nasiona marihuany

Na koniec świata i jeszcze dalej w sowieckim szybkowarze [Albino A+]

Wyszukiwarka Forumowa:

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Zazdroszczę plonu ;)Ładnie,czysto i efektowie.Psychodelicznego działania życzę :D
Jak chcesz w to dalej iść to niedługo będę sprowadzał nowe odmiany i można podziałać z kulturami na miodzie ;)
Pozdro!
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Dlatego trzeba pić lemon teka. :D


Tak się zastanawiam teraz czy podkład na którym zaszczepiamy daną odmianę ma wpływ na metabolity, tj. zawartość psylocyny i innych związków. Przypadłby się ktoś z chromatografem.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Ale się przypie****asz....
Zamysłem mojej wypowiedzi było to aby miały moc.
Od tego jestem, żeby ludzie nie pisali głupot. ?

Jak już spamujemy to powiedz czy zauważyłeś wpływ danego 'podkladu' na moc danego szczepu czy wszystko klepie tak samo niezależnie od użytego źródła cukru?
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Nie zauważyłem wpływu użytego substratu na moc grzybów.Matias uprawiany na życie i uprawiany na ryżu brązowym miał taką samą moc.Jednak plon na ryżu brązowym był nieporównywalnie większy niż na życie.Obydwa substraty szczepione były tą samą kulturą na miodzie i miały praktycznie takie same warunki do owocowania.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Dziękuję za oglądanie. @Rolnik_Małorolny będę zainteresowany na pewno tylko prawdopodobnie w którymś momencie trzeba będzie zwolnić z produkcją. Chyba, że w szczelnych opakowaniach z silicą gdzieś zakopię albo rozdam ;)

@Żul w ogóle ciekawa jest mnogość zmiennych :) przy psychodelikach wydaje mi się że empirycznie ciężko ocenić z dostateczną precyzją moc. Organizm, stan psychiczny, nastrój, bagaż życiowy... - wszystko może rzutować i zakrzywiać obraz.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Empiryka empiryką. Bardziej chodzi mi o suche dane. Ciekawe czy ktoś badał wpływ substratu na zawartość substancji psychoaktywnych. Nie wiem jak się oznacza. Mogę zrobić risercz i pomiareczkować dla dobra nauki. ?
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Przypadłby się ktoś z chromatografem.
Nic to nie da. Nawet dokonując selekcji genów z klonowanych owocników nie otrzymasz dwóch identycznych nici grzybni. Grzybnia w trakcie rozrostu może mutować w nieoczekiwany sposób. Do tego jest zbyt wiele innych zmiennych warunkujących cechy takie jak zawartość alkaloidów w samej grzybni jak i owocnikach. Nie wspomnę o błędach pomiarowych.
powiedz czy zauważyłeś wpływ danego 'podkladu' na moc danego szczepu czy wszystko klepie tak samo niezależnie od użytego źródła cukru?
Tak też się nie da, bo konsumując te same okazy z tego samego rzutu w tej samej ilości, nawet jeśli byś je idealnie podzielił na pół, w zależności od nastawienia, okoliczności, miejsca, Twojego samopoczucia, treści żołądkowej, ciśnienia itd mogą zapewnić dwie zupełnie różniące się przebiegiem i intensywnością podróże.
Ciekawe czy ktoś badał wpływ substratu na zawartość substancji psychoaktywnych.
Szczerze wątpię.
Mogę zrobić risercz i pomiareczkować dla dobra nauki. ?
Serio szkoda czasu. Lepiej pooglądać Makłowicza na Jutabie :D
Albo zjeść 5g i
 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Dziękuję, o taki content w postach nic nie robiłem. ?
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Wszystko @Gość. tu rozwikłał... A myślałem że offtop będzie ciągnąć się jak krówka ciągutka zwiększając zasięgi mojej fotorelacji ;) 5g... Może jeszcze w tym roku, kto wie...

Właśnie wrzuciłem grzyby do suszenia. Jutro wieczorem podam wynik z całości + foto i wątek leci do zakończonych.

W zacisznym miejscu są już dwie pokaźne meduzy matiasów. Zarodniki odpaliły bardzo szybko.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Siemanko. A zatem koniec :) z pierwszego rzutu (2 tuby) wyszło 80, z drugiego 40. Dziękuję za oglądanie, rady i wspieranie moich grzybowych projektów!

IMG_20210715_204331.jpg
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół