nasiona marihuany

Nawóz z pokrzyw?

Wyszukiwarka Forumowa:

Wafel121

Well-known member
Rejestracja
Sie 15, 2010
Postów
56
Buchów
0
I jedno pytanko czy musza to byc mlode czy stare pokrzywy albo jest to obojetne

czytalem ze lepsze sa te ktore nie zaczely kwitnac (te mlode). Na jesien spota mozna podlac kiszonka czy to nic nie da?
 
Ostatnia edycja:

gil

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2010
Postów
448
Buchów
1
Po pewnym czasie nawóz z pokrzyw po prostu przestaje śmierdzieć, wiem bo miałem 40 L tego zrobione, i w pewnym momencie kiszenia przejść obojętnie koło beczki sie nie dało.

Ale po pewnym czasie zero zapachu. Powstaje bezwonna ciecz :joker:
 
G

Gość

Guest
nawóz z pokrzyw robi sie tak:

bierzemy 10l wiaderko , wsadzamy do tego świerze pokrzywy tak żeby było z pól wiadra, zalewamy wodą do pełna i odstawiamy w cieniu, niczym nie przykryte, na 14 dni, dłużej nie trzeba bo nie ma sensu.
Po tych 14 dniach nie musimy wyrzucac pokrzyw bo one sie tam rozłożyły-oczywiście jesli zamieszaliśmy te kilka x w przeciągu tych 14 dni. Tak więc po tych 14 dniach mamy gotowy stężony nawóz o pojemności 10l który trzeba rozcieńczyć : 1l tego nawozu na 10l wody.
I wtedy możemy śmiałopodlewac tym planta co tydzień albo co 2 tygodnie.
 

SuperOut

Well-known member
Rejestracja
Kwi 9, 2011
Postów
54
Buchów
0
Heh ja robię tak wrzucam pokrzywy do beczki ile wlezie, później zalewam wodą czekam 2-3 tyg. I rośliny podlewam:spalony: z woda 50/50 np. 1 l wody i 1 l nawozu.
Efekty są widoczne.
 

babum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 1, 2010
Postów
839
Buchów
4
a jak chce zrobic oprysk z nawozu pokrzyw to musze go rozcięczyc??mam już sfermentowany po 14 dniach sama czarna ciecz i smród niemozliwy;)

Jesli masz dobre, mocne stezenie to rozcienczasz 1:8
 

growerss

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2011
Postów
447
Buchów
0
ja znalazlem w necie przepis na pokrzywe ze skrzypem i liscmi mniszka, jak zastosuje to dam edita ;)

a ja jednak zrobiłem tak..wziołem czosnek posiekłąme drobno,cześć nawet ztarłem na tarce,dodoałem lisci z czosnku wsumie ok 30g wszystkiego,dodoałem 0.5 litra wody i ostro zlałem liscie icałe rosliny bez rozcieczania wodą,pozniej postały 2h w temperaturze 15stopni,dzis widze że mniej przedziorków ale sa..zakupie chemie na te k***y,czosnek jest na nie zasłaby a co do rozcienczania płynu w woda mom zdaniem nietrzeba ,czosnek niejst szkodliwy dla roslin ani ludzi
 

All Bundy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2010
Postów
514
Buchów
0
a ja jednak zrobiłem tak..wziołem czosnek posiekłąme drobno,cześć nawet ztarłem na tarce,dodoałem lisci z czosnku wsumie ok 30g wszystkiego,dodoałem 0.5 litra wody i ostro zlałem liscie icałe rosliny bez rozcieczania wodą,pozniej postały 2h w temperaturze 15stopni,dzis widze że mniej przedziorków ale sa..zakupie chemie na te k***y,czosnek jest na nie zasłaby a co do rozcienczania płynu w woda mom zdaniem nietrzeba ,czosnek niejst szkodliwy dla roslin ani ludzi

bo takie naturalne opryski trzeba powtarzac co kilka dni zeby dzialaly tak jak sztuczne albo i lepiej bo nie maja okresu karencji (a tak swoja droga te sztuczne sa stosowane z lenistwa ludzkiego)
 

impero

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2013
Postów
71
Buchów
0
Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na temat przechowywania gnojówki z pokrzyw. Czy ma być ona w zamkniętych butelkach itp i pozostawiona w zacienionym miejscu?? Czy jednak musi cały czas mieć dostęp do tlenu?
Mówię już o gotowej gnojówki a nie o procesie fermentacji
 

RatujeDziadka

SB maniac xD
Weteran
Rejestracja
Mar 5, 2012
Postów
570
Buchów
5
U mnie stoi gotowa w otwartej beczce 200l w cieniu już z 3? może więcej lat, tylko do warzyw przydomowych używam i jest git.
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
przykryj beczke jeśli chodzi ci o smród ale nie radze przypadkowego oblania rąkhehe

Wystarczy taka gnojowke napowietrzac przez miesiąc i po miesiącu przelewasz przez sitko z gaza i masz bursztynowy, klarowny nawóz bezzapachowy, śmiało do indora.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół