nasiona marihuany

Northern Light AF 3x, Passion #1 x2 | HPS 150W, CFL 50W

Wyszukiwarka Forumowa:

MedialBanana

Active member
Rejestracja
Mar 30, 2015
Postów
34
Buchów
0
Cześcz :)
Chciałem przywitać serdecznie i zaprosić do zaglądania na moją relke oraz pomoc doświadczonych bratków oraz sióstr :) Zacząłem drugiego mojego indoora. Dwa sezony do tyłu miałem szłabiutko i w tym chciałem w końcu coś stworzyć na miarę możliwości.

Przechodząc do konkrecików:
Pestki af wczoraj poszły do ziemi. Bardzo zachęciły mnie te northernki ze wzgledy na dosyć duży plon i wartości healujące :) Passiony miałem z poprzedniego roku i nie chciałem ich zmarnować wiec wsadziłem o wiele za późno i na dzień dzisiejszy mają 18dni, z czego jeden podczas przesadzania zatrzymał się jakoś 4 dni temu bo poszło trochę korzonków, główny prawdopodbnie jest nie ruszony.. głównym założeniem są autka w tym momencie :p

Nasiona: 3x Northern Light Auto, 2x Passion #1
Oświetlenie: HPS 150W, CFL 50
Fotoperiod: 18/6
Box: 50 x 60 x 145
Podłoże: ziemianka podłoże warzywne 5-6,5PH, keramzyt
Nawozy: Zestaw BioBizz
Wentylacja: komputerowy po zmontowaniu rury wylotowej-wdmuchujący, zasilanie 12V + dziura w boxie Nawilżacz: pojemniki z wodą + szmatki

Proszę o ewentualne rady czy inaczej zamontować świetlówki oraz jak to jest z zimną barwą ?
Moje takie mają i chciałem na dniach kupić philipsy 25W z ciepłą.
Temp 26-32stopnie.
Uważacie że temp w dzień do zniesienia ? Pozdrawiam Was !

 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Wentylacja: komputerowy po zmontowaniu rury wylotowej-wdmuchujący, zasilanie 12V + dziura w boxie

Temp 26-32stopnie.
Uważacie że temp w dzień do zniesienia ? Pozdrawiam Was!

Czy mógłbyś wyjaśnić co miałeś dokładnie na myśli odnośnie wentylacji? Tak po polsku... bo naprawdę ciężko zrozumieć "co autor miał na myśli"? Jeśli dobrze zrozumiałem i widzę to u góry (na wprost lampy) masz wentylator komputerowy wdmuchujący powietrze na żarówkę, a poniżej otwór / dziurę, która ma odprowadzać gorące powietrze, tak?

Jeśli tak to wygląda, to do problemów z temperaturą radzę przywyknąć! <peace> Czym prędzej odkręć ten wentylator i zamień stronami. Wentylator u góry boxa powinien WYCIĄGAĆ powietrze, a nie je wtłaczać. Dolny otwór stanie się wlotem pasywnym, a wentylator będzie wyciągał gorące powietrze, które naturalnie UNOSI SIĘ ku górze. Wykorzystuj fizykę zamiast z nią walczyć...

Zrób tak jak napisałem i wtedy sprawdź temperaturę w boxie. Powodzenia! :yeahh:

PS
Jeśli masz to rozwiązane inaczej - napisz jak to wygląda. :thumright:
 
Ostatnia edycja:

MedialBanana

Active member
Rejestracja
Mar 30, 2015
Postów
34
Buchów
0
No jasne... Dzięki za zwrócenie uwagi :freak:
Parę dni temu ten wentylator robił za wyciągający a wprowadzającym powietrze miałem większy(ten w większej dziurce) jednak się spalił.
Cóż, zrobiłem według Twoich poleceń :p niezbędnym bedzie dokupienie jednego wentylatora
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Pamiętaj, że wyciągający powinien być zawsze mocniejszy od wtłaczającego (jeśli chcesz mieć jakiś wentylator wtłaczający zamiast wlotu pasywnego). Dobrym pomysłem będzie dołożenie drugiego wentylatora wyciągającego i zamocowanie kolejnego mieszającego powietrze w boxie. Zobacz u mnie jak to wygląda w nieco mniejszym i o prawie połowę niższym boxie... :freak: Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

MedialBanana

Active member
Rejestracja
Mar 30, 2015
Postów
34
Buchów
0
Matsuda86
Temperatura w górnej granicy ale w normie :) jednak zainwestuje za pare dni 1-2 wiatraczki nawet żeby pleśń potem miała mniejsze szanse na dorwanie maleństw

Na dzień dzisiejszy :D

Northern Light 1d
Wyszły mi dzisiaj i wczoraj dwa NL-ki i od razu poszły pod lampy. Trzeci poszedł o dzień później do ziemi także myślę że jutro już bedzie w kubeczku. Maluje boxa na biały mat w srodku, oprócz tego kupie dziś jeszcze pare pierdułek zrobie fotki po :)
Nawozić Biobizzem od pierwszego dnia jak pisze producent czy poczekać pare dni ?







Passion #1 21d
Dalej siedzą w pudle i chyba tam zostaną, przynajmniej jeden :zombi: :pl:
Słabszy chyba nie da rady po tych przejściach, ale kto wie.
Drugi wygląda całkiem ładnie i nie ma żadnych problemów (na moje oko) iii...i zaczyna pachnac <shiza> <rotfl> <lol2>





 

DcichygrowJ

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2016
Postów
527
Buchów
2
Ukorzeniaczem możesz lać od samego początku. Ja zawsze leję od startu i nigdy nie narzekam. :p
 

MedialBanana

Active member
Rejestracja
Mar 30, 2015
Postów
34
Buchów
0
Postaram się go dorwać dla chorowitki :/
Na koniec zdjęcia boxa po ogarnięciu w miarkę i do usłyszenia :harvest:



 
Ostatnia edycja:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Saietlowki nie maja sensu w obecnej formie - swiecisz na boki a nie na rosliny. Do tego wisza tak wysoko, ze swiatla nie daja prawie wcale. Lepiej by bylo pprozwieszac nisko, po bokach - doswietlisz odrosty. Hps tez wisi za wysoko.
Co do roslin: ile dokladnie lejesz wody ijak czesto? Jak sprawdzasz przed podlaniem?
Jak rozwiazales kwestie wentylacji? Wlot powinien byc na poziomie donic, nie wiem czy dobrze widze, ale masz jeden wlot pomiedzy krzakami a lampa? Na pewno powinienes popracowac nad wentylacja to i warunki do uprawy bedziesz mial lepsze
 

DcichygrowJ

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2016
Postów
527
Buchów
2
Daj swietlowki do kontow, zrób z mylaru odblysniki, hps obniż do 40 cm i robota bedzie zrobiona.
Pozdro
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
MedialBanana z wentylacji: pała! Siadaj! <rotfl> Te dziury pod wentylatory czym robiłeś? Bananem? :freak: Pytam serio, bo w chwili obecnej sprawność twojego układu jest niska. Zaklej dziurę wokół wentylatora choćby srebrną szeroką taśmą. Otwór w ścianie boxa nie powinien być większy od całego wentylatora z ramką... Druga sprawa - ów wentylator daj na otwór u góry i ustaw go by wyciągał powietrze z boxa, a dolny otwór niech robi za wlot pasywny. Masz tam jakąś foto pułapkę?
 
Ostatnia edycja:

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
jak da niżej światło to te rośliny mu spłoną.. ten wentylator jest stanowczo ZA MAŁO wydajny żeby schłodzić tego boksa z hps 150. Jaka masz temperaturę? 35 <lol>
 

Dzefrej

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2017
Postów
49
Buchów
0
Kolego i kolejna rzecz zdejmij te plastikowe osłonki(rozpraszacze światła) z okraglych żarówek bo to led prawda?Tak jak koledzy wyzej napisali: na dole bierny wlot ewentalnie wetylator wtłaczający a na gorze jakis wydajny wyciagajacy, sprawdz u mnie jak dasz taki to spokojnie starczy. Powodzenia
 

MedialBanana

Active member
Rejestracja
Mar 30, 2015
Postów
34
Buchów
0
Witajta
Po rozpatrzeniu waszych postów zmodernizowałem boxa

Dziury jak sprytnie zauważył Matsuda86 rzeczywiście robiłem bananem i wiem że w strasznie chu**h miejscach :lol3: :pl:
Dzefrej byla chwilowa LED, już są energo. 23W każda

Kupie lepszy wyciągacz i poszerze otwór i wdmuchujący bedzie git wydaje mi sie.
temp 29-30 w dzien
fotki jak toto wyglada i mniejsza sie zbiera
i dziekuję ze pomoc i uwagi :)





 
Ostatnia edycja:

Dzefrej

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2017
Postów
49
Buchów
0
dowieś z góry jakieś zarówki. te led sie nadaja niezle, tylko zdejmij tę osłonke i mozesz powiesic na gorze ona nie grzeje sie prawie ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół