nasiona marihuany

Na koniec świata i jeszcze dalej w sowieckim szybkowarze [Albino A+]

Wyszukiwarka Forumowa:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Siemka.
Zachęcony ostatnim powodzeniem zdecydowałem odpalić fotorelację z albinosami w roli głównej.

Postanowiłem zebrać doświadczenia kolegów, którzy wspierali mój projekt na każdym etapie - jeszcze raz dzięki @Waran z Komody i @Virandell. Ponadto czerpałem ze shroomery oraz naszego poczciwego psilosophy. Zdecydowałem się znowu ma żyto ponieważ po prostu miałem je w domu. Tym razem jednak spreparowałem je z wcześniejszym namaczaniem i różnica jest ogromna. Kolonizacja postępuje bardzo szybko. Wcześniej miałem zbyt wilgotne ziarno.

Na początek parę fotek z poprzedniej przygody.

IMG_20210429_210226.jpg

IMG_20210429_154609.jpg

IMG_20210429_154647.jpg

IMG_20210428_153857.jpg

IMG_20210420_154003.jpg

IMG_20210330_164615.jpg

IMG_20210322_200254.jpg


A tutaj kilka fotek aktualnie kolonizujących słoików:

 
Ostatnia edycja:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Siemanko,

Większość słoików wygląda już tak:


Następny upek jak wymieszam żyto z kokosem. Niektóre słoiki wolniej idą ale są też większe. Poczekam aż wszystkie będą skolonizowane w pełni i lecimy dalej
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Fotki wrzucę za jakiś czas. Na razie szybkie obserwacje, które mogą się przydać komuś :)

1. Żyto przygotowane przed sterylizowaniem (wypłukane, namoczone, obgotowane) podlega o wiele szybszej kolonizacji. Ziarno nie jest aż tak mokre, łatwiej się miesza;
2. Na 2 tuby zużyłem 4 l ziarna + 4 l kokosu. Kokos zalałem wodą w ilości około 1,5 l. Po wymieszaniu wyszedł mi mniej wilgotny niż poprzednio. Nie wymagał odciskania;
3. Kokos wrzucam do garnka, zalewam wodą, zakładam pokrywkę, uszczelniam ją folią spożywczą i zawijam sobie w koc albo kołdrę - na zagramanicznych forach używają lodówek przenośnych;
4. Mix ziarna i kokosu przy tej wilgotności kokosu jaką teraz uzyskałem, jest szybko pochłaniany przez grzybnię.

Mniejsza wilgotność - o wiele szybszy proces, ale również wygodniejszy i bezpieczniejszy. To najważniejszy wniosek :) Ciekawe jak przełoży się to na zbiór. Pierwszy w życiu tub wyszedł niespodziewanie dobrze. Trzeba będzie spróbować jakiejś nowej odmiany...
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
No no... 8 dni od zmieszania a tu taki puch!
Nieźle zapierdziela ten jeden tub. U mnie podobnie - na 3 tubki trafił się jeden Usain Bolt(także to ten z minimalnie skromniejszą okrywą) i 2 zachowujące normy i standardy Unii Psylocybinowej.

Owocnych :dela:
:tiphat:
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Właśnie zdaje się, że struktura bardziej puchata niż ostatnio. To o czymś świadczy?

Jutro/pojutrze rozszczelniam tego tuba.
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
W przypadku grzybów z jednakowego źródła, tzn. Gdy każda pompka zaciągana była meduzą z jednego słoja z kulturą. To taka różnica świadczy po prostu o kondycji. Więcej w niej chęci do życia, można by powiedzieć... :)
Czyli dobrze jej w tych warunkach.

Ale różne strainy są ogólnie inaczej od siebie puchate. Nawet poszczególne linie genetyczne wyprowadzane na agarze z danego gatunku cubensisa mogą się od siebie nieco różnic, mimo że defakto to i to może być kenaiem u swego źródła. Albino to często właśnie taka linia genetyki, którą sobie ktoś sprytny i zaznajomiony wydzielił z calej puli różnych walorów jakie ma zachować owocnik. Mniej więcej tak. Po chłopsku hehe.
 

Virandell

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
482
Buchów
1,074
Odznaki
3
Siemka.
w pierwszymi tubie tylko patrzeć jak zaczną pojawiać się piny. Drugiego rozszczelniłem parę dni później.


Za***iscie ladne hyphal knoty I primordia, czuje ze bedzie kozacko :D widze ze jest troche wody po bokach tubu, dobrze papierem ja czasem wciagnac.
 
Ostatnia edycja:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Dobrze widzisz :) chodzi o tą wodę na powierzchni? Tj na styku substratu i pojemnika? Dziś ją ręcznikiem ogarnę. W drugim tubie słabsze mycelium trochę ale dziś sypnęło primordiami na grubo. Inaczej to wygląda. W piątek mam wyjazd, wracam w niedzielę więc przed chyba deczko popryskam i przymknę bardziej wieko bo się boję żeby nie przeschło.
Niebawem nowe odmiany wjadą :)
Hyphal knoty mega do***ane w jednym i drugim tubie. Wcześniej były znacznie słabsze.
 
Ostatnia edycja:

Virandell

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
482
Buchów
1,074
Odznaki
3
Dokladnie tam :) Nic nie przeschnie chyba ze strasznie goraco masz albo jest z 3cm okrywy jak powyzej 6-8cm~ to Bez lipci do konca flusha nie trzeba nic psikac , wieczko tez na luzie mozesz trzymac dogory nogami.
Czekam na nowe relki lubie na grzybki popatrzec zfartem :)
 
Ostatnia edycja:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
6-8 cm okrywy czy całość tj. substrat + okrywa? ;) Na wyjazd będę musiał dać do nieco cieplejszego pomieszczenia pojemnik. Choć może znajdzie się miejsce w innym.
 

Virandell

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
482
Buchów
1,074
Odznaki
3
6-8 cm okrywy czy całość tj. substrat + okrywa? ;) Na wyjazd będę musiał dać do nieco cieplejszego pomieszczenia pojemnik. Choć może znajdzie się miejsce w innym.
Tak 6-8cm substrat + okrywa mialem namysli :) najlepiej temperatura jakby byla okolo 24 stopni ale pare stopni wta czy tamta nie ma znaczenia oby nie przekroczyla 26 najlepiej
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Teraz tak nie mam widocznej rosy na powierzchni jak wcześniej no ale wilgotno jest. Primordia od wczoraj rozsypały się po tubie jak draże hehe :) fotki dziś lub jutro wrzucę.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół