nasiona marihuany

mozna??

Wyszukiwarka Forumowa:

koksik31

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2006
Postów
47
Buchów
0
mozna założyć lampe z boku roślinki??
mam boxa o wysokości tylko 43 cm (tzn. moja szafka jest taka wysoka)
chciałbym tam wsadzać LR-y po okresie letnim
 

agna

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 6, 2006
Postów
3,087
Buchów
3
Roslinki bedzie ciaglo do swiatla,nie da rady zeby byla ona z boku ;/ lepiej pomysl nad trenowaniem to napewno rozwaiaz problem z wysokoscia plantow ;]
 

koksik31

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2006
Postów
47
Buchów
0
a jakbym zamontował dwie lampy po obu stronach?? pewnie tez nieda rady
po odliczeniu miejsca na oświetlenie i doniczke zostanie mi tylko z 35cm. mimo wszystko i tak sprubuje wychodować tam 2 LR-y

[ Dodano: 2006-08-14, 20:39 ]
a gdybym u góry i na przeciwnej ściance założył lustro?? luster mam w domu w h*j a więc tylko powycinam odpowiednie płaty
 
S

SOLARR

Guest
Pomysłowy jesteś :D jednak lepsze było by oświetlenie z góry.
 

lodzio

Member
Rejestracja
Cze 16, 2006
Postów
24
Buchów
0
niestety lustro niemoże służyć jako odbłyśnik bo możes sobie krzaczki sfajczyć i chorób nabawić :bounce:
 
B

blancik

Guest
Zamocuj poprostu lampy bezpośrednio na suficie boxa, przed tem oczywiście pomalowanego bialą farbą, i tak niemasz możliwości regulacji wysokości więc to zda swój egzamin w stu procentach. Boxa również pomaluj na bialo, będzie idealnie-zobaczysz!, gwarantuje Ci to.
Pzdr!
 

koksik31

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2006
Postów
47
Buchów
0
ok. dzieki za odpowiedzi. boxa mam zamiar zrobic jeszcze w wakacje (dopuki są pieniążki). a w zime będe chodował tam 2 roślinki.

PZDR
 

quakemind

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2006
Postów
1,067
Buchów
425
na tak małego boxa to LR'a na LST.
 

[ || ]

Member
Rejestracja
Paź 17, 2006
Postów
17
Buchów
0
Przedewszystkim chciałbym się przywitać, albowiem to mój pierwszy post na tym forum :queen: : Witam wszystkich pozytywnych hodowców i palaczy!

Mam pytanie nieco podobne do tego jakie zadał założyciel tematu, jednak ja nie mam problemów z rozmiarem growbox'a, a jedynie z takim rozwiązaniem technicznym...

Czy jeżeli zainstalowałbym w swoim growbox'ie następujący system oświetleniowy:
255.jpg

(Oczywiście cały growbox miałby kolor śnieżnobiały i wykluczając sprawe wysokiej temperatury wytwarzanej przez lampy.)
To czy takie ułożenie HPS'ów pomogłoby moim ślicznotkom w rozwoju? Bo wydaje mi się, że wtedy dolne partie roślinek byłyby znacznie bardziej bogato otulane przez promienie świetlne. Czy może nie miałoby to aż takiego znaczenia?

Bo np. na tym zdjęciu:
http://img240.imageshack.us/img240/1324/plant5nk.jpg
Widać, że dolne partie kobitek nie dostają aż tyle światła...

Oczywiście zachowane by były proporcje ~400W / 1m˛.
Jak myślicie? :study:

Pozdrawiam.
 

porto

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 14, 2006
Postów
599
Buchów
0
uważam że to przesada dawć hps po boku jak chcesz to puść tam świetlówki jakieś wyjdzie taniej i taka różnica będzie troche w śwoetle
 
R

rrybek

Guest
jak ustawisz tak oświetlenie, to poprostu cała roślina będzie ci równo rosła, nie powinieneś mieć problemów z tym, że górny top jest gotowy do ścięcia, a dolne jeszcze nie. Radził bym ci tak jak mówi porto żebyś dał świetlówki po bokach, no chyba, że to będzie duży boks i założysz ze dorosłe rośliny nie będą dotykały tych lamp.
 
S

SOLARR

Guest
[ || napisał:
]Przedewszystkim chciałbym się przywitać, albowiem to mój pierwszy post na tym forum :queen: : Witam wszystkich pozytywnych hodowców i palaczy!

Mam pytanie nieco podobne do tego jakie zadał założyciel tematu, jednak ja nie mam problemów z rozmiarem growbox'a, a jedynie z takim rozwiązaniem technicznym...

Czy jeżeli zainstalowałbym w swoim growbox'ie następujący system oświetleniowy:
Obrazek
(Oczywiście cały growbox miałby kolor śnieżnobiały i wykluczając sprawe wysokiej temperatury wytwarzanej przez lampy.)
To czy takie ułożenie HPS'ów pomogłoby moim ślicznotkom w rozwoju? Bo wydaje mi się, że wtedy dolne partie roślinek byłyby znacznie bardziej bogato otulane przez promienie świetlne. Czy może nie miałoby to aż takiego znaczenia?

Bo np. na tym zdjęciu:
http://img240.imageshack.us/img240/1324/plant5nk.jpg
Widać, że dolne partie kobitek nie dostają aż tyle światła...

Oczywiście zachowane by były proporcje ~400W / 1m˛.
Jak myślicie? :study:

Pozdrawiam.

BArdzo ciekawie opracowane.ale lepiej było by umieścić u góry i zastosować na scianch coś dobrze odbijającego światło.
Widziałem kiedys problem z topami u kolesia kóry miał oświetlenie poniżej topów..dziwnie "mutowały" mu szczyty.
Pozdro
 

[ || ]

Member
Rejestracja
Paź 17, 2006
Postów
17
Buchów
0
A co myślicie o tym żeby zamiast malowania (jeśli ktoś nieda rady czy coś w tym stylu) przykleić biale kartki z bloku na wszystkich ścianach? Też wkońcu bedzie śniezno biały kolor I w sumie taniej

Z czysto logicznego punktu widzenia... to przyklejona biała kartka ma raczej mniejszy współczynnik odbicia od farby... M.in. dlatego, że jak przykleisz taka kartke na ciemniejszym tle - znacznie sie ona pociemni od kleju i przez to, ze kartki sa odrobine przezroczyste. Na dodatek trzeba uwzglednic tez fakt, ze przy klejeniu zapewne zrobia sie nam takie wybrzuszenia (kto był w szkole na plastyce ten wie o co mi chodzi :) ).

Ale jak powiadaja - "Lepszy Rydz niż Nic"...

Widziałem kiedys problem z topami u kolesia kóry miał oświetlenie poniżej topów..dziwnie "mutowały" mu szczyty.
Tzn. jak mu mutowały? :D Było cholernie źle?

Pozdrawiam.
 
B

blancik

Guest
Jeżeli dasz dobre lampy pod sufitem i do tego o troche większej mocy to boczne mocowanie będzie zbyteczne, poza tym takie mocowanie po bokach bylo by bardzo nie praktyczne.

A co do zdjęcia, które wrzucileś to rośliny tam są za bardzo wyciągnięte i dlatego wygladają przy dolach na brak doświetlenia spowodowane to bylo napewno zbyt dużą wysokością lampy od nich.
Jeżeli od początku rozwoju bylaby dobrze spuszczona lampa, i podnoszona w miare wzrostu roślin to efekt bylby o niebo lepszy.
 

porto

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 14, 2006
Postów
599
Buchów
0
w szafie jaką mam malowanie odpada bo by mnie starsi za***ali, a kartki bym przykleił nie klejem bo tez hu*nia ale taśmą przezroczystą jedną obok drugiej aby się tylko trzymały za rogi, tyle a pozatym jak jest pod oświetleniem to odbicie mysle że jest w miare a jak ciemno to ciemno proste
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół