nasiona marihuany

Nauka hodowli grzybów - [Golden Teacher]

Wyszukiwarka Forumowa:

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
132
Odznaki
4
Siemanko, jest to moje drugie podejście. Pierwsze skończyło się zakażeniem i śmietnikiem. Może z grzybkami będzie u mnie lepiej niż z MJ :LOL: Nigdy też nie próbowałem grzybów wiec będzie to fajna przygoda jak się uda wszystko. Tak wyglądają słoiczki:


W pierwszym po lewo doszło do zakażenia, wyrzucony już. Z tydzień jeszcze poczekamy i lecimy dalej :)
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Na przykład zgłaszając się na forum w odpowiednim dziale (pod warunkiem spełniania kryteriów).
 

bajabongoo

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2015
Postów
202
Buchów
61
Na przykład zgłaszając się na forum w odpowiednim dziale (pod warunkiem spełniania kryteriów).
Luzik dziękuję za odpowiedź. Narazie zajmowałem się tylko konsumpcja ale już mi coraz więcej łąk rolnicy zaorali i nie ma gdzie zbierać. Narazie doczytam co jak i z czym to się je a później będę wam zawracał gitarę ?
 

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
132
Odznaki
4
Jak myślicie, ziemia co ma w składzie tylko torf wysoki, torf niski i dolomit nada się na okrywę?
 

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
132
Odznaki
4
Siemanko, w końcu projekt ruszył dalej :teasing-with-poking. Nie wiem czy to przejdzie, żeby były w sloikach, ale nie mogę ich rozbić, ani wyjąć :p. Zostały także dwa ciastka, bo jedno ostatnio otworzyłem, żeby wyjąć spróbować i potem się zepsuło. Zobaczymy co z tego będzie. Z farcikiem mordy ?

 

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
132
Odznaki
4
Siemanko, dzień 12 od wystawienia na słońce. Dalej nie ma pinów, ale tak naprawdę nie wiem kiedy właściwie powinny być :p. Temperatura w miarę stała, ok. 20 stopni +/- 2 stopnie. Naświetlane przez cały dzień. Myślicie, że to może być przez brak okrywy?

 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
Siema
Moim skromnym zdaniem powinieneś to wygrzebać z tego sloika widelcem, oczywiscie wysterylizowanym. Wrzucić do tacki i zrobic okrywe. I do pudla z wermikulitem namoczonym. Ewentualnie wymieszać z kokosem i do pudla(dla mniento nowosc ale obiecująco to wyglada) Taki moje zdanie, ale ja jeszcze się uczę także nie bierz do serca tego co tu napisałem. Pozdro
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,136
Buchów
3,656
Odznaki
3
Siemasz
Faktycznie kiepską wybrałeś metodę... ograniczyłeś powierzchnię do średnicy słoika... leprze efekt byłby w tacce np

Ps. a jeżeli już tak to z okrywą mimo wszystko

Możesz to jeszcze odkręcić w sumie
Chcesz czy zostajesz przy tym ?
 
Ostatnia edycja:

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
132
Odznaki
4
Siemanko! Tamten projekcik porzucony, w miejscu gdzie leży za zimno już jest, więc teraz na 100% już nic z tego nie będzie. Nie wiem czemu, ale mam olbrzymią ochotę spróbować grzybów, więc nie poddałem się i zamówiłem growkit. Po 15 dniach od zamoczenia ciastka, pojawiły się piny, a teraz grzybki wyglądają tak ?:


Jakby ktoś z adminów albo moderatorów odwiedził ten temat to prosiłbym o zmianę odmiany na Golden Teacher. Dzięki wielkie, trzymajcie się i do następnego! :uff:
 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
Zaczal na kukurydzy, skonczyl na growkicie :) lepiej bylo szybkowar kupić:)
 

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
132
Odznaki
4
Zaczal na kukurydzy, skonczyl na growkicie :) lepiej bylo szybkowar kupić:)
Posiadam szybkowar :) Nie mam w tej chwili już gdzie chować wiadra z grzybnią. Pobiorę odciski i jak się ociepli samemu znowu zrobię ciastka, i zacznę kolejną fotorelacje
 

GrzybowyJony

Active member
Rejestracja
Lis 1, 2021
Postów
38
Buchów
24
Odznaki
1
Witam wszystkich mam parę pytań odnośnie uprawy GT
1.Wszędzie piszą o tym szybkowarze, czy bez niego można wysterylizować ziarna w zwykłym dużym garku?

2. Z czego najlepiej wykonać podłoże do Monotuba, ponieważ zamówiłem GrowKita GT i już z 1 rzutu chciałbym pozyskać meduze i przy jej pomocy "zagrzybić" Monotuba i uprawiać w nim jak i Growkitcie już równolegle.

3. Martwi mnie trochę Temp. (20-22 st ) tylko w łazience 24 jednak brak dostępu naturalnego światła
Mam żółwia lądowego w terarium czy mogę je jakoś wykorzystać np stawiając na nim monotuba/GrowKita

4. jaka jest max ilość zbiorów z 1 GrowKita (czytałem na forum, że komuś się 5 ścinek ładnych udało a 6 i 7 nie zrobił bo jechał na urlop :p )
W sumie chyba warto namaczać do znudzenia póki daje grzyby

5. MEDUZA - rozumiem że to klonowanie grzybni z trzonu wybranego zarodnika, i tu pytanie czy wybierać największego, "najładniejszego"
czy to ma jakiekolwiek znaczenie?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół