nasiona marihuany

Odwieczny Dylemat : Ziemia kupna czy ze spota ...

Wyszukiwarka Forumowa:
M

marcin80

Guest
Mam takie pytanko , ponieważ o indorze wiem dużo ... o outdoor już też troche wiem , ale pozostaje dla mnie jeszcze jeden dylemat ... czy kupować ziemie ?? jeśli tak to ile litrów na jeden krzak ... a jeśli nie to jak sprawdzić że ta ziemia akurat się nadaje ( czy mieżycie Ph ?? ) i jak przygotować ziemie jeśli już wiemy że się nadaje ( ile sypnąć dolomitu itp.) ...
 

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
Tzn... pH jest nie ważne bo jak mówisz to sypniesz dolomitu i się poprawi... zresztą idealne nie musi byc ważne że 6-7 pH ... A więc jeśli chcesz sprawdzić to zrób takie rzeczy jak

- sprawdź czy na spocie jest czarna ziemia a nie glina np lub jakieś kamienie piasek albo jakiś syf
- sprawdź czy rosną tam ładne i dorodne pokrzywy(ale tyo już kwiecien-maj)
- sprawdź czy nie ma kretowisk... krety lubią przeorać korzenie roslin lub je gryźć..

Jeżeli wszystko bedzie ok to tylko przekop ziemię Spulchnij dosypując dolomitu i dalej spulchniając ... a potem możesz sadzić... ważne żebyś spulchnił conajmniej 20 litrow gleby ...

POZDRO !!
 
M

marcin80

Guest
A ile sypać dolomitu ?? Pewnie trzeba dużo nawozić bo taka ziemia na spocie jest troche uboga w związki organiczne ?? czy się myle ??
 

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
Nie koniecznie musi być uboga.... może być bardzo urodzajna... weź najlepiej na tym spocie sprawdź i zastosuj się do tych myślników które podałem ;) a nawozić... zbyt częste też może zabić konopię także nie wiadomo... musisz, że tak powiem przebadać tą ziemię z miejscówki... a co do dolomitu to 1 łyżka stołowa na litr ziemi ;)

POZDRO
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
A ile sypać dolomitu ?? Pewnie trzeba dużo nawozić bo taka ziemia na spocie jest troche uboga w związki organiczne ??

dolomit nie zawiera zwiazków organicznych, podnosi PH, dostarcza tylko Ca i Mg.

Jeżeli ziemia jest ciulowa będzie ci potrzebny nawóz NPK, może być biohumus, może być też inny. Polecam nawozy osmocote. Działaja dłużej, mniejsze ryzyko przenawożenia. Zajrzyj do działu preparaty a dowiesz sie wszystkiego.
pozdro :sunny:
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
Ja napisze moje planowe przygotowanie podloza na outa:

Staram sie wybrac w miare jak najberdziej zyzna glebe, czyli czarnoziem. Tak jak kaczor pisał ze bez zadnego kamieni i innego syfu. (Miejsca gdize sa pokrzywe swiadcza o wlasciwym ph, nie o tym ze ziemia jest dobra i wyrosnie zdrowa konopka)
Wychodze z zalozenia ze bez pracy nie ma kolaczy i na kazdego krzaka kupuje ~15l ziemi, 2l kokosu 2l perlitu lub karemzytu, dolomit. (koszt na krzaka ok 15-20zl?) Pozatym bede szukał krowich suchych bobow.

Mam zamiar wykopac dziure gdizes na 50l ziemi, przeorac ja, spuchlnic rzuce kilka plackow, dolomit, w polowie zasypie ze powstanie dziura na ok25litrow ziemi, obloze ja folia z regularnymi dziurakmi w celu hym sam nie wiem byc moze przyczynie sie do zchowania spojnosci glownej mieszanki, beidze trzymac moze nieco dluzej i lepiej nawozy no i moze uchrnic przed (jakby były) szkodliwymi wodami gruntowymi. Ktos sie moze spytac czy folia moze zaszkodzic korzniem...nic a nic, folia beidze miala dziury wiecj gdby braklo miejsca bez problmowo korzonki sobie poradza

Do dziury wsypie te ok 15l uniwerslanej(jest dobra teraz mieszanka widzialem w jednym przemyslowym supermarkecie<hagebau?!?>, ziemia torfowo-kokosowa) , perlit, karemzyt, kokos, dolomit. no i tyle ile braknie dam miejscowej ziemi, najlpeiej jakby jeszcze była przecedzona przez sitko jak mi odbije to tak zrobie ;)

Calosc wykonam ok 1-2 tyg przed posadzeniem roslin zeby nie było widac ze cos sie swieci jakby ktos zobaczył sliczna sadzonke na m2 przekopanej ziemi. Choc licze na to ze jedyna osoba widzaca konopki bede ja i krolik pilnujacy krzaczkow, dogadalem sie z jednym za 10% plonu, mam ochrone przed cała lesno-polną zwierzyna, skubany bany :geek:
 

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
E tam... ja robie prościej o moim zdaniem lepiej.... kupuje 20l wiadra... kupuje tyle ziemi uniwersalnej zeby wypelnic obydwa czyli 40l :> oraz oczywiscie dolomit i perlit.... jade ze znajomym samochodem wszystko zawiezc na miejscoowke tam w dziury wloze wiadra wypeliam je i zostawiam na tydzien nie che wszystko ulezy :> a potem przyjezdzam rowerkiem i sadze :D :> hehe w ostatecznosci do miejscowej ziemi ktora spulchnie i rzuce dolomit i perlit... tez bedzie dobrze juz nie róbcie takiej pierdoły z cannabisu bo to est jedna z wytrzymalszych roslin...
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
jesli mozesz mozesz autem podjechac pod spota czemu nie, choc nieco koszta ida w gore a nie wiem czy az wiadra sa potrzebne, niektrrzy jednynie spuchlniaja miejscowa ziemie i daja dolomitu, jesli robisz ptakie podloze i masz nasiona F/M to znowu tracisz za***iste podloze, czyli z feminizowanych ja bym sadził w tych wiadrach(nie znam twoich planow),

folie mozna wsadzic do plecaka, wiadra bys musiał min 25l dac choc i one przy dobrze rozkrzewionych odmianach moga byc za małe, pomysl ze moga wyrosnac 2m krzaki ich korzenie sa 3 razy bardziej rozkrzewione niz indoorowe odmiany, a to moze zmiejszyc plon, folie z dzirurami korzonki bez problemu przejda
 

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
hyh.... ale PP feminizowana nie rośnie 2m tylko max 1,5m a obsługa cannabisu moowi ze 20l wiadra starczą ... i chcialbym ci oznajmić koyot że te wiadra będzą podziurawione dziurami o srednicy 5 cm... z 10 w podstawie i z 30 w ściankach... takze dziurawe wiadra waazne zeby ziemie itrzymywaly a korzenie potem wyjda poza wiadro dziurami... kapujesz :> hyhy
 
R

Re5p3kT

Guest
a czy nadawaly by sie ziemie z lasu ?? mi sie wydaje ze tak ale nie jestem pewien moze jo zmiszac z jakas lepsza ziemia bo kupowanie ziemi ze sklepu to troche drogo wyjdzie wszytko
:tongue:
 

Lewi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 25, 2006
Postów
1,311
Buchów
3
Drogo wyjdzie to zależy ile roślinek sadzisz ... Ale możesz też pzekopać zimię z lasku i dodać jej różne składniki :p Ja tam uważam im mniej ma roślinka chemikali tym lepsza :p
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
Dla mnie lepiej jednak dodac obornika krowiego z 3 placki na przekopany na glebokosc 30cm 1m2 ziemi [kurzego, końskieg newiem jakie dawki i kurzy jest do kupienia na allegro, chyba 1.50zł za 100g kurzy jest mocniejszy od krowiego] i sypnąć dolomitu z 5 szklanek na 1m2 ziemi ze spota i ma sie dobra ziemie zamiast dzwigac wszytko a jak roślinka bedzie rosła to ja czasami podlać biohumusem ;]. Np jak ktos sadzi 30 roślin przydzwiganie potrzebnej dla nich ilości ziemi to jest niewykonalne hehe chyba ze ma sie samochód i dobre miejscówy ze samochodem mozna podjechac. a i tuaj jjuz jest tez cos podobnego http://www.forum.haszysz.com/viewtopic.php?p=11551&sid=f5f2ae7a7b3fadd09b772230fb87a559#11551
 

Pasikonik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
808
Buchów
1
A jeżeli korzernie konopii wyjda poza obszar ziemi przekopanej i ze skladnikami i wejda w sfere ziemi naturalnej to cos ie stanie.... zaczna pobierac potrzebne skladniki z tamej ziemi w ktorej obszar korzenie sie wbily?
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
beda braly wszytkie potrzebne rzeczy z nawozu z przekopanej gleby bo ta poza przekopaną i pewnie niema dużej wartoci dla roślin.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół