nasiona marihuany

Mykoryza

Wyszukiwarka Forumowa:

GrubeLOLE

Well-known member
Rejestracja
Lut 18, 2012
Postów
102
Buchów
0
Witam,

Mam prawie pełne pudelko great white mycorrhizae, tylko że jest 3 miesiące po dacie, i zastanawiam się czy można ja dalej użyć. Była przechowywana w ciemnym suchym miejscu, była może z kilka razy otwarta, i po prostu leżała schowana. Teraz by się bardzo przydała ponieważ kielkuje 15 nasion na out i z chęcią bym posypał im trochę tego szaleństwa.

Pozdro :smileys-passing-joi:
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Jeżeli nie będzie działać to raczej nie zaszkodzi. Zastosuj na jednej roślinie i obserwuj, jeżeli będzie widac, że działa jak trzeba to wiadomo co dalej hehe.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,062
Ta? A jak zaobserwuje ze mikoryza działa? :bal:

Nie zaobserwuje bo w wypadku roślin rocznych -> jaki są konopie efekty są "mierne" lub żadne. Działa zazwyczaj jedynie wtedy gdy w ziemi fosfor jest trudno dostępny.
 

GrubeLOLE

Well-known member
Rejestracja
Lut 18, 2012
Postów
102
Buchów
0
Nie zaobserwuje bo w wypadku roślin rocznych -> jaki są konopie efekty są "mierne" lub żadne. Działa zazwyczaj jedynie wtedy gdy w ziemi fosfor jest trudno dostępny.

To znaczy że używanie mikoryzy na konopi nie ma większego sensu ? Jeżeli dobrze zrozumiałem.


Czyli nie zaszkodzi roślinom jeżeli podsypie je trochę?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,062
To znaczy że używanie mikoryzy na konopi nie ma większego sensu ? Jeżeli dobrze zrozumiałem.

zależy czyim zdaniem: patrz: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?4751-Mikoryza-cudem-dla-ogrodnika/page5

troll napisał:
tak na oko trolla wygląda na to, że.

  • nawożenie mineralne nie tylko nie musi zmieszać stopnia "rozwoju grzybów" - bo -> w ziemi w której jest masa mat organicznej - może nawet zwiększać ... | pytanie do jakich ilości nawozów jest to prawdziwe |
  • mikroyza najbardziej pomaga - roślinie - gdy w ziemia jest uboga w składniki odżywcze - szczególnie gdy jest mało łatwo dostępnego P - przy czym i tak w wypadku jej stosowania - porównanie z nawożonymi wypada na korzyść tych ostatnich.
  • mikroyza może zmniejszać plon -> w niektórych wypadkach - np: gdy sadzi się rośliny w ziemi kompostowej - wzrost roślin z mikroyzą jest nawet słabszy od tych nie zaszczepianych - co może się brać z tego, że - grzyba trzeba karmić "cukrem" - a gdy składników odżywczych jest od groma - i są w łatwo dostępnej formie: karmi się darmozjada - który nie spełnia w tych warunkach swojej funkcji.
  • mikroyza -> może mieć sens - mimo wszystko - bo wygląda na to, że grzyb - zapobiega rozwojowi grzybów? i bakterii? patogennych - choroby od-glebowe. Choć nie wydaje mi sie aby konopie miały jakąś dużą tendencje do..
  • nawet jeśli się nie zaszczepi - prawdopodobnie out i tak się ją ma - w końcu .. Glomus mosseae jest 3 najpowszechniej wyst .. gr. m w Polsce - a on z całą pewnością.. z konopiami..


Czyli nie zaszkodzi roślinom jeżeli podsypie je trochę?

Szkodzić nie szkodzi. Chociaż w niektórych doświadczeniach w wypadku porównywania wzrostu roślin w ziemi bogatej z łatwo dostępnymi składnikami odżywczymi wzrost był lepszy bez "grzyba". Roślina odżywia grzyba cukrem, ma go mniej dla siebie, co przekłada się na słabszy wzrost.

W wypadku łatwej dostępności - składników odżywczych - symbioza idzie bardziej w stronę pasożytnictwa - więcej strat niż zysku.

Obawiam sie jednak, że na forum będe jedyną osobą która tak to widzi ;]
 
Ostatnia edycja:

GrubeLOLE

Well-known member
Rejestracja
Lut 18, 2012
Postów
102
Buchów
0
Pięknie wyjaśnione, i dużo sensownych rzeczy tam pisze. Dzięki wielkie za podeslanie tego ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół