nasiona marihuany

Nauka hodowli grzybów - [Golden Teacher]

Wyszukiwarka Forumowa:

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
379
Buchów
626
Witam wszystkich mam parę pytań odnośnie uprawy GT
1.Wszędzie piszą o tym szybkowarze, czy bez niego można wysterylizować ziarna w zwykłym dużym garku?

2. Z czego najlepiej wykonać podłoże do Monotuba, ponieważ zamówiłem GrowKita GT i już z 1 rzutu chciałbym pozyskać meduze i przy jej pomocy "zagrzybić" Monotuba i uprawiać w nim jak i Growkitcie już równolegle.

3. Martwi mnie trochę Temp. (20-22 st ) tylko w łazience 24 jednak brak dostępu naturalnego światła
Mam żółwia lądowego w terarium czy mogę je jakoś wykorzystać np stawiając na nim monotuba/GrowKita

4. jaka jest max ilość zbiorów z 1 GrowKita (czytałem na forum, że komuś się 5 ścinek ładnych udało a 6 i 7 nie zrobił bo jechał na urlop :p )
W sumie chyba warto namaczać do znudzenia póki daje grzyby

5. MEDUZA - rozumiem że to klonowanie grzybni z trzonu wybranego zarodnika, i tu pytanie czy wybierać największego, "najładniejszego"
czy to ma jakiekolwiek znaczenie?
Siema
Skoro już za***ales komuś offtopa w temacie to Ci odpowiem. Ale większość odpowiedzi masz na forum leniwcu.
I nie uprawy gt, bo gt to odmiana, czyli golden teacher, tylko uprawy pc-psylocybine cubensis

1. Można obejść się bez szybkowaru, ale jest to o wiele dłuższy proces często kończony się klapa. Ale da rade. Niektórzy na forum próbowali.

2. Tutaj trochę odpowiedź bedzie skomplikowana bo sam tu namieszałeś w pytaniu. Podłoże do monotuba możesz zrobić z większości ziaren(kukurydza, żyto, owies, ryz). Meduzy nie pozyskujesz z rzutu tylko sam ja robisz, a jest to roztwor wody z miodem. A to tez nie jest takie hop siup. Ok 2 tygodni sama meduza się robi, ktora potem szczepisz ziarno. Zanim zaszczepione ziarno i skolonizowane wsadzisz do tuba to mina kolejna tygodnie.

3. Kup se kabel grzewczy i zmontuj ocieplane pudlo.

4. Sam se odpowiedziałeś na pytanie. Jak widzisz ze słabo idzie to wtedy koniec.

5. Meduza to roztwór wody i miodu(5g miodu na 95ml wody). Można ją zaszczepic zarodnikami lub kawałkiem GRZYBA(a nie zarodnika) wziętego ze środka trzonu, cala akcja sterylna ma być w uj. Tak ma znaczenie jakiego osobnika wybierzesz... w końcu go KLONUJESZ.
 

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
133
Odznaki
4
Siemanko, grzyby zerwane i przelane 3 dni temu, od tej pory się suszą. W tej chwili wyglądają i ważą tyle (wcześniej zapomniałem zrobić fotki), a growkit wygląda tak:




Mam do Was pewne pytanie, generalnie to był mój pierwszy raz z grzybami i jakimikolwiek psychodelikami. Po ścince zjadłem pierwszego dnia ok. 5 g świeżych grzybów ogólnie dla testa i nic nie czułem szczególnego. Następnego dnia po zjedzeniu ok. 15 g świeżych grzybków (tym razem też na pusty żołądek) czułem się jedynie lekko pijany czy najarany, ale nie było mowy o żadnych visualach. Czyżby tolerka weszła po tym pierwszym razie? Przy jakich dawkach u Was pojawiają się viusale? Dzięki za odp i do następnego mordeczki, z farcikiem! :flower:
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,659
Odznaki
3
Za pierwszym razem zjadłeś za mało... podbiłeś jednak tolerancję więc 2 raz był jako taki...
5g mokrych to +/- 0,5g suchych czyli +/- 1/3 dawki dla początkujących... chociaż znam ludzi których 1,2g suchych wyrywało z butów... sprawa indywidualna, do wyczucia... ale z szacunkiem polecam traktować
Pozdro

Ps. Co do pytań i odpowiedzi to... meduza nie jest roztworem wody i miodu tylko tym co się w takim roztworze ukształtuje... czyli kulturą ciekłą... a do sporządzenia roztworu nie koniecznie musi posłużyć miód... można użyć słodu, mixu glukozy ze słodem lub syropu kukurydzianego
 
Ostatnia edycja:

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
133
Odznaki
4
Za pierwszym razem zjadłeś za mało... podbiłeś jednak tolerancję więc 2 raz był jako taki...
5g mokrych to +/- 0,5g suchych czyli +/- 1/3 dawki dla początkujących... chociaż znam ludzi których 1,2g suchych wyrywało z butów... sprawa indywidualna, do wyczucia... ale z szacunkiem polecam traktować
Pozdro
No tak właśnie myślałem, a do grzybów mam bardzo duży szacunek. Do jakiekolwiek nowopoznanej substancji mam taki szacunek (do psychodelików wiem, że trzeba mieć szczególny ?) bo dawka dawce i organizm organizmowi nie równy. :) Jakbyś mógł mi powiedzieć kiedy będę miał mniej więcej zerową tolerkę to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam i z farcikiem.:uff:
 

GrzybowyJony

Active member
Rejestracja
Lis 1, 2021
Postów
38
Buchów
24
Odznaki
1
podłącze się do tematu
co ile czasu można jeść grzybki bez zbytniego zwiększania tolerki ?
jeśli GrowKit wypali to chciałbym zjeść 4-6g
ostatnio zjadłem 2,55g po raz pierwszy od 4lat
było dobrze ale mogło być znacznie lepiej i dłużej
jedzone ok 19 o 23-24 juz brak visuali
 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
379
Buchów
626
Ps. Co do pytań i odpowiedzi to... meduza nie jest roztworem wody i miodu tylko tym co się w takim roztworze ukształtuje... czyli kulturą ciekłą... a do sporządzenia roztworu nie koniecznie musi posłużyć miód... można użyć słodu, mixu glukozy ze słodem lub syropu kukurydzianego

Absolutnie masz racje Waranie. Ja chyba za***any byłem jak to pisałem. Teraz jak czytam te swoje wypociny to sam az nie mogę uwierzyć ze takiego babola za***ałem. Tzn o to mi chodziło co napisałeś ale jakos zle to na papier przelałem hehe. Także tak! Meduza to jest to co się ukształtowało w roztworze. Pozdro i sorry za pomylke
 

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
133
Odznaki
4
Chłopaki, za dwie godziny muszę wyjechać na 2 tygodnie. Jest jakaś opcja przechowania growkita, żeby nie zepsuł się do tego czasu?
 

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
133
Odznaki
4
Siemanko! Wczoraj postawiłem wszystko na jedną kartę i pochłonąłem 5g suchych w lemon teku, na spontanie, bez grubszego przygotowania psychicznego. Po ok. 30-40 min zauważyłem pierwsze visuale i ogólnie poczułem, że się dzieje to co się ma dziać. Na początku, przez jakieś 10 min było spoko wszystko, trochę się pośmiałem, oglądałem wszystko dookoła z zaciekawieniem. Po tych 10 min zacząłem czuć zaniepokojenie, lęk i przytłoczenie. Stwierdziłem, że spróbuje iść spać. Na mojego nie farta wszystko poszło już do przodu i sen nie był możliwy. Po ok. dwóch godzinach nastąpił peak. Kompletny chaos w głowie, strach. Nie byłem w stanie wstać z łóżka i normalnie chodzić, bo nogi miałem jak z waty. Wszędzie były jakieś wzory, fale, wszystko oddychało. Po 4 godzinach zaczęło się uspakajać, wszystko nabrało dobrych kierunków. Normalnie już mogłem wstać, visuale były mniejsze, a muzyka była bardzo bardzo szybka. Po 6 już praktycznie nic nie czułem.

Słowa końcowe:
Było bardzo strasznie, ale sporo sobie przemyślałem i mimo wszystko w głowie miałem, że kiedyś się to skończy. Podczas peaku myślałem tylko o tym, żeby się to skończyło i że to nie dla mnie, ale znowu mam jakiś niedosyt. :gand:Chciałbym przeżyć tripa idealnego i znaleźć tą idealną dawkę. ?

Dzięki za przeczytanie moich wypocin i do następnego mordeczki! :flower:
 

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
133
Odznaki
4
Siemanko, po powrocie nadawał się już na śmieci napewno (wygląd jednoznacznie wskazywał pleśń), ale coś niepokojącego zaczęło dziać się z grzybami. Pojawił się na nich jakby biały nalot. Czy to pleśń Panowie?

 

small_guy

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2021
Postów
113
Buchów
133
Odznaki
4
Apropos, znalazłem - 4 g lemon tek. Bardzo przyjemnie, zero przykrych doświadczeń, ale mało visuali. Coś za coś. Mogę w końcu uznać ten temat za zamknięty. ?
PS. Miał być to dopisek do mojego przedostatniego posta. :)
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,659
Odznaki
3
Prawdopodobnie jak cała linia antydepresantów wyłączy tripa… a przynajmniej przy LSD tak jest
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół