nasiona marihuany

Nowy/stary początek

Wyszukiwarka Forumowa:

ŚwieżyFarmer

New member
Rejestracja
Lip 30, 2022
Postów
3
Buchów
1
Witam, powracam po długim czasie i mam kilka pytań ponieważ chciał bym się przebranżowić na indoor. Chcę zbudować growboxa sam, zaplecze techniczne jest także dam radę.
1. Wymiary growboxa na 1/2 roślinki a raczej na zbiór około 50g od zbioru do zbioru przyjmując 100dni od nasionka do kosy, da radę?
2. Wentylatory, raczej coś lepszego niż komputerowe ponieważ bez filtra się nie obędzie, musi być 100% incognito
3.oświetlenie lepiej kilka żarówek czy jedną mocną?
4. Przyżądy do pomiarów? Co polecacie?

Jeśli macie jakieś fajne projekty albo swoje boxy pod takie zbiory? byłbym wdzięczny za zdjęcia dla inspiracji, jak już wcześniej wspomniałem musi być cicho i schludnie.
Pozdrawiam
 

stepson12

Well-known member
Rejestracja
Lis 11, 2021
Postów
239
Buchów
133
Odznaki
1
1. Wystarczy 40 cm x 40 cm x 120 cm , da radę
2. Wentylator 100 m^3 będzie dobry
3. Kilka żarówek
4. ph miernik do akwarium za 30 zł
 

pan_cieni

Member
Rejestracja
Maj 27, 2015
Postów
7
Buchów
4
1. da radę, ale warto dobrać pod ten temat pestki. w 100 dni to raczej auto jakieś przeznaczone na taki okres, jeszcze zależy od temperatury i światła
3. w sumie nwm. kot szwagra wujka ma jedną i daje radę, ale lepiej ledy w każdym razie. w tych czasach są na tyle dobre ledy, że szkoda prądu po prostu. koszt zakupu zwróci się przed końcem sezonu na pewno.
4. higrometr i termometr. miernik ph jak wyżej też się przyda, chociaż wg. mnie nie aż tak, zależy ile chcesz nawozić i ile ziemi dać i jaką masz pewność do ph ziemi, no ale ułatwi sprawę na pewno.
 
U

Usunięty 79633

Guest
1. Celowalbym między 40x40 lub rozmiar większy 50x50. Są też ciekawe wymiary typu 40x60. Ogólnie wielkość boxa najlepiej dopasować do pomieszczenia. Co do wysokości to ja wychodzę z założenia że lepiej mieć w górę miejsca jak najwięcej. Donica 20-30cm + lampa 10-25cm + odległość od lampy 30-50 cm i w boxie 120 wysokości zostaje miejsca na roślinę 30 cm. Przy założeniu że wentylacja znajduje się po za boxem, bo jak w środku to kolejne 10-15 cm tracisz.
2. Wentylatory zazwyczaj są głośne, chyba że komputerowe... Te potrafią być cicho rozejrzyj się za serią aab cooling 170m3/. Filtr podstawa, sprawa bezkompromisowa, musi być i koniec. Uważaj na tanie filtry z węglem kokosowym.
3. Jedna mocna lampa wymaga większej odległości od roślin, więc chyba w twoim przypadku trzeba pójść drogą żyrandoledową i sklepać coś na kilka lampek vtac 9.5w 1521lm, lub Ikea 9.5w 1521lm. Słabszych Philipsów już się nie opłaca kupować, prąd będzie co raz droższy.
4. Najlepiej nic nie mierzyć, zaufać siłom natury i zastosować uprawę organiczną opartą o zestawy nawozów biotabs. Po specjalnym przygotowaniu podłoża podlewamy tylko wodą odstaną na 24h, bez pomiarów pH i EC. Po co się utrudniać jak można ułatwić. Polecam zapoznać się z zestawem biotabs w sieci, są instrukcje obrazkowe, filmowe itp.
 

ŚwieżyFarmer

New member
Rejestracja
Lip 30, 2022
Postów
3
Buchów
1
1. Celowalbym między 40x40 lub rozmiar większy 50x50. Są też ciekawe wymiary typu 40x60. Ogólnie wielkość boxa najlepiej dopasować do pomieszczenia. Co do wysokości to ja wychodzę z założenia że lepiej mieć w górę miejsca jak najwięcej. Donica 20-30cm + lampa 10-25cm + odległość od lampy 30-50 cm i w boxie 120 wysokości zostaje miejsca na roślinę 30 cm. Przy założeniu że wentylacja znajduje się po za boxem, bo jak w środku to kolejne 10-15 cm tracisz.
2. Wentylatory zazwyczaj są głośne, chyba że komputerowe... Te potrafią być cicho rozejrzyj się za serią aab cooling 170m3/. Filtr podstawa, sprawa bezkompromisowa, musi być i koniec. Uważaj na tanie filtry z węglem kokosowym.
3. Jedna mocna lampa wymaga większej odległości od roślin, więc chyba w twoim przypadku trzeba pójść drogą żyrandoledową i sklepać coś na kilka lampek vtac 9.5w 1521lm, lub Ikea 9.5w 1521lm. Słabszych Philipsów już się nie opłaca kupować, prąd będzie co raz droższy.
4. Najlepiej nic nie mierzyć, zaufać siłom natury i zastosować uprawę organiczną opartą o zestawy nawozów biotabs. Po specjalnym przygotowaniu podłoża podlewamy tylko wodą odstaną na 24h, bez pomiarów pH i EC. Po co się utrudniać jak można ułatwić. Polecam zapoznać się z zestawem biotabs w sieci, są instrukcje obrazkowe, filmowe itp.
Nie zależy mi na dużym growboxie, tak jak mówiłem 50g od zbioru do zbioru w zupełności wystarczy, co do wymiarów właśnie się zastanawiam czy zrobić np 40x40 lub 50x50 pod jedną roślinkę i zadbać o nią aby dała te wspomniane 50g czy zrobic 40x60 na dwie mniejsze roślinki. Jak myślisz? Która opcja była by lepsza?
Wysokość do 170/180cm max więc wydaje mi się że będzie ok skoro 120 to za mało.

Przeglądając growshopy podane na forum natknolem się na te z węglem kokosowym więc od razu je odrzucam.
Wentylator z filtrem musi znajdować się w środku i tutaj kolejna przeszkada bądź nie ale co do ich wymiarów. Czy da radę je upchnąć z wentylatorem? Pytanie ponieważ nie zauważyłem nigdzie wymiarów. Jeszcze takie spostrzeżenie, po policzeniu kubatury 170m3 to nie za dużo?

A jak z efektami z taką żyrandoledową lampą?
Wyczytałem że do cfl/hps liczą się lumeny a w przypadku Led?

Tak jest natura.... aczkwiek jakieś podstawowe parametry wolał bym znać i reagować w razie potrzeby.

Dzięki za pomoc
Pozdro
 
U

Usunięty 79633

Guest
W sumie z tego co na szybko przejrzałem to raczej znajdziesz wyższe namioty w wymiarze 40x40 lub 50x50, niż asymetryczne 60x40.
Raczej większość daje radę upchać osprzęt do namiotu, więc ty też powinieneś. Wentylator powinien wystarczyć około 75-100m3/h. Zresztą popatrz w fotorelacjach jak to wygląda u innych z takimi namiotami.
Dobierz osprzęt, później lampę się dobierze.
Woda jak woda, jak na podwórku pada deszcz to nikt nie reguluje jego parametrów. Dlatego polecam zestaw biotabs:

 

ŚwieżyFarmer

New member
Rejestracja
Lip 30, 2022
Postów
3
Buchów
1
Za***iście, na dniach będę kminił materiały do budowy boxa więc mam jeszcze chwilę na zastanowienie się nad wymiarami
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół