nasiona marihuany

Napięcie - Piwnica

Wyszukiwarka Forumowa:

Matrio

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2005
Postów
292
Buchów
0
Mam dobre miejsce w piwnicy, mam wszystko co potrzeba ,ale w piwnicy mam zasilanie 24V ;/ mieszkam w bloku wiec... niestety... czy da sie jakos cos z tym fantem zrobic? bo podpiecie sie do skrzynki nie wchodzi w gre... sprawdzalem czy by sie dalo i cieniutko z tym...
 

KUBELEKDESKA

Well-known member
Rejestracja
Sty 17, 2006
Postów
66
Buchów
0
Jasne ze darade!! Jezeli masz u siebie swiatło (230v) w piwnicy byle jaka zarowke badz na korytarzu przed piwnica to podprowadz kabel do oprawki i nastepnie do siebie do piwnicy i looz zakładasz gniazdko kupujesz przedłuzacz i masz gotowe zasilanie sprawwdzina metoda wiesz o co mi chodzi??? a co do skrzynki to jest przypał z sasiadami
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Mam taki sam problem. Sa specjalne konwentery czy jak to sie nazywa... ale to drogie jest.

Nie da razy z zarowki przed piwnica bo po kablu dojda i sie beda proli niestety.
 

KUBELEKDESKA

Well-known member
Rejestracja
Sty 17, 2006
Postów
66
Buchów
0
ej człowieku jak sie bbeda proli przeciez kazdy mieszkaniec bloku ma prawo miec w swojej piwnicy zarowke juz nie przesadzajcie mamy chyba XXI wiek wrzudzcie na looz
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Sa zarowki pod napiecie 24V. A beda sie pruli bo ludzie lodowki w piwnicach mieli zeby na pradzie zaoszczedzic :p
 

KUBELEKDESKA

Well-known member
Rejestracja
Sty 17, 2006
Postów
66
Buchów
0
hehehe jak bym to juz gdzies słyszał z tymi lodowkami umnie były fazy ze polowa osob robi pranie w pralni a jeden kolezka sie tem normalnioe kapie w wannie aby wziasc i :farao: .......czyli macie zarowki halogenowe w piwnicy?? nobo nic innego na 24v nie pojdzie niestety nic nie wymyslicie jak macie takich sasiadow
 

Matrio

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2005
Postów
292
Buchów
0
KUBELEKDESKA napisał:
Jasne ze darade!! Jezeli masz u siebie swiatło w piwnicy byle jaka zarowke badz na korytarzu przed piwnica to podprowadz kabel do oprawki i nastepnie do siebie do piwnicy i looz zakładasz gniazdko kupujesz przedłuzacz i masz gotowe zasilanie sprawwdzina metoda wiesz o co mi chodzi??? a co do skrzynki to jest przypał z sasiadami

po co ciągnąć 24V? :p

a co do reszty to..... chyba nici z tego bo transformatorka sie nie skombinuje... podciagac prad to przypal moze byc przez byle jakiego (ws)cipskiego sąsiada... z tego co sam kombinowalem to wszedzie sa 24V, a w skrzynkach jest wolna rezerwa (mozna sie podpiac), oba sposoby odpadaja... a mialo byc tak pieknie bo w jednej z piwnic(mam 2) mam nawet wode....
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
no to jednym słowem QPA no bo jak tutaj zrobić z 24 - 230 troche ciężko :).

ja bym proponował iść do administracji i ich opierdzielić, że co to ma być? idziesz do piwnicy i se żarówki nie możesz podpiąć, albo , że żadnego elektro narzędzia nie możesz używać.
Zebrać troche podpisów czy cuś i zrobią w końcu :pl:

Pamiętam jak u mnie w piwnicy masowo sąsiedzi ryli w ścianach - sufitach i robili sobie sami oświetlenie w piwnicach, bo kochana administracja w dupie to miała - a kiedy łaskawie przyszli (pół roku zajęło im dotarcie do nas) wszyscy już mieli instalacje porobione.

Wtedy byli fajni sąsiedzi, starzy ale bardzo wyrozumiali i mógłbym nawet na klatce uprawiać MJ :). A teraz poumierali ;-/ wprowadzili się społeczniaki i inne mohery i ku**a pierdnąć na klatce sie nie da, bo wszyscy podsłuchują i lookają przez Judasze.

Najfajniejsze, że te pare osób (społeczniaki) to osoby młode przed 40 ku**a ich mać.
Sry, znowu sie wkurzam, bo sąsiadeczka wywiesiła kartke na klatce kto zalega z czynszem.. ja pier. Mimo iż mnie to nie dotyczy ale kuźwa są tam dane moich sąsiadów których lubie i mi pomagali często. Puknąłem po sąsiada (żandarma ale spoko koleś) wk***ił się poszedł do niej i chyba z 5 min jej ciskał "po imieniu" a ja byłem spalony no to wylew :D. Najfajnieszy text to że ją przywiąże do samochody za włosy z dupy i przetarga po bagnach małopolski .. no nit ide coś :jocolor:
 

Matrio

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2005
Postów
292
Buchów
0
.::ARKAN::. napisał:
ja bym proponował iść do administracji i ich pier****, że co to ma być? idziesz do piwnicy i se żarówki nie możesz podpiąć, albo , że żadnego elektro narzędzia nie możesz używać.
Zebrać troche podpisów czy cuś i zrobią w końcu

żarówki są ;) i właśnie od tego kabla chciałem pociągnąc...

zebrać troche podpisów? akcja sprzed 10 lat.. wzgledy przeciwpożarowe, głosowania, sąd, i usuneli kratę oddzielające piwnice jednej klatki od drugiej(w razie pożaru droga ucieczki), a w tym roku wzieli sie... i pomurowali w każdym bloku te przejścia <lol> z nimi sie nie wygra ;)


jak sie nie podciagnie nielegalnie, a nie ma sie znajomości w administracji to dupa z tego... nawet jak ma sie znajomości to ciężko... ja ledwo zdobyłem 'drugą' piwnice, czyli pomieszczenie z rurami z wodą i gazem... ale miejsca tam jest jak w duzym pokoju w bloku ;) "kranik" z wodą... i kabel idacy do obudowy z żarówką na środku pomieszczenia, ale zapewne pomimo grubego kabla(grubszy niz idacy do pomieszczen piwniczanych do swiatla) napiecie to samo, do oświetlenie 24V

.::ARKAN::. napisał:
Wtedy byli fajni sąsiedzi, starzy ale bardzo wyrozumiali

yhym.... ja mam sąsiada policjanta na parterze... taki człowiek-maszyna, zawsze taki sam wyraz twarzy, powazny ton(prawie wogole nie mowi czasem odmruknie "dobry" czy cos w tym stylu basem...
reszta to straszne mendy... donoszą ciągle, 4 pary oczu na osobe, widza wiecej niż sie dzieje(tak tak, noszę plecak jak ide na dwor bo nalewki w nim trzymam i fajki, tak brzmiala wypowiedz kilka lat temu do moich starych)


.::ARKAN::. napisał:
u mnie w piwnicy masowo sąsiedzi ryli w ścianach - sufitach i robili sobie sami oświetlenie w piwnicach

tez mialem taki plan... ale musiałbym ryć pare dni :p bo do skrzynki mam ok. 30m.... i ściane grubości kilkudziesięciu cm
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
nie no skoro masz możliwość od żarówki to ciągnij kabel, ja tak mam jak i większość osób, wygrzebany rowek na kabelek i ładnie zaszpachlowane tak, ze nieczego nie widać :).

A z policjantem to.. ehehe :sunny: współczuje :D
 

Matrio

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2005
Postów
292
Buchów
0
od zarowki 24V..... chociac skoro lampy plazmowe pobor maja 6V czy 12V i kosztuja 30zł(?) na allegro ,a do ich dzialania(efekt wizualny) potrzeba wysokiego napiecia to czesci do zwiekszenia napiecia chyba nie sa drogie? tylko skad je wziasc...bo w poblizu mnie nie ma sklepow z tego typu bajerami...
a drugi problem to .... napiecie, bo wkoncu z tego co sie orientuje to ,napiecie ktore wytwarze ten transformatorek(?) jest b.wysokie...
 

KUBELEKDESKA

Well-known member
Rejestracja
Sty 17, 2006
Postów
66
Buchów
0
Jednak ci cos powiem daj sobie spokoj z ta uprawa w piwnicy skoro masz 24v to i tak nic nie zdziałasz!!!
 
A

asdasd

Guest
masz dwie opcje
1, zmontować transformator - albo przejżyj na allegro kiedyś były takie śmieszne podłączane do gniazda zapalniczki i robiło 24V->230V, ale niewiem jaką to miało moc.
2. zorientuj się gdzie jest transformator 230V->24V i podłącz się przed.
3. jak mozesz sam wykładać na prąd to se pociągnij kabel z mieszkania, pod pretekstem wiertarki
 

Matrio

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2005
Postów
292
Buchów
0
asdasd napisał:
3. jak mozesz sam wykładać na prąd to se pociągnij kabel z mieszkania, pod pretekstem wiertarki
hmm mieszkam na 4 piętrze wiec chyba nie przejdzie ;)

Znalazłem!
Jeżeli ktoś mieszka w bloku, jest wyjście, jak w piwnicy zrobic growboxa i hodować ;)
Opisze to w kilku krokach :)

1. Chodzimy po piwnicy i sprawdzamy czy nie mamy oby jakiegos wyjscia wolnego z napieciem (a zapewniam, na 95% nie mamy). Jeżeli mamy to upewniamy się że napięcie wynosi 12/24V wtedy patrz pkt. 4
2. Napięcie dochodzace do żarówki w naszej piwniczce ma 24V, lub 12V, trzeba to sprawdzić. Jak? W piwnicach jest często na ścianach popisane (najczęściej żółtą farbą) 12V/24V co oznacza ze idzie gdzie tutaj kabel niosacy zbawienne(??) 12V/24V. Upewniamy się co do tego i kupujemy przetwornicę ,np. TAKĄ
(Wydatek z rzędu stuparu do stuparudziesięciu złotych, jeżeli mamy znajomych elektrykow moze odsprzedaja taniej ;))
3. Odkręcamy klosz zakrywający żarówkę w naszej piwnicy i ściągamy ceramiczną "obudowę" ,odkręcamy śrubki trzymające kabelki. Owe kabelki są naszymi kabelkami z napięciem 12/24V.
4. Wolne (już) kabelki podłączamy do przetwornicy (co to? skąd? patrz pkt.2). Teraz tylko przyciskamy włącznik by ustawił sie na ON i ta da!! :cheers: pozostaje nam cieszyc sie prądem w piwnicy :) zawsze można zamontować tam lamę z oświetleniem ;) radio czy co nas interesuje :)

Ta metoda jest jedną z najlepszych wg. mnie. Oszczędzamy w domu na prądzie (niektórzy płacą wysokie rachunki ,a kilkanascie do kilkudziesieciu zeta mniej w miesiacu to zawsze coś;) ). Pozatym zapewne nie wszyscy mieszkają sami, a z rodzicami jest jak jest ;] Jeden moze hodowac inny nie... Znajomi w domu? Ciocia? Wchodzi do pokoju i sie pyta co to tam w kącie? zdarza sie, a raczej rodzinka do piwnicy nie za często wpada ;] chyab tyle mialem do powiedzenia jeszcze jedno slowo do panow policjantów bedacych na tym forum:

Teraz możecie mi skoczyć, bo ta metode ciezko wyczaic i jest legalna :) chyba ze rewizja wszystkich piwnic :p

PS. To tylko czysta TEORIA :) Nikogo nie namawiam do wdrążania z tej metody w życie. Powtarzam jest to czysta TEORIA która się sprawdzi w 99% procentach :)

Koszta zwracają sie po paru miesiącach ;) I nie ma to jak mieszkać w bloku...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół