nasiona marihuany

Musze tak zacząć - POMOCY

Wyszukiwarka Forumowa:
T

Tamull

Guest
Cześć! Panie i Panowie, jestem nowy przy okazji witam wszystkich! Chciałbym abyście pomogli mi zacząć uprawę indoor...

W necie, jak i na waszym forum jest mnóstwo opisów, a ja chcę jeden ale konkretny! Kompletnie nie wiem jak zacząć!

Po pierwsze podajcie mi wymiary szafki która mam zbić (przewiduję wyłącznie na 1 roślinkę :cyclopsani: ) więc chce żeby była jak najmniejsza! Wys., szer., głęb. itd...

Po drugie doradźcie mi jakich lamp użyć, najlepiej jakiś tanich...w końcu do jednej rośliny :)

Po trzecie gdzie kupić nasiona, bez lipy...żeby mi się w domu na niebiesko nie zrobiło po tygodniu :pig:

Po czwarte wys. lampy nad rośliną i ile mam kupić wentylatorów i wywietrzników oraz w których miejscach mam je "zaaplikować" :eye:

A po piąte dajcie mi jakiś porządny opis :D

Pomóżcie mi, a jakbyście wy mieli pytania dotyczące motocykli to walcie do mnie bez ograniczeń... :D Odpowiem, nie ma co ale CABANA + Motocykl to jest to :monkey:

1%20(36).jpg


Ostatnio jednak źle to na mnie wpłynęło :clown:

1%20(16).jpg


[ Dodano: 2005-10-08, 17:55 ]
Na Hemp.pl można się fajnie wyposażyć :D
 

Jendrol

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
366
Buchów
2
Witam witam...
+ za napisanie w tym temacie :)

Ogolnie to ponoć sprawdzonym sklepem jest ten którego baner masz na dole forum wiec mysle ze spokojnie mozesz tam zaopatrzyc sie w nasionka (ale osobiście nie kupowałem tam jeszcze)
Napisz jaką chcesz chodować odmiane, bo od tego bedzie zalezna minimalna wielkosc box'a, pozatym musisz sie zastanowić czy pozwolisz roslince rosnąc bez ograniczeń, czy będziesz ją przycinał, lub stosowal LST lub inne metody (poszperaj po forum troche jest na te tematy)
Co do oświetlenia to myśle że starczą świetlówki kompaktowe, ich ilość będzie uzalezniona od wielkosci box'a ale mysle ze kolo 4 mogło by juz starczyć.
Pozostaje powiedziec jeszcze ze chodowanie 1dnej roślinki jest dośc ryzykowne powód: mozesz terafic na samca, bądź jakis lewy genetycznie egzemplaż... Pomyśl nad tym bo jak po wielu trudach okaze sie ze wszystko poszlo na marne napewno nie bedzie to dobrze wplywalo na Twój humor...
No i jeszcze pytales o wysokosc lampy nad rośliną: jesli chopdzi o HPSa(lampe wysoko prężną sodową) to jest to jakies 30cm o ile sie nie myle, jesli chodzi o swietlówki to mysle ze wystarczy juz 15cm, ale to zalezy od ich liczby.
Wentylatory... dla małego boxa powinny wystarczyc 2 jeden wciagajacy, a drugi wypychajacy, powietrze z box'a

Napewno w przypadku mojej pomylki ktos mnie poprawi. Pozdro i powodzenia

co do hemp.pl to jak dla meni pozytywny sklepik :)
 

virus895

Well-known member
Rejestracja
Paź 2, 2005
Postów
121
Buchów
0
nasiona mozesz kupic w www.seedbank.pl bardzo dobry sklep zx sionami kupywałem moi koledzy tez i nikt sie nie zawiodł prawdziwe siona a nie karma dla papug w dostepnej cenie przepieknie zapakowane
 
T

Tamull

Guest
Więc tak! White Window, metoda? Nie wiem :p niech będzie przycinanie, no i przemyślałem twoją propozycję i przystańmy na świetlówkach oraz 2-óch doniczkach w box'ie :)

I teraz jak możesz stary to poświęć mi trochę czasu :D

Dzięki wielkie za pomoc :D:D Fajne z was chłopaki :cyclops:
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Trudno jest cos poradzic... nie napisales zadnych danych. Czego oczekujeszx itp. Najlepiej to jeszcze poczytaj i zdobadz wiecej wiedzy teoretycznej. Ja np. zaczelem siac dopiero po roku interesowania sie tym hobby.

A najlepiej zrob szafke 40x40 i wys. 100cm i daj tam lampe HPS (wysokoprezna lampa sodowa) o mocy 70W lub 100W. 70W mozesz miec juz za 30zl a 100W za 60 bodajze. Lampe trzyma sie zaleznie od natezenia mocy.

70W - 25cm
100W - 30cm

Ale rozni ludzie roznie sie stosuja do lamp. Trzeba wybrac dla siebie najlepszy sposob. Napisz cos wiecej o swojej planowanej hodowli bo trudno bedzie ci cos pomoc.

PS. Cannabis jak i reszta srodkow odurzajacych nie powinna byc uzywana podczas poruszanai sie pojadzdami mechanicznymi. :alien:
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Oj oj... nie sadze by swietlowki byly dobrym rozwiazaniem. Za zakup lamp wyda sie tyle samo ale za lampe sodowa mniej sie zaplaci za prad poniewaz jest bardziej wydajna.

White Window jest dobrym wyborem. A LST dobra technika.

Oraz nie sadze zeby 2 doniczki ci wystarczyly. Trzeba posadzic conajmniej 5 roslin. A potem wraz z czasem odowli usunac samce i slabsze kobietki tak az zostanie ta jedna najladniejsza damka. Ptem ja mocno wytrenowac by dala mnoswto szczycikow.
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Takiego HPS'a mozna kupic na allegro albo na ukcjach z lampami www.lampy.com.pl

[ Dodano: 2005-10-08, 22:05 ]
Boze... nie nadazam z pisaniem.
 
T

Tamull

Guest
OK! Powiedzmy, że decyduje się na 3 doniczki, White Window, LST...

jakie potrzebuje wymiary box'a, ile wiatraków, gdzie je umieścić i jakie lampy kupić ?...decyduje się na sodówki! Niech mają roślinki dobrze :) Powiedzcie coś o ziemi, podlewaniu oraz metodzie LST... :p

I czy karimata (wers. Alluminium) będzie do wnętrza OK?
 

virus895

Well-known member
Rejestracja
Paź 2, 2005
Postów
121
Buchów
0
wiec tak
co do ziemi to najlepiej kupic jak najżyzniejsza w sklepie i perlit i wymieszac w stosunku 2/1

na 3 roslinki około 4 wiatraków takich od obudowy do kompa na allegro mozesz je kupic po 5 zł lub 2 jakies lepsze np łazienkowe

lampy moga Byc HPS ze 2,3 na allegro sa po bodajze 15 zł Philipsa

co do metody LST polega ona na podwiazywaniu roslinki tak aby zamiast 1 topa miec wiecej tu masz stronki :wink: http://www.haszysz.za.pl/lst.php
http://hyperreal.info/drugs/go.to/wiki/Trenowanie LST
http://nasionkamarihuany.webpark.pl/

podlewaj tak około co 3 dni mozesz sprawdzic suchosc wbijajac pacla w ziemie

[ Dodano: 2005-10-09, 13:23 ]
jak beda jakiews błedy mam nadzieje ze mnie ktos poprawi dziex
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Boze... 4 wiatraki? Ja nie mam zadnego i mysle ze bedzie dobrze. Ale oczywiscie z wiatrczkami jest duyzo lepiej. dwa na dole i dwa na gorze.

Co do lamp to jedna 150W na 3 rosliny ci starczy.

[ Dodano: 2005-10-09, 13:44 ]
I nie podlewaj co 3 dni bo to przesada. Jak podlewalem co 3 dni to mi gnily korzenie. Raz na tydzien wystarczy.
 

Jendrol

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
366
Buchów
2
Całkiem niezły zestaw.
Widze ze jednak zdecydowales se na wiecej roślinek. To ok!
W takiej sytuacji faktycznie hps bedzie znacznie lepszym rozwiazaniem tak pod wzgledem energetycznym jak i z zakresu widma światła.
WW to tez raczej dobry wybór, mocna i sympatyczna roslinka, nawet neizla dla poczatkujacego.
Ogolnie troche nie podoba mi sie wysokość boxa... pamietaj ze musisz od niej odjąc 30cm na odległość od lampy + ponad 20 na sama lampe i jej zamocowanie... do tego wysokość doniczki i zostaje bardzo mało miejsca :/
Pomysl nad tym jeszcze.
MOzesz zamontowac dwa wentylatory jesli 4 bedzie ci za duzo, w takim wypadku proponuje wyciąganjący zamontować na jednej ściance na górze, a wpychajacy na przeciwległej ścance na dole.
Pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół