• Chcesz pomóc w rozwijaniu forum? Zamieść link do Forum.Haszysz.com na swojej stronie lub blogu

Na koniec świata i jeszcze dalej w sowieckim szybkowarze [Albino A+]

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Buchów
9,391
Odznaki
2
Siemka.
Zachęcony ostatnim powodzeniem zdecydowałem odpalić fotorelację z albinosami w roli głównej.

Postanowiłem zebrać doświadczenia kolegów, którzy wspierali mój projekt na każdym etapie - jeszcze raz dzięki @Waran z Komody i @Virandell. Ponadto czerpałem ze shroomery oraz naszego poczciwego psilosophy. Zdecydowałem się znowu ma żyto ponieważ po prostu miałem je w domu. Tym razem jednak spreparowałem je z wcześniejszym namaczaniem i różnica jest ogromna. Kolonizacja postępuje bardzo szybko. Wcześniej miałem zbyt wilgotne ziarno.

Na początek parę fotek z poprzedniej przygody.

IMG_20210429_210226.jpg

IMG_20210429_154609.jpg

IMG_20210429_154647.jpg

IMG_20210428_153857.jpg

IMG_20210420_154003.jpg

IMG_20210330_164615.jpg

IMG_20210322_200254.jpg

A tutaj kilka fotek aktualnie kolonizujących słoików:

Ostatnia edycja:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Buchów
9,391
Odznaki
2
Siemanko,

Większość słoików wygląda już tak:

Następny upek jak wymieszam żyto z kokosem. Niektóre słoiki wolniej idą ale są też większe. Poczekam aż wszystkie będą skolonizowane w pełni i lecimy dalej

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Buchów
9,391
Odznaki
2
Fotki wrzucę za jakiś czas. Na razie szybkie obserwacje, które mogą się przydać komuś :)

1. Żyto przygotowane przed sterylizowaniem (wypłukane, namoczone, obgotowane) podlega o wiele szybszej kolonizacji. Ziarno nie jest aż tak mokre, łatwiej się miesza;
2. Na 2 tuby zużyłem 4 l ziarna + 4 l kokosu. Kokos zalałem wodą w ilości około 1,5 l. Po wymieszaniu wyszedł mi mniej wilgotny niż poprzednio. Nie wymagał odciskania;
3. Kokos wrzucam do garnka, zalewam wodą, zakładam pokrywkę, uszczelniam ją folią spożywczą i zawijam sobie w koc albo kołdrę - na zagramanicznych forach używają lodówek przenośnych;
4. Mix ziarna i kokosu przy tej wilgotności kokosu jaką teraz uzyskałem, jest szybko pochłaniany przez grzybnię.

Mniejsza wilgotność - o wiele szybszy proces, ale również wygodniejszy i bezpieczniejszy. To najważniejszy wniosek :) Ciekawe jak przełoży się to na zbiór. Pierwszy w życiu tub wyszedł niespodziewanie dobrze. Trzeba będzie spróbować jakiejś nowej odmiany...

BZK

Nie dzwoń pod numer ekoludka!
Weteran
Buchów
2,613
Odznaki
7
No no... 8 dni od zmieszania a tu taki puch!
Nieźle zapierdziela ten jeden tub. U mnie podobnie - na 3 tubki trafił się jeden Usain Bolt(także to ten z minimalnie skromniejszą okrywą) i 2 zachowujące normy i standardy Unii Psylocybinowej.

Owocnych :dela:
:tiphat:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Buchów
9,391
Odznaki
2
Właśnie zdaje się, że struktura bardziej puchata niż ostatnio. To o czymś świadczy?

Jutro/pojutrze rozszczelniam tego tuba.

BZK

Nie dzwoń pod numer ekoludka!
Weteran
Buchów
2,613
Odznaki
7
W przypadku grzybów z jednakowego źródła, tzn. Gdy każda pompka zaciągana była meduzą z jednego słoja z kulturą. To taka różnica świadczy po prostu o kondycji. Więcej w niej chęci do życia, można by powiedzieć... :)
Czyli dobrze jej w tych warunkach.

Ale różne strainy są ogólnie inaczej od siebie puchate. Nawet poszczególne linie genetyczne wyprowadzane na agarze z danego gatunku cubensisa mogą się od siebie nieco różnic, mimo że defakto to i to może być kenaiem u swego źródła. Albino to często właśnie taka linia genetyki, którą sobie ktoś sprytny i zaznajomiony wydzielił z calej puli różnych walorów jakie ma zachować owocnik. Mniej więcej tak. Po chłopsku hehe.

Góra Dół