• Chcesz pomóc w rozwijaniu forum? Zamieść link do Forum.Haszysz.com na swojej stronie lub blogu

Nasze Kwitnące Krzaki OUTDOOR

Quaker

Terrorysta
Buchów
1,607
Odznaki
5
Kolejna porcja z dziś. Potrzeba pogody teraz. Blue Caramele jeszcze z dwa tygodnie (jak będzie słońce). Reszta potrzebuje miesiąca...

cannanana

Well-known member
Buchów
0
Amnesie lemon pan pestka
2020-09-28_21_34_57.jpg

20200928_132640~0.jpg

20200928_132716.jpg

Ostatnią edycję dokonał moderator:

AngryBeards

Well-known member
Buchów
172
Odznaki
1
Dwie sztuki Critical Sour, pocięte na 4 szczyty, coś tam z nich porosło.

Dyslektyk

Well-known member
Buchów
1,254
Grapefruit którego dostałem od użytkownika Leshy(chyba w 2016).

I żywy dowód na zmiany klimatyczne.Jak żyję nie widziałem takiego gada na moich terenach :)

BZK

Konopny Świr.
Buchów
1,907
Odznaki
7
03102020_28329.jpg

I żywy dowód na zmiany klimatyczne.Jak żyję nie widziałem takiego gada na moich terenach :)

Modliszka Zwyczajna{(Europejska)Mantis religiosa}.
Występowanie tego gatunku na terenie całej Polski (zwlaszcza na południu kraju) nie powinno być żadną sensacją i niczym wyjątkowym. To samo żółw błotny.

Niestety w pogoni za rozwojem technologicznym ludzie zapominają o korzeniach oraz tracą szacunek do matki natury... Destrukcja ekosystemu przez ludzkie dłonie przyczynia się właśnie do coraz rzadszego występowania gatunków fauny i flory, gatunków dość pospolitych, które wydają się wyjątkowe właśnie przez ten cały proces o którym wspominam.

Widok takiej modliszki to nie kwestia zmian klimatu, to paradoksalnie wyjatkowy widok (a winien normalnym być widokiem, heeejjj!)...
Albo to modliszkowy patriota na swej ziemi obiecanej, albo finansowo wysoko ustawiona jednostka, która nie emigrowała do lepszych zakątków świata..
Tak parafrazując sidła rozwoju idącego w złą stronę... Większość ludzi rozpozna wiecej marek samochodów po 'znaczkach' niż gatunków drzew po liściach... Takie czasy hehe.

P. S ostatnio modliche w terenie widziałem jakos z 8 lat temu, coraz mniej sokołów wędrownych lata nad łąkami a o gniewoszu plamistym nawet nie wspominam, tego węża nie widzialem w polsce ponad dekadę. Kiedyś w każdym okolicznym lesie grzybiarze omijali niektóre okolice myląc gniewosza ze żmija zygzakowatą, pod co piątym kamieniem kitrały sie gniewosze. Teraz to już chyba tylko w Bieszczadach można spotkać tego węża, choć i tak trzeba było by się dobrze naszukać.

.

WHITE RUSSIAN FAST od [MENTION=86901]panpestka.pl[/MENTION]
a.k.a Rubasznaja, Balszaja Babuszka.
IMG_20201005_162640.jpg

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?145732-BZK-OS-owy-out/page8
YO!

Ostatnia edycja:

Usunięty 59382

Guest
Szedł sobie grower przez swe pole :)

druh nabuhah

Well-known member
Buchów
446
Z przyczyn przymusowych musialem je puscic jak ziemniaki, plechy nie wiele bylo. Auto mazar od DP - maja potencjal na pewno zagoszcza u mnie w 2k21 na oucie.

Mutylator

Well-known member
Buchów
17
Kod:
[MENTION][/MENTION]

Góra Dół