nasiona marihuany

Oświetlenie LED na 0.09-0.12m2 moze 4 razy na 0.36m2

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,071
Sub, wątpię by diody miały taki rozrzut V, bo przecież są spinane równolegle już na płytce i by bardzo nierówno świeciły, a w grupowanie diod w grupy V przed zalutowaniem LSC nie wierzę.
Się sprawdzi. ;) Nie wiem czy szybko. Ale ... dziś może zepnę 2 : jak czasu wystarczy
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
@spor
Na 1m2 z kalkulatora wychodzi 20 LSC. Aby było wysokosprawne QB z ponadprzeciętnym rozkładem(czyli zje większość paneli sklepowych całokształtem), to widzę to tak. 32 sztuki LSC(6x6-4 środkowe, by niepotrzebnie nie przeswietlać środka namiotu) i 20 zasilaczy w czterech grupach po 5(regulacja mocy 25-50-75-100%).
Wygląd:
o o o o o o
o o o o o o
o o x x o o
o o x x o o
o o o o o o
o o o o o o
 
Ostatnia edycja:

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
723
CMU2236 równolegle _ 6 sztuk : z mostkowaniem miedzy : co 2 diody aby wyrównać prąd. : na 430 mA:
Tutaj bedzie to działanie na granicy bo o ile dobrze kojarze to one startują od 400mA
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Tutaj bedzie to działanie na granicy bo o ile dobrze kojarze to one startują od 400mA
Diody startują od napięcia, nie od prądu, więc na 400mA będą świeciły o prawie(ciut inne napięcie, więc moc ciut mniejsza)połowę słabiej niż przy 800mA. Przy 200mA także będą świeciły.
 

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
723
Ok.Nie jestem na bieżąco od dłuższego czasu część rzeczy się pozapominało.Czym w takim bądź razie sugierowali się w Cree rozpoczynajc charakterystyke pradową na wykresach od 400?one pracują stabilnie od takiego pradu?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,071
Ok.Nie jestem na bieżąco od dłuższego czasu część rzeczy się pozapominało.Czym w takim bądź razie sugierowali się w Cree rozpoczynajc charakterystyke pradową na wykresach od 400?one pracują stabilnie od takiego pradu?
Nie przewidują pracy tak nisko. Puszczanie ich na tak niskich ustawieniach nie koniecznie jest racjonalne _ tyle, że te diody są tanie... Poniżej pewnej wartości prądu sprawność już nie wzrasta _ a leci w dół _ odmienne w zależności od kilku tam takich _ podkład np_ ale przy proponowanych tam 430 mA jeszcze się w ten zakres imo nie wchodzi _ za blisko końca danych w specyfikacji.

nie sadzę aby dla diody dla której się specyfikacja kończy blisko wartości wyżej wspomnianej wchodziło się już w spadek - sprawności pompy => niżej bym nie schodził.. raczej ?? Trzeba by sprawdzic pomiarami przy jakiej wartości gwałtownie spada.

fig-3b-a6it84.jpg
 
Ostatnia edycja:

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
@sub23 dziekuję za rozkminę z tym chipem, zostawię to na moment gdy budrzet będzie miał pare zbędnych groszy na zasilacz :)

zdecydowałem sie na V-tac i zamówiłem je już tylko zasugerowałem się mocno tym co widziałem u @Gość w relacji i przyjdą 9,5w A++.
To by znbaczyło, że chyba nie puszczę ich na pół gwizdka tylko normalnie
i bedzie ich
2 razy po 7-8sztuk 9,5w 3000k i 6500k. → 152w albo 133w na 0.36m2
2 razy po 2 sztuki 9,5w 3000k i 6500k. → 38w na 0.09m2
Prosze powiedzcie mi mądre głowy czy to ma jakiś sens ?
raczej bedzie to na jakiś profilach by dobrze ciepło odprowadzić ino trza mi je jeszcze wyszukać, macie jakieś dobre typy na takie przedsięwzięcie ?
jaką sprawnoś przypuszczalnie mogłby mieć taki panel ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,071
@sub23 dziekuję za rozkminę z tym chipem, zostawię to na moment gdy budrzet będzie miał pare zbędnych groszy na zasilacz :)

To było na te zasilacze co masz po spięciu ich razem. Nie masz diod. Radiatorów było do woli i to nadmiarowej natury.

Prosze powiedzcie mi mądre głowy czy to ma jakiś sens ?
raczej bedzie to na jakiś profilach by dobrze ciepło odprowadzić ino trza mi je jeszcze wyszukać, macie jakieś dobre typy na takie przedsięwzięcie ?
jaką sprawnoś przypuszczalnie mogłby mieć taki panel ?

60x60x2 rura kwadrat + tunelowe aktywne ?


Podobny schemat. Pasta i śrubki lepsze niż klej termo raczej. Na otwory montażowe klapki z al skoro tunelowe chłodzenie. Profile 80x80x2 lepsze ale nadmiarowe. Są i 80x80x3 na wypasie :) wiatraki na 6 v ? Lepiej to chyba cieczą.... Albo na rad do procka

wentylowani-panel-na-modzie-ls2c.jpg
wentylowani-panel-na-modzie-lsc-2.jpg
wentylowani-panel-na-modzie-lsc.jpg

V tac Evolution około 2.25 powinny dać.
 
Ostatnia edycja:

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
no i powstał pierwszy z pięciu sergmentów

Włączone 2/4 świecidełka bo na razie nie bedzie potzreba wiuęcej

trzeba mi było wstrzymać się z tym projektem to załapał bym się na OSa od @Gość. a.
Tak to utopiłem fundusz na ten projewkt w tych emiterach



 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
W tak małym pomieszczeniu przy ograniczonej wysokości =>

Bez rozbiórki : jedynie z oskórowaniem z plastiku :

SOLHETTA LED 3,4 W 470 LM. 138 lm/W CRI>80

ikea-led-7-pln.jpg


IKEA-SOLHETTA-LED.jpg


tu jak skórować :



7 pln za dwie.

4 sztuki dadzą tyle samo światła : 14 PLN + 4 oprawki za 2 zeta sztuka : O ile to co teraz jest to => CFL philipsa.

Obliczeniowa sprawność po danych pudełkowych 138 lm/W przy takim spektrum => 2,11 umol/J [ mars hydro TS600 nowy deklaruje 2,0 ]

szacunkowa-sprawnosc.jpg


Jeżeli założyć, że po zdjęciu kopułki ma to choć 8% więcej => prawie 2,3 ;] Czy jest tak cholera wie. W każdym razie w większych pomieszczeniach niezbyt wygodne, zbyt dużo dziabania : ale w tak małym jakby stworzone do. Zakładanie sprawności to sliska sprawa : a niezbyt miarodajnych pomiarów tego typu na forum jeszcze nie ma. Bardzo dużo diod przy niskiej mocy : Sprawność dawnej klasy A++ .

Dla max światła w tym boksie _ niestety 5x7 PLN => 35 PLN + kasa na oprawki. 34 W mocy łącznie.
Mniej niz 6 a lepiej => 8 sztuk przy kwitnieniu chyba nie warto.

patrząc po tym poście to ja mam starsznie dużo światła (4x9,5w V-TAC) albo w tym projekcie jest go strasznie mało
przy tej samej podstawie BOXa 30x30

to jak to jest ?
z kąd ta róźnica ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,071
patrząc po tym poście to ja mam starsznie dużo światła (4x9,5w V-TAC) albo w tym projekcie jest go strasznie mało
przy tej samej podstawie BOXa 30x30

to jak to jest ?
z kąd ta róźnica ?

sekunda :

30x30 => zalecenia mocy dla zyrandol ledów : od minimum do max : bez uwzględniania różnic ich sprawności. Od minimalnych do sensownego max.

w/m2m2moc
300​
0,09​
27​
350​
0,09​
31,5​
400​
0,09​
36​
500​
0,09​
45​

tam na 30x30 jest świetlówka : i chyba podawano ile lampek wymienionych w : da tyle samo światła mniej więcej. I że przy tej samej mocy na powierzchnie na nich będzie go realnie ponad 2x więcej. Można uprawiać i pod minimalnymi wart natężelia : plony spadają _ tak jak i można przekraczać wartości "zalecane" plony rosną ale mniej niż od niskich do średnich.
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
dziękuję z rozjaśnienie.
Rozumiem z tego co napisałeś, że u mnie jest tego światła tyle ze zatrzymuje sie w górnej granicy, a w podlinkowanym projekcie oscyluje w okól dolnej.
Tak ? dobrze to pojąłem ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,071
w opisywanym projekcje oscyluje poniżej minimum. Źródło o kiepskiej sprawności + niska moc na powierzchnie. Wysokie straty na odbłyśniku krytym cynkiem. o ile dobrze pamiętam. Połowa mocy na tanich źródłach e27 dawnej klasy a++ ten sam efekt jeśli nie lepiej.
Da sie uprawiać i pod takimi wartościami strumienia _ ale moim zdaniem zwyczejnie nie warto. Nie w czasach gdy dostępność kombinowanych źródeł o sensownych sprawnościach jest niezła.
Świetlówka tam zastosowana ma może 1,0 umol/J _ straty na odbłyśniku etc. Zastąpienie jej tą samą moca proponowanych Ikeoskich maleństw : realne wartości strumienia światła ponad x2. Dalej powruszamy sie w granicach natężenia swiatła które daje w miarę liniowy wzrost plonu. Jeden z czynników ograniczających bardziej w okolice optimum _ bez wzrostu temp. i związanych z tym potencjalnych problemów. Reszta w granicach sensownego optimum = max jaki da sie wyciągać w tak małej przestrzeni z danej odmiany. Nie ma tu żadnej magii.. ;). Trochę wprawy i zapewnienie dobrych warunków rozwoju + dostosowanie stylu wzrostu do warunków jakie są.​
 
Ostatnia edycja:

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
Trochę mnie nie było.
Powracam po przerwie i odkopuję projerkt kombinowanej lampy :)
mam problem, mam 8x3000k v-tac evolution 9.5w i nie mogę dostac v-tac ... 6500k 9.5w.

@sub23 robiłeś pomiary różnych ledów pod e27 i jakiego innego producenta byś polecił by zastąpić tamte brakujące zimne świecidełka ?
No oczywiście w podobnym przedziale cenowym
 

Pysku

Zawsze gram do ostatniego gwizdka
Rejestracja
Kwi 26, 2021
Postów
1,520
Buchów
3,594
Odznaki
5
Lsc 17w 4000k w action albo allegro Edo 17w 4000k, wydaje mi się że to dalej wszystko jest na podzespołach tych samych co vtec. Obydwie są po około 13zl szt
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół