy jak są uprawiane. Grzyb ten ma raczej grubą nogę i wielki kapelusz. Jest to doskonała odmiana dla początkujących, ponieważ jest stabilna i bardzo łatwo owocnikuje. Szybko przyzwyczaja się do substratu na którym jest uprawiana. Euforyczne odczucia, które wywołuje są bardzo kojące i relaksujące, mogą być wizualne.

Wedlug polecen @Waran z Komody zakupilem sorgo czerwone i wedlug jego przepisu je przyrządziłem. Zrobilem tez nakretki wedlug jego przepisu i ogolnie wzorowalem sie na jego fotoleracjach ale tez i innych zeby chociaz troche zrozumiec caly ten proces.
Po przygotowaniu Sorgo wsypalem je do sloikow i zaczalem robic pompki. Nie pamietam od kogo dostalem odcisk juz ale na pewno z tego forum. Jak zrobic pompke wyczytalem tez u nas na forum. Udalo sie zrobic dwie strzykawki i zaszczepilem trzy sloiki. Wyszlo po 3ml na jeden sloik zawiesiny. Sloiki pasteryzowalem w garnku bo nie mialem szybkowaru a jednak udalo sie bez zakazenia. Przez dwa tygodnie nie bylo praktycznie sladu kolonizacji, W tym czasie jeden najmniejszy sloik padl na plesn. Sorgo zrobilo sie cale zielone i polecialo w kosz. W pozostalych dwoch po ok 2 tygodniach zaczelo sie cos dziac. Z kazdym dniem kolonizacja postepowala coraz bardziej a ja staralem sie trzachac co 3dni zeby to sie w miare rowno rozlozylo. Po jakims czasie doszedlem do wniosku ze w tym momencie to trzachanie wydluza caly proces a wiec przestalem to robic.

18 czerwca stoiki zaszczepione poszly do szafy gdzie byly przez jakies dwa tygodnie a pozniej wsadzilem je do pudelka po butach i wlozylem za boxa z roslinami bo tam na pewno mialy duzo cieplej. Kolonizacja trwala na pewno miesiac.

P1010035.jpg


P1010034.jpg


25 lipca przygotowalem pudelko i wlokno kokosowe. Wlokno kokosowe przygotowalem oczywiscie wedlug przepisu @Waran z Komody. Wymieszalem sorgo z wloknem w stosunku 1 sloik substratu na 1,5 sloika wlokna kokosowego. Na wierzch tej mieszanki poszlo troche okrywy. Wszystko razem mocno ubilem i spryskalem woda. Pudelko zamknalem i wsadzilem do szafy. Mialo tam siedziec 24h ale doszedlem do wniosku ze posiedzi pare dni i zeszlo sie chyba z 3dni.

P1010061.jpg

P1010059.jpg

P1010058.jpg


28 lipca pudlo popsikalem woda i wsadzielem do boxa z roslinami i swieci im hps. 12/12. Teraz czekamy na piny.

P1010068.jpg


P1010070.jpg

P1010071.jpg

P1010073.jpg

P1010075.jpg

P1010080.jpg


tak to wygladalo kiedy wkladalem pod swiatelko. Teraz pozostaje czekac:)
 
Ostatnia edycja:

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz
Nie wachluj ani nie psikaj... gdy substrat patrząc od spodu jest juz cały skolonizowany, tak jak rogi pudełka przekręć tylko pokrywę ("do góry nogami")... tak pozostaw i oczekuj na piny... jakieś 11-14 dni

Temp 23 stopnie optymalnie
:tiphat:
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
Siemasz
Nie wachluj ani nie psikaj... gdy substrat patrząc od spodu jest juz cały skolonizowany, tak jak rogi pudełka przekręć tylko pokrywę ("do góry nogami")... tak pozostaw i oczekuj na piny... jakieś 11-14 dni

Temp 23 stopnie optymalnie
:tiphat:
z pokrwa tak zrobie ale temp to raczej 28C
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
Szybko rosną:) fotki z dzisiaj, W***ala sie chyba plesn a wiec zdrapalem to cale zielone i zobaczymy czy nie pojdzie dalej..szkoda by bylo bo widze ze bede mial od chu*a grzybkow:] kazde zdjecie to nowa rodzinka. Oczywiscie jest duzo mniejszych ktorym zdjec nie robie w tej chwili.

P1010103.jpg

P1010104.jpg

P1010105.jpg

P1010106.jpg

P1010107.jpg

P1010108.jpg

P1010109.jpg

P1010110.jpg

P1010111.jpg
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Przepraszam ale dopiero dzisiaj zobaczyłem... to syf i niestety zdrapanie nic nie da bo u plesni im intensywniejszy kolor tym wiecej wyprodukowanych zarodników... bo to zarodniki są kolorowe najczęściej
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
no zobaczymy jak to sie potoczy. Dalem im szanse jeszcze.
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Jak już walczysz to zrób oprysk mgiełką z wody utlenionej po powierzchni substratu
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
Witam
Jak to rwac?normalnie nozykiem u dolu odkrajac?czy trzymac za sam dol i wykrecac?nigdy w sumie grzybow nie zbieralem wiec nie wiem:) Czy zbierac tylko te co maja otwarta czapke?czy juz wszystkie?!

P1010128.jpg

P1010129.jpg

P1010130.jpg

P1010131.jpg

P1010132.jpg
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
Dobra wyczytalem gdzies tam na googlach zeby scinac zanim sie otworza. Wiec moje sie otworzyly i je zebralem. Te co sie nie otworzyly tez zebralem. Nie wiem czy dobrze ale zakladam ze tak. Teraz mam pytanie. Mam cos moczyc? popsikac sciany i czekac az pozostale maluchy dorosna?bo troche ich zostalo mimo ze staralem sie wyciac wszystkie spuchniete. @Waran z Komody @Rolnik_Małorolny
P1010147.jpg

P1010150.jpg

P1010151.jpg

P1010152.jpg


sa takie trzy kartki ale widocznie jednej zdjec nie zrobilem. Sa tam te najmniejsze ale spuchniete.
 

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
909
Buchów
1,975
Ja staram sie zbierac zanim peknie osnówka.
Wykrecam je z podłoża.
Reszta co jest mala i jest w normalnym kolorze zostawiam zeby doroslo. Te ktore ciemnieja i nie rosną tez zbieram i przeważnie wyrzucam. To aborty. Martwe grzyby.

Ostatnio nie mocze ciastek miedzy rzutami i rosną dobrze.
Choc po dokladnym oczyszczeniu substratu mozna go zalac wodą i wsyawic do lodowki na kilka h. Potem odlac nadmiar wody i wystawic dalej do owocowania.

One rosną w tym growboksie?
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
Ja staram sie zbierac zanim peknie osnówka.
Wykrecam je z podłoża.
Reszta co jest mala i jest w normalnym kolorze zostawiam zeby doroslo. Te ktore ciemnieja i nie rosną tez zbieram i przeważnie wyrzucam. To aborty. Martwe grzyby.

Ostatnio nie mocze ciastek miedzy rzutami i rosną dobrze.
Choc po dokladnym oczyszczeniu substratu mozna go zalac wodą i wsyawic do lodowki na kilka h. Potem odlac nadmiar wody i wystawic dalej do owocowania.

One rosną w tym growboksie?
tak rosna w growboxie i chyba im tam dobrze, pierwszy rzut poszedl dobrze w miare. Maja dosc cieplo bo w dzien ok 28 C w nocy 23C Zobaczymy jak z reszta rzutow. Wlasnie i nie wiem sam czy zostawic czy wyczyscic i zalac woda?dobra zostawie i zobaczymy co sie bedzie dzialo przez najblizsze dni. Jesli nic nie bedzie roslo lub slabo to oczyszcze i namocze. Jak narazie widac male takie raczej ciemniejszego koloru ida do gory. Ale powoli.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół