nasiona marihuany

Naturalny GrowBox

Wyszukiwarka Forumowa:

Protektus

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2006
Postów
373
Buchów
0
Witam wpadłem na pewien pomysł i mam nadzieje na waszą ocene. Mianowicie u mojego kupla za domem jest sadzawka a koło niej góra ziemi tak ok.2.5 m rosną tam jakieś chwasty itd. a dookoła jakieś drzewa. No i myśleliśmy żeby na samej górze tej górki wykopać dół mniej więcej o wymiarach 1.5 m x 1.5 m. Boczne krawędzie ziemi obłożyć folią aluminiową aby światło padało na wszystkie części rośliny i gotowe nie widać nic ani troche a sobie rośnie. I zanim będzie na tyle duża żeby wychylić sie z dołu to tam już wszystko ładnie zarośnie i nie będzie nic widać :D:D. Oceńcie moją ideologie naturalnego growboxa. Według mnie plusy tego to jeszcze większe ciepło niż normalnie, totalna niewiedza ludzi kto się wkońcu będzie wspinał na górę ziemi jeżeli tam nic nie ma :), rośnie w normalnej ziemi z dżdżownicami i innymi tymi robakami. i nie ma ślimaków bo folia się nagrzewa od słońca i ślimaki się gotują :D:D. Co wy na to. ?? Pozdro
 

wilk

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2005
Postów
88
Buchów
0
Za dużo palisz :)

[ Dodano: 2006-05-03, 00:47 ]
Spróbuj i pochwal się efektami. Niezły pomysł.
 
H

haszyszekk

Guest
tylko jak zamierzasz na początku oświetlić rośłine :scratch: dól 1,5m będzie miał na dnie ciemno jak w dup* u murzyna i roślina albo nie wyjdzie z ziemii , a jak dasz juz małą sadzonke to zdechnie. Mósiałbyś wsadzić tam lapme HPS albo coś innego żeby rośłine oświetlić. To sie nie opłaca bo ktos moze zauważyć światło i buchnąc lampe i sadzonke/rośłinke. pomysł ciekawy ale troche trudny do realizacji.... pzdr
 
S

sdfsdf

Guest
nie no pomysl mi sie podoba :)
no wlasnie jak to wyglada z poczatkowym oswietleniem rosliny? slonce jest rowno na gorze czy gdzies z boku? bo jak by bylo na gorze centralnie nad roslina to raczej nie bylo by z tym problemu :) napisz cos wiecej o polozeniu slonca :)
Pozdro!
 
H

haszyszekk

Guest
nie no centralnie to nigdy nie będzie :) to nie równik... przy takiej głębokości to rołśina po prostu potrzebuje oświetlenia sztucznego. Myśle ze nic nie wyjdzie z czegoś takiego.
Bedzie za malo słońca w takim dole a jeżeli da sie im oswietlenie to już raczej do końca... Bedzie to miało zens jak wykopiecie dol 2m dacie rołśine, lampe, wentylacje od góry wmontowaną w pokrywe jakąś żeby nikt nic nie ukradł... czyli wychodzi taki podziemny growbox. Inaczej wątpię zeby sie wam udalo dac rośłinie wystarczająco duż oświatła... pzdr

[ Dodano: 2006-05-03, 09:45 ]
Protektus napisał:
duża żeby wychylić sie z dołu
Aha sorki to źle was zrozumiałem :) 1,5 na 1,5 ok a jaka głębokość dołu?
I tak nie obędzie sie jednak bez oświetlenia sztucznego. pzdr
 
S

sdfsdf

Guest
Protektus, wierze w Ciebie ze Ci sie uda :) powodzenia :) a roslinki to podchoduj w domu jak masz jak by byly takie wieksze bo jesli jest tak ja mowi bogusik2, to lepiej zeby roslina byla wieksza a ze konopia jest roslina silna to powinna sobie poradzic :)
Pozdro!
 

Protektus

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2006
Postów
373
Buchów
0
Dół by był głęboki tez na jakieś 1.5 metra myśle że tyle wystarczy a tak wogóle to kumpel podsynoł mi dzisiaj pomysł myśle że mógło by to dobrze wpłynąć na wzrost roślinki mianowicie na samej górze tego dołu prawie przy powierzchni wbić np. deski w ściane i na nich położyć szybe wtedy szyba by przepuszczała same ciepłe promienie. Poczym odbijały by się one od foli i poprostu miód malina gdyż ciepło jeszcze barzdziej by trzymało jednak oprócz tego ma się rozumieć że były by odstępy między szybą a ścianą dołu. Załanczam obrazek wykonany przezemnie w paincie :) jak by to miało mniej więcej wyglądać :). Oczywiście przy każdym podlaniu szybe by się zdejmowało np. na 1 dzień aby roślinka się nie ugotowała :) nikt by chyba tego nie chciał :D:D no i jeszcze musze rozmyśleć sprawe odprowadzania wody ma ktos może jakieś koncepcje ?? A o to i schemat. Może nie jestem malarzem ale zarys widać jak ma to wyglądać :) Pozdro for ALL
[center:b56f3279f1]
grow.gif
[/center:b56f3279f1]
 
H

haszyszekk

Guest
No ok, ale co z dostępem słońca? Skoro nie zamierzasz dawać lampy to roślina będzie miała za ciemno i za mało swiatła. pomysł byłby bez zazutu jakbyśmy mieszkali na równiku, ale tu... :scratch: Pozwoliłem sobie zmienić troche twój rysunek...

Jak kolwiek nie zrobisz słońce nie bedzie dochodzić do rośliny w potrzebnej dawce. jeżeli nawet urosnie nie będzie to jakas super roślina... raczej mierna :pale: może coś wykombinujesz. pzdr
 

Shadow

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 16, 2006
Postów
3,165
Buchów
15
a moze stopniowo wraz ze wzrostem rosliny powiekszac dol??
 

Protektus

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2006
Postów
373
Buchów
0
za dużo roboty przecież jakby tak wykopywac rośline co jakiś czas to chu* a nie robota po pierwsze komu by się chciało a po drugie jakby tak wykopywać rośline co chwile to nie daj boże uszkodzić korzenie :(( no nie wiem chyba że się myle to niech mnie ktoś naprostuje z moją tezą :)
 
H

haszyszekk

Guest
Shadow napisał:
stopniowo wraz ze wzrostem rosliny powiekszac dol
Protektus, masz racje... bez sensu. Roślina miałaby stres a ty ogrom pracy :pl:
 

Byczek

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2006
Postów
162
Buchów
0
Wrzucić jakieś np. pustaki do tego dołu i na odpowiedniej wysokości umieścić doniczkę z rośliną i stopniowo opuszczać krzak w miarę wzrostu odejmując kolejne pustaki ;] Powinno być dobrze chyba.
 

Shadow

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 16, 2006
Postów
3,165
Buchów
15
Protektus napisał:
za dużo roboty
a moze zrobic kupe i czekac az cos wyrosnie... z takim podejsciem to wyrosnie Ci wielkie gowno a nie konopia... ja probuje wyciagnac cos z Twojego beznadziejnego pomyslu, a ty mi sie tak odplacasz :tongue: :tongue: chyba z mostu skocze
 
H

haszyszekk

Guest
hehe... jak mieć i sie nie przepracować :pr: Ale tak serio to to by była jakaś meka...
Bez przesady z tym poświęceniem ;) pzdr
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół