nasiona marihuany

Oświetlenie boczne

Wyszukiwarka Forumowa:
W

Witkacy

Guest
Słyszałem, że trenowanie LST polega na naginaniu rośliny w ten sposób, żeby do bocznych gałązek dotarła większa ilość światła. Wtedy rosną lepiej i plony są większe. Czy tak? A gdyby zastosować doświetlanie boczne, żeby doświetlić gałązki? Nie jako substytut LST tylko oddzielna metoda polegająca na wzmocnieniu bocznych gałązek. Co o tym sądzicie?[/b]
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
dzięki bocznemu oświetleniu wszystkie partje topów będą miały taką samą moc,
bo przy oświetleniu tylko z góry topy na dole są słabsze
 
W

Witkacy

Guest
Codzi mi właśnie o wzmocnienie bocznych gałązek. Przy oświetleniu z góry, topowe liście zasłaniają światło bocznym gałązkom umieszczonych w niższych partiach konopii a te z kolei z powodu ograniczonej ilości światła rosną rachityczne i słabo kwitną. Dlatego się trenuje roślinę. Ale jeśli by doświetlić rośliny z boku do gałązek dotarło by więcej światła a te mogły by wyciągnąć się poza strefę zacienienia. A co zastosować? Hmmm, nie wiem. HPS raczej odpada z powodów technicznych więc może świetlówki kompaktowe. Tylko jak by to wpłynęło na roślinę? Czy nie zaszkodziło by jej to ect... Może ktoś już się kiedyś spotkał z takim pomysłem? Pozdrawiam.
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
dobry pomysł , napewno nie zaszkodzi
 
P

predator

Guest
dobry pomysł ale jakie żarówki na boczną strone boXa proponujesz :?::?:
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
ja bym proponował rury , dają mniej lm niż kompaktówki , ale są dłuższe i będzie można lepiej oświetlić roślinke
 
W

Witkacy

Guest
Myślę, że nie potrzeba w tym wypadku dużo światła bo sporo go jednak dociera z góry. Więc jeśli tylko doświetlenie wchodzi w grę, czyli uzupełnienie brakujących lumenów w dolnych partiach roślinki to powinno to być coś co daje więcej światła niż ciepła, żeby nie kombinować za dużo z wentylacją. W tym wypadku i rura i świetlówka była by chyba ok... Ciekawe tylko jakiej mocy i czy ze wszystkich stron. :scratch:
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
wez po jednej na każdą stronę , a moc to największą jaką znajdziesz :)
 
W

Witkacy

Guest
Ok, dam z każdej strony kompakta 22w w poziomie. Będę meldował o efektach :thumright:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół