nasiona marihuany

Napowietrzanie gleby w indoor - jak to jest?

Wyszukiwarka Forumowa:

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,148
Odznaki
4
bo wydaje się, że to nie jest żaden "game changer", w innym wypadku byłoby to podstawowe wyposażenie przemysłowych farm; dla mnie tu bardziej chodzi o uniknięcie potencjalnych problemów z bryłą korzeniową, których oczywiście najwięcej jest zawsze u początkujących; może się mylę ale wydaje mi się, że przelanie obok przenawożenia, to główny problem w domowych uprawach, szczególnie przy zastosowaniu klasycznych, plastikowych donic

wydaje się też, że napowietrzenie ma większy sens w ogranice, gdy zależy nam na poprawieniu bytu grzybów i bakterii w glebie- one też potrzebują tlenu do życia

ergo zaszkodzić nie może i chociaż nie mamy pewności czy zwiększy plon o 5-30%, to znakomicie zmniejsza ryzyko, że będzie -30% ;-)
No niby tak, ale czy nie prościej i efektywniej byłoby napowietrzac wodę przed podlaniem?
 

bingobum

Well-known member
Rejestracja
Wrz 3, 2021
Postów
415
Buchów
379
Odznaki
2
No niby tak, ale czy nie prościej i efektywniej byłoby napowietrzac wodę przed podlaniem?
to zapewne dobra alternatywa ale nie wiem czy równie efektywna (i jak pisałem już wcześniej sam raczej nie napowietrzałbym wody z nawozami z obawy o utlenianie związków i wahania pH)
 

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,148
Odznaki
4
to zapewne dobra alternatywa ale nie wiem czy równie efektywna (i jak pisałem już wcześniej sam raczej nie napowietrzałbym wody z nawozami z obawy o utlenianie związków i wahania pH)
Ostatnio się bawiłem w napowietrzanie wody przed podlaniem ale czy było warto? Nie wiem... Trzeba by było zrobić klony i przynajmniej na kilkunastu sztukach zrobić test... Te z napowietrzona gleba / woda i te bez. Na pewno napowietrzanie wody pomaga usunąć z niej chlor. Rozpuszcza też w wodzie tlen i co2. U mnie po napowietrzeniu ph wzrastało z 7 do ok. 8
Bedziesz robił fotorelację?
 

TegoNieZnosisz91

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2022
Postów
366
Buchów
752
Wczoraj przy przesiadce w docelowe finalnie ringi napowietrzające wjechały do donic. Najpierw warstwa wyplukanego keramzytu, ring i kolejna warstwa keramzytu aż ring zniknął pod jego powierzchnią.
Muszę dokupić tylko czasownik do pompki i zaczynam zabawę.
Do momentu jak nie będę miał czasownika będę załączał na godzinkę lub dwie po pracy.
Później zastanowię się nad docelowym interwałem.
Ponizej kilka fotek
Pozdrawiam ✌️??





 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół