nasiona marihuany

nawozenie

Wyszukiwarka Forumowa:

kojot

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2005
Postów
110
Buchów
0
jesli teraz tak padaja deszcze to czy jest sens podlewania biohumusem?
 
S

sdfsdf

Guest
sens jest zawsze :) wkoncu biohumus nie kosztuje majatek :) ale pamietaj o podsypywaniu dolomitem by podniesc pH ziemi bo deszczowka ma cos kolo 4.0pH i zanizza :/
Pozdro!
 

kojot

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2005
Postów
110
Buchów
0
to tak po deszczach ile go dawac na roslinke ?
 
S

sdfsdf

Guest
no posyp by ziemia w kolo byla biala :) tzn no tak od serca ;) ale nie za duzo choc ja jeszcze nigdy z tym nie przesadzilem to niewiem jakie sa skutki :)
pozdro!
 

kojot

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2005
Postów
110
Buchów
0
a tego nie trzeba rozborobic z woda i podlac ?i to co kazdy deszcz uzywac czy wiecej razy czy nie co kazdy deszyk ?
 
S

sdfsdf

Guest
no ja akurat nie rozrabiam tego z woda! podsyopuje roslinki a pozniej podlewam i za kadym podlewaniem ten dolomit sie wyplukuje i dochodzi do korzeni rownomiernie a nie ze wszystko od razu na raz :p
nie kmusisz uzywac co kazdy deszcz! ja sie akurat na to nie patrze! podsypuje raz w tygodniu i zostawiam :) jednorazowy deszcz nie zmieni od razu pH zoiemi do 4 z czyms :) poporstu to jest stoopniowe obnizanie. roslinie to nie powinno zaszkodzic! ale raz w tygodniu podsypuj nawet jak jest sucho i deszcze nie padaja :)
pozdro! :)
 

piotrek 736

Member
Rejestracja
Maj 11, 2006
Postów
22
Buchów
0
ja rozrabiam gów.... kórze i je tym podlewam !! i widze rezultaty jak podlałem raz tym nawozem to przez dwa dni urósł mi koło 7 cm i ciągle rośnie :) ja czytałem że taki nawóz jest najlepszy bo zawiera dużo azotu i użyźnia glebę niewiem czy to prawda ale tak czytalem Czy to prawda??
 
R

rasta

Guest
Bielak napisał:
deszczowka ma cos kolo 4.0pH i zanizza
od kiedy??
deszczówka to najczystsza woda i powinna być neutralna alkaicznie.
co innego po jakiejś katastrofie czy coś....

a co byloby z calą roślinnością na ziemi gdyby deszcz mial 4 ph. szok.
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
rasta napisał:
deszczówka to najczystsza woda i powinna być neutralna alkaicznie.

A nie słyszałeś nigdy o kwaśnych deszczach? Nigdzie na świecie nie ma czystej deszczówki, w niektórych rejonach jest bardziej zakwaszona a w innych mniej.
 
R

rasta

Guest
kwaśne deszcze owstają nad obszarami, gdzie atmosfera jest zanieczyszczana długotrwałą emisją tlenku siarki(IV) i tlenków azotu (ze źródeł naturalnych, jak czynne wulkany, albo sztucznych, jak spaliny z dużych elektrowni i elektrociepłowni zasilanych zasiarczonym - tzn. zawierającym siarkę i jej związki - paliwem, zazwyczaj węglem kamiennym lub brunatnym).
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
rasta napisał:
zgoda ale nie wszędzie padają kwaśne deszcze.

ale też nigdzie nie ma krystalicznie czystego deszczu. W okolicach większych miast, gdzie powietrze jest zanieczyszczone przez samochody, deszcze też są zanieczyszczone.
 
R

rasta

Guest
ok zanieczyszczenia zakwaszają deszczówkę ale nie do poziomu 4.0 ph bo przy takim zakwaszeniu wszystko by zabila.
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
rasta napisał:
ok zanieczyszczenia zakwaszają deszczówkę ale nie do poziomu 4.0 ph bo przy takim zakwaszeniu wszystko by zabila.

No racja, 4.0 to wielka przesada, ale fakt faktem, deszczówka nie jest najczystszą wodą na świecie.
 

kreha_pl

Member
Rejestracja
Mar 19, 2006
Postów
15
Buchów
0
deszcz ma pH ok 5,5-6. 'Mocno' kwaśœne deszcze mają niekiedy pH poniżej 4,0.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół