nasiona marihuany

Nasiona Deuter & OS Fast'ów od Gnoma - 2022 small_guy

Wyszukiwarka Forumowa:

Ryjeczny Człowiek

Well-known member
Rejestracja
Lis 11, 2021
Postów
568
Buchów
2,408
Siemanko!
Zabieram się do kupowania nawozów i tak myślę czy przypadkiem nie kupić jednak mineralnych od Canny - Terra Vega, Terra Flores i Boost. Jak czytam sobie teraz to przy mineralnych jest wszystko szybciej i lepiej. Jak nie Canna to co wybrać z mineralnych?
Trzymajcie się!
canna jak najbardziej spoko. Też używam.
A czy przy mineralnych szybciej i lepiej? Niekoniecznie
 

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
133
Odznaki
4
canna jak najbardziej spoko. Też używam.
A czy przy mineralnych szybciej i lepiej? Niekoniecznie
Wrzucę post z pytaniem na dział "Preparaty" zaraz, bo w tej chwili nie wiem już co zamówić do moich panienek i na moje warunki. xD
 

Ryjeczny Człowiek

Well-known member
Rejestracja
Lis 11, 2021
Postów
568
Buchów
2,408
Wrzucę post z pytaniem na dział "Preparaty" zaraz, bo w tej chwili nie wiem już co zamówić do moich panienek i na moje warunki. xD
poczytaj po prostu założone wcześniej tematy tego typu.
Moje pierwsze dwa growy były na burzy kwiatów do pelargonii i bardzo ładne kwiaty porosły. Kwestia wyczucia odpowiednich dawek.
Droższe nawozy jakie pozniej mialem to plagron, canna, advanced nutrients, hesi, cyco.
Wszystkie ok według mnie, a różnica cenowa między niektórymi mocno wyraźna.
Ja zaczynam od 1/3 dawki co drugie lub niekiedy trzecie podlanie i obserwuje co się dzieje.
Jak przypie****isz tak jak plagron ma na butelce 4ml/L z każdym podlaniem to popalisz.
Nawet algami morskimi od nich popalisz jak się zastosujesz do tych 4ml/L.
Zaczynam zawsze z algami od 1ml, pozniej długo dwa.
Jakbyś kiedyś chciał stestować nawozy advanced nutrients, które są niestety drogie to nie kupuj czterdziestu butelek od nich jak to niektorzy czynią, w tym ja za pierwszym razem, bo to nie ma sensu.
Wystarczy kilka na całą uprawę.
 

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
133
Odznaki
4
Siemanko!
Przepraszam za opóźnienie z góry! Miałem intensywne bardzo dni za sobą i dopiero, trochę wszystko się uspakaja, a więc, i mogę już na spokojniej zająć się pannami.
Dochodzą pestki z OS’a (https://forum.haszysz.com/threads/fast-open-seed-od-gnoma.130134/)
Odmianki widać na fotkach. Jest to bardzo spontaniczna decyzja, bo nie mam miejsca przygotowanego pod nie, więc jak będę wysadzał je to po prostu porobię dołki wtedy i tyle. Obecnie kończą się moczyć i niedługo już do ziemi trafiają. Dołączam fotkę oczywiście no i do następnego! :tiphat:

 

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
133
Odznaki
4
poczytaj po prostu założone wcześniej tematy tego typu.
Moje pierwsze dwa growy były na burzy kwiatów do pelargonii i bardzo ładne kwiaty porosły. Kwestia wyczucia odpowiednich dawek.
Droższe nawozy jakie pozniej mialem to plagron, canna, advanced nutrients, hesi, cyco.
Wszystkie ok według mnie, a różnica cenowa między niektórymi mocno wyraźna.
Ja zaczynam od 1/3 dawki co drugie lub niekiedy trzecie podlanie i obserwuje co się dzieje.
Jak przypie****isz tak jak plagron ma na butelce 4ml/L z każdym podlaniem to popalisz.
Nawet algami morskimi od nich popalisz jak się zastosujesz do tych 4ml/L.
Zaczynam zawsze z algami od 1ml, pozniej długo dwa.
Jakbyś kiedyś chciał stestować nawozy advanced nutrients, które są niestety drogie to nie kupuj czterdziestu butelek od nich jak to niektorzy czynią, w tym ja za pierwszym razem, bo to nie ma sensu.
Wystarczy kilka na całą uprawę.
Generalnie problem tkwi w tym, że ja nie planuje ich zbytnio podlewać. Mają głównie pozyskiwać wodę z gleby i z opadów, ja tak naprawdę generalnie mam przychodzić raz na jakiś czas, zapodawać nawozy, coś podocinać, uwiązać (LST). Ale w takim razie moim kolejnym pytaniem jest jakie dać stężenie nawozów jak chce tak naprawdę tylko zapodać nawóz, a mam powiedzmy 5l wody na te 35 krzaków? Zalecane jak na forum czy dać trochę większe? Moim tokiem myślenia wypadałoby zwiększyć stężenie trochę, ale może im to zaszkodzić w sumie. Ewentualnie awaryjnie do podlewania jest ten stawik, ale naginać z wiadrami wody nie widzi mi się dobrze.
 

Ryjeczny Człowiek

Well-known member
Rejestracja
Lis 11, 2021
Postów
568
Buchów
2,408
Generalnie problem tkwi w tym, że ja nie planuje ich zbytnio podlewać. Mają głównie pozyskiwać wodę z gleby i z opadów, ja tak naprawdę generalnie mam przychodzić raz na jakiś czas, zapodawać nawozy, coś podocinać, uwiązać (LST). Ale w takim razie moim kolejnym pytaniem jest jakie dać stężenie nawozów jak chce tak naprawdę tylko zapodać nawóz, a mam powiedzmy 5l wody na te 35 krzaków? Zalecane jak na forum czy dać trochę większe? Moim tokiem myślenia wypadałoby zwiększyć stężenie trochę, ale może im to zaszkodzić w sumie. Ewentualnie awaryjnie do podlewania jest ten stawik, ale naginać z wiadrami wody nie widzi mi się dobrze.
jednego spota mam mega rzadko odwiedzanego i wybrałem dolomit, azofoskę i polifoske.
Jak ma Cię tam nie być z miesiąc to deszcze mogą szybko wypłukać to co podałeś w formie płynu.
Ta bańka 5L na 35 roślin co piszesz to wychodzi po niecałe 150ml na planta :D
 

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
133
Odznaki
4
jednego spota mam mega rzadko odwiedzanego i wybrałem dolomit, azofoskę i polifoske.
Jak ma Cię tam nie być z miesiąc to deszcze mogą szybko wypłukać to co podałeś w formie płynu.
Ta bańka 5L na 35 roślin co piszesz to wychodzi po niecałe 150ml na planta :D
No to w tym kierunku pójdę ostatecznie, bo faktycznie masz rację, że opady pewnie przepłuką szybko ziemię. Dokupię tylko jakiś booster do oprysków. Jaką polifoske wybrać, bo na internecie są 6, 5, 8, plusy, start'y, nie start'y, aż głowa boli. A z tą wodą faktycznie do***ałem, będę podlewał pewnie niektóre tylko, te najbardziej domagające się wody. Choć nie wiem czy to jest sens podlewać właśnie te najbardziej poszkodowane, bo raczej z nich prawie nic nie będzie, więc może tym większym jednak dawać pić. Nie wiem. ? Generalnie nie byłem jeszcze na spocie od wysadzenia, więc nie wiem co z nimi. Dopiero wpadnę jak będę resztę dosadzał. Rano zajrzałem do panienek z OS'a i parę powychodziło, więc wieczorkiem fotka wleci co z nimi.
 

tombassa

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2022
Postów
652
Buchów
1,289
Odznaki
5
Widzę ze kolega paczuszki od Gnoma opróżnił ładnie, ja partiami lecę.
powodzenia.
 

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
133
Odznaki
4
Widzę ze kolega paczuszki od Gnoma opróżnił ładnie, ja partiami lecę.
powodzenia.
Nie ma co się pier***ić, że tak powiem. ? A tak serio to im szybciej, tym lepiej + mniej na głowie (bynajmniej według mnie). Fajna kiełkowalność, bo wszystkie z 20 wyszły i bardzo mnie ciekawi odmianka Malawi (gratis za spóźnienie i bardzo dziękuję za ten prezent jak to czytasz Gnom!), gdyż u Deuter'a jest Nepal Malawi, ale jak dla mnie w sporej cenie (odmienność tej odmiany wynagradza to myślę, że bez wątpienia, ale nie na moje warunki po prostu). Jestem ciekaw w ch*j generalnie co z tymi, co są na spocie, ale jak teraz przyjdę i będą żyły to już powinno pójść z górki raczej. Opady mocniejsze średnio raz na tydzień i czasami coś pokropi, więc całkiem spoko pogoda chyba. Generalnie w tym roku porwałem się głębokie wody, bo z 4 roślin przejść na ponad 30 to spora zmiana, ale zakładam, że 1/4 odpadnie w trakcie. A jak nie to będzie miła niespodzianka i dopiero wtedy będę się martwił co z tym zrobić. ?
 

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
133
Odznaki
4
Dobra Panowie, złe wieści. Zwierzyna dała o sobie znać, rozpie**** na spocie. Już idąc w pobliżu spota spotkałem sarnę i pomyślałem, że ładnie pewnie będzie… Jak wszedłem, to po prostu nogi się pod mną ugięły na ten widok. Nie zrobiłem fotki ale dobrze to widać na reszcie zdjęć. Przeżył tylko jeden Serious z Deuterowych i dwa niedobitki bez liści. Od Gnoma posadzone są dookoła miejsca posadzenia Special Queen bo odkryłem tam mrowisko. Trochę też ślimaków jest, ten Serious został także trochę zjedzony. Na szybko wypieliłem, porobiłem dołki i posadziłem. Większość sadziłem w doniczkach, bo korzonki już przechodziły. Podsypałem troszkę azofoską i oprysk z asahi. Podlałem i dookoła wypieliłem. Większości porobiłem fotki, tylko jakoś DFG nie zrobiłem ale zaznaczyłem gdzie są. No słabo generalnie. Raczej znowu dupa w tym roku. Wk***iony jestem jak nie wiem. Przepraszam z góry za jakieś niedociągnięcia w tym poście bo piszę to po prostu we wk***ieniu.


 

Jolmenik

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2021
Postów
302
Buchów
174
Nie gadaj że tyle snacola pod roślinę sypnales? A co do strat uroki outa
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół