nasiona marihuany

Nasiona AF

Wyszukiwarka Forumowa:

LampaUV

Member
Buchów
2
Czesc. Chcialbym zrobic nasiona z roslin Gorilla Cookies Auto(prosto od 2fast4buds) i poprosic o wasza pomoc. Na poczatku chcialbym zaznaczyc, ze mam czas do 25 sierpnia. Wlasnie dlatego pisze ten post.

Jak juz wspomnialem, chce zrobic nasiona AF tej samej odmiany. Widze to tak - sadze dwie rosliny z przeznaczeniem na meskie. Jedna pryskam azotanem srebra w stezeniu 0.5g/1l druga 0.8(chcialbym zmaksymalizowac szanse na powodzenie czyli uzyskanie plodnego pylku).

Tydzien po wysadzeniu dwoch z przeznaczeniem na meskie, sadze kolejna - matke.

Dzisiaj wrzucilem dwa nasionka("meskie"). Lezaly okolo 6h w wodzie, a teraz leza na chusteczkach.

Dzisiaj bylem w growshopie, chcialem kupic cos light mix(plagron/biobizz) ale nie mieli. Kupilem ziemie Terra Professional. Jest lekko nawozona ale to z pewnoscia wiecie.

Teraz moje glowne pytanie. Przypominam, ze zalezy mi na czasie. Chcialbym zebrac nasiona przed 25 sierpnia. Nie zalezy mi na plonie.
Czy jest sposob aby przyspieszyc uprawe? Mam na mysli np. flush ziemi jeszcze przed posadzeniem roslin zeby nie bylo w niej zbyt duzo azotu(mysle, ze to TROCHE przedluzy uprawe). A jesli beda potrzebowac to sie podleje.
Jaki litraz donic? Jutro jade do sklepu i tez sie zastanawiam. Za malej nie dam bo beda problemy, za duzej tez nie chce bo nie zalezy mi na potworach tylko na powiedzmy 50 nasionkach. Mysle o 4 litrowych z keramzytem na dnie, jakies propozycje?
Jak ze swiatlem? Rozumiem, ze sa fotoobojetne ale czy bedzie roznica w swieceniu pomiedzy 24/0 a 18/6? I nie pytam o zuzycie pradu tylko o czas uprawy :)

Ogolnie, jakbyscie to zrobili majac czas do 25 sierpnia? Pozdrawiam.

PS.
O ile w ogole wykielkuja :)

DużyTPO

Well-known member
Buchów
1,363
Odznaki
4
Może być ciężko w 3 miesiące to ogarnąć.
Nie masz nigdy pewności że pyłek będzie płodny.Przyśpieszyc uprawy się nie da bo wsyztsjo potrzebuje czasu samo powstanie bananów na roślinie trwa ok 3-4 tygodni teraz licz że zbierzesz płodny pył wysuszysz go zapylisz roślinę które od dnia zapylenia potrzebuje ok 6 tygodni nawet i czasem więcej żeby stworzyć pestki.A jeśli chodzi o nasiona fast buda nigdzie nie ma podanej dokładnej genetyki roślin więc ciul wie co z czym oni tam krzyżują i jak wpływają na genetykę że mają tak wymaksowane rośliny ale spoko projekt robię to samo tego roku tylko crossuje dwie różne odmiany z fastbuda 💪

BetonowyDaniel

Well-known member
Buchów
2,088
Odznaki
4
Dzisiaj bylem w growshopie, chcialem kupic cos light mix(plagron/biobizz) ale nie mieli. Kupilem ziemie Terra Professional.
mogłeś śmiało brać lightmix millsa

Rozumiem, ze sa fotoobojetne ale czy bedzie roznica w swieceniu pomiedzy 24/0 a 18/6? I nie pytam o zuzycie pradu tylko o czas uprawy :)
w zasadzie nie będzie.

Ogolnie, jakbyscie to zrobili majac czas do 25 sierpnia?
ogólnie to zacząłbym wcześniej :)

Może być ciężko ale powodzenia - w końcu gdyby to było łatwe to każdy by to robił :)

LampaUV

Member
Buchów
2
Niestety ale nie moglem zaczac wczesniej ze wzgledu na przeprowadzke. No nic, sprobuje. Jesli ktos ma jakis pomysl zeby zrobic to "na szybko" to chetnie odczytam.

mogłeś śmiało brać lightmix millsa
Niestety ale na sklepie(stacjonarny) mieli tylko terre pro i pro +.

Jesli bedzie potrzeba wiecej czasu ewentualnie poprosze znajomego o pomoc ale wolalbym to ogarnac sam.

Tak czy siak nasionka juz kielkuja, jesli sie nie uda to tez nie bedzie dramatu. Jesli natomiast bedzie plodny pylek to zawsze mozna przechowac i sprobowac pozniej gdy bede mial wiecej czasu. Okaze sie w praniu :)

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół