nasiona marihuany

Odległość

Wyszukiwarka Forumowa:
G

gum1s

Guest
W boxie 60x60x120cm chce zamontować sobie HPS'a 250w pytanie w jakiej odległości trzymac lampe od roślinek tak żeby były najbardziej optymalne i żeby były jak najwieksze plony ;)) pozdrawiam
 

Lewi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 25, 2006
Postów
1,311
Buchów
3
Gdzieś 25-30 cm od roślinki.
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Zanim wsadzisz rosliny zrob pare dni testow i wtedy zobaczysz gdzie temperatura bedzie najbardzioej odpowiednia. Bo konkretnie jest trudno odpowiedziec. Zalezec to bedzie od wentylacji, miejsca i wogole wielu czynnikow. Kombinuj by przy szczytach bylo okolo 30*C.
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
Ogólnie przyjęte jest, żeby utrzymywać lampę na wysokości 1mm per 1W mocy lampy np.
70W = 70mm = 7cm
250W = 250mm = 25cm
 
D

DJKWAC

Guest
widzę że wy macie problemy z oświetleniem ja (O JAH SIĘ ULItOWAŁ) NIE
najlepiej namontować szybę ja mam lampę 400w hps orginalna philips tyle że ona kosztuje ok 600-800 pln dokładnie nie wiemi tam jest szyba ok 0,5mm może 1cm i na chwile obecną trzymam planta (idę zmierzyć) dokładnie 13 cm być może nie uwierzyce ale tak jest więc szyba przydatna sprawa
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
DJKWAC, Ja mam szybę przy 70tce a i tak trzymam w normalnej odległości. Jak dla mnie to nie kwestia obniżania lampy tylko obniżania temperatury. Mrrr koło jednego zacnego kościułka widziałem śliczne HPSy ;D kurde philipsa z szybą odrazu ;D Przydał by sie Robin Hood który okradł by bogatych księrzy i dał biednym growerom ;D
 
B

BuSka!

Guest
Nie bede zakladal osobnego topicu, spytam sie tutaj =]
mam hpska 400W ale wysokosc mojego boxa to tylko 75 cm =]]] (pod biurkiem ;];] ) czy jest jakis sposob zebym nie zrobil tam piekarnika mocujac ta lampe? :p help me =]
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
BuSka!, Sprzedaj tą lampę i kup 100-150W. Pod biórkiem nie będziesz aż takiej powierzchni, żeby w pełni wykorzystać 400setke a po co masz tyle za prąd płacić. Pozatym piekarnik możesz tam zrobić już 100 watową więc 400W odpada z miejsca. Ja mam box 80cm i nie sądze abym miał jakieś szanse na zamontowanie tam większej lampy jak 150W. Lampe dobieraj do powierzchni. Wysokość możesz zredukować separując lampę szybą. Ale 400etka nie da rady.
 
S

Sito

Guest
Zastosuj tez LST i FIM no i oczywiscie HPS okolo 100W i bedzie ok
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół