nasiona marihuany

[OFFTOP]Pomiary żarówkoledów i nie tylko.

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,172
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Lepszym jest grzałka, ma wyższą skuteczność cieplną, żarówka już ma trochę strat w postaci światła.

Biologicznie czynne ;)

ja odnoszę wrażenie że przy emisji zbliżonej do ciała doskonale czarnego : grzałka będzie miała mniej w zakresie biologicznie czynnym : nas tu interesuje zakres : ~700_760 nm.

wrazenie.jpg


Odtwarzać przebiegi i porównywać pola + przeliczać na fotony ?? nie wiem czy mi się chce.
Diody są pod tym względem fajne bo leci wąskim pikiem i łatwo naprawdę manipulować stosunkiem R:IR : lampa żarowa : teraz to chyba halogeny zostały głównie dotacza jedno i drugie.
Trza by liczyć fotostacjonarną pod układami z dodatkiem w zależności od SPD uwzględniają także to, że i niebieskie .. etc : jakoś wpływa. Nie chce mi się.

a teraz mały off. Bo co za bardzo on jesteśmy :



antresolka-nervosolka.jpg



tak swoją droga to Google działa dziwnie ;)

jak się wpisze : Żarówki LED do uprawy opinie
lub : Jaki panel LED do uprawy
albo : Jak zrobić panel LED do uprawy roślin
kolejny : Budowa panelu LED
i jeszcze jeden : Budowa panelu LED COB
czy : Panel LED COB

Wysoko wyskakuje np. forum które jest praktycznie martwe : choc instrukcja jest ładnie ilustrowana : na + nie wiem czemu nie ma pasty nałożonej na focie jak nakłada a radiator. ?? CLU058 : Popularny soczewkowy w budowie:

Pan z growszopu jest Guru : filmik na tubie ;P Który się w tym wątku pojawił .... Wysoko wyskakują komercyjne : pewnie płacą za pozycjonowanie ;P Taki zeed np; oni sprzedają chłam ....

A teraz LINK :

Nowy temat DIY => COB

CXB3590 + Meanwell HLG-600H-36A​

użyszkodnik : @OG Gucilla


Wspomniany chwile wcześniej apropo QB i radiatora: o tu : lubi serię HLG

Tak sobie z nudy czytam :

This PWM signal is frequently confused with PWM dimming output - these are two different concepts. Here, we are referring to the input signal being PWM, and does not in itself indicate whether the LEDs themselves are pulsed using PWM (see below).

Czyli mi sposób regulacji _ potencjometrem czy sygnałem nie zmienia tego co wypluwa z siebie zasilacz ;)
bardzo ciekawe : nigdy się krasnoludkami nie interesowałem :lol: SPD to co innego.
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,172
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

wątek zmarł: ;(

V_tac taniej. 20 zeta : nie wiem po ile na aledrogo są: tu 20 zeta. Może za 2 lata takie będą za 10 ??





2013 r forum akwarystyczne: inne naświetlacze.


ostatni wpis w wątku: Napisano 16 Luty 2019

ostatni wątek : Napisano 23 Kwiecień 2020 (edytowane)
by : Joker92

I te same mity o fotosyntezie po raz setny : No dobra to rośliny nieco inne i tu : inada niekoniecznie ale...

davyjones napisał:
Tych niebieskich i czerwonych?
Z powyższego cytatu o diodach wychodzi, że +-75% diod powinno być czerwonych i niebieskich. Ale takiego akwarium nie da się oglądać.
To jest wykres absorpcji światła dla chlorofilu.

Lumeny-II_1.jpg

Więc oświetleniu LED dla roślin powinny być użyte diody świecące widmem przedziale 400-450 (niebieskie) i w przedziale 600-650. Mniej więcej. Na allegro są diody z tych zakresów. Oczywiście jak użyjesz tylko takich diod, to będzie to koszmar dla oka. Więc musisz też zastosować diody z przedziału widma 500-600 (i tych powinno być więcej), które "widzi ludzkie oko", żeby to akwarium naturalnie dla nas wyglądało.

Zostaw to tak jak jest i zobacz jak będą rośliny rosły. Może wszystko będzie OK.

Cokolwiek. Nudą wieje ;(
A fora są chyba zupełnie martwą formą : komunikacji ;(
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
O! Dzięki. Zamówiłem 8 sztuk 4000K do żyrandoli ;) Ciekaw jestem papierowych 20000lm w pokoju :D
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,172
Buchów
5,061
Ciekaw jestem papierowych 20000lm w pokoju :D

Ciężkie do oskórowania ;) Lekkie takie jakieś to jest w środku pewnie : folia.
Gdyby je tak rozbebeszać i przerabiać : radiator : 10 cm okrągłego żebrowanego : nie wiem czemu tak ich od razu nie robią ?? pewnie AL. drogie _ no i nie pasowały by kształtem do tego do czego ludzie sie przyzwyczaili. ;P

hmm : kawał blachy pod ?? 4 mm ??

20W-30W-50W-100W-Aluminium-cob-radiator-led-do-ch-odzenia-Led-DIY-led-rosn-chip.jpg_q50.jpg


ps; A tak serio : jak sądzisz : e27 etc : długo będzie żywy ?? Zastanawiam się czy ja jakiś czas ludzie nie zaczną kupować żyrandoli led z niewymiennymi źródłami i to wszystko pójdzie w kocioł i zapomnienie.

ps: 2 na ile im wolno zgodnie z "przepisami" ściemniać parametry źródła ?? Pewnie przeginanie powyżej pewnego poziomu jest niezdrowe ?? W wypadeczku paneli led do roślin może nie być przepisów : ale tu ??
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
A tak serio : jak sądzisz : e27 etc : długo będzie żywy ?? Zastanawiam się czy ja jakiś czas ludzie nie zaczną kupować żyrandoli led z niewymiennymi źródłami i to wszystko pójdzie w kocioł i zapomnienie.
Potłukłem kryształową kulę, ale myślę, że teraz mają drugie życie. Lampy e27 coraz sprawniejsze, moda wraca na staromodne. Zyrandole e27 jak i nowoczesne mogą żyć koło siebie i mieć swoich zwolenników.
na ile im wolno zgodnie z "przepisami" ściemniać parametry źródła ?? Pewnie przeginanie powyżej pewnego poziomu jet niezdrowe ?? W wypadfku paneli led do roślin może nie być przepisów : ale tu ??
Trzeba się cieszyć, że i tak są tanie i mają wysokie sprawności. Niech staną się takie o RA >=95 i malina.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,172
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Zyrandole e27 jak i nowoczesne mogą żyć koło siebie i mieć swoich zwolenników.

Firmamenty ? One mogą dominować w takim wypadku.
Diabli wiedzą co będzie : ja jestem czarnowidzem.

Niech staną się takie o RA >=95 i malina.

Jeszcze dużo wody w Wiśle. Imo.

on topik :
V_tac 6,5 _ start 7,0 W po minucie pracy _ pomiar po środku _ prze_interpoluje wyniki na to. Ciekawe jak wyjdzie sekundę.

Jakoś wiele nie przybyło ;P

Ale to pomiar w 1 punkcie + przemnożenie wyników o 1,0508
v_tac-na-zimno.jpg


Moc wzrosła ;] z 2,21 zrobiło się 2,29 : niemiarodajne ;] Nałoży się na radiator z procesora na pastę _ i zobaczy co będzie po 1 h pracy :
Za tydzień ?? jak się zbiorę : Korci mnie aby wysłać jedna do labu co by sprawdzić na ile moje wróżenie w ogóle trzyma się kupy.

Wracając do :

MENGS CL-Q100W LED Light Bulb E40 100 W Industrial Light Warm White 3200 K​

Nie liczyłem
W chińczyku idzie 100W/240=0,41W na diodę.

Aby miał tyle co deklarują musiałby być na dobrych diodach :

Screenshot_2021-05-04-LED-Component-Calculator-SAMSUNG-LED-Samsung-LED-Global-Website.png


może 120 ?? Trzeba by kupić jednego.
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,172
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

A teraz taki zabawowy typowo test :

1. pomiar lampka mniej więcej : 13 cm od ścianek _ mniej więcej co widać po wyniku _ do 1 cm.
2. odbicie pomiaru lustrzane = suma z : rozkład i wyliczenie skutecznych fotonów i strat.

Co widać : pokrycie ścian jakie mam daje bardzo wysokie straty już w małej odległości od źródła. Płyta meblowa _ tyły do szafek.
Dam fotę jaką to ma powierzchnie bardzo dużo światła odbija się niekierunkowo + jest to jedynie z grubsza białe.
Może jutro okleję to wyklętą folią do kanapek i powtórzę pomiar ;D

Obrazek :

4xosram_19W.jpg


nie ma średniej wartości strumienia szacowanej na powierzchni : sekundę : 716 :
Przy : 4x19W na 0,16 m2 tj : 475 w/m2 nie mało ;P
Powtórzę to z V_tac 15 W _ może jutro ?
Nawet fajna zabawa : Jak nałożyłem kawałek foli na kanapki na ścianki _ nierówno tak dla testu : to odczyt skoczył jak szalony up :lol:
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
v_tac-na-zimno.jpg



Biorąc pod uwagę, że watomierz oszukuje i moc wydaje mi się będzie w okolicach 6,1W, to rzeczywiste sprawności V-TAC będą sporo wyższe.

Jak nałożyłem kawałek foli na kanapki na ścianki _ nierówno tak dla testu : to odczyt skoczył jak szalony up :lol:
Będziesz teraz namawiał na folię z kanapek :D
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,172
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Biorąc pod uwagę, że watomierz oszukuje i moc wydaje mi się będzie w okolicach 6,1W, to rzeczywiste sprawności V-TAC będą sporo wyższe.

Nie sądzę aby aż tak może +-0,5 W ?? Kupie inny to się przekonam _ jeżeli będzie lepszy :lol:

Będziesz teraz namawiał na folię z kanapek :D

Dawno temu w odległej galaktyce kłóciłem się z kimś tam _ uważałem, że taki szajs jest i tak lepszy od farby na ścianę typu pierwsza emulsja z brzegu. Mało istotne ;). Pomiary które robią cocoforcannabis są w pomieszczeniach które :

1: -> mają sztywne ściany nie boks materiałowy _ widać to na filmikach : otwarte od góry => suwają miernik bezprzewodowo przekazujący odczyt po polach
2: -> pokrycie ścian metalizowana folia PET zwana mylarem _ lekko strukto Nie idealnie kierunkowe ale i nie takie jak farba.

"Wydaje mi się", że w takim wypadku straty są zupełnie inne niż w czym co ja mam i co jest zapewne realnie gorsze od : płyty pomalowanej białą emulsją. Mylar gładki i strukto miałem kupić ale mi się odwidziało. Może zmienię zdanie ?? Te płyty mam bo było to wygodne : kupione i jest : nie było komorowych płyt 3 mm z polipropylenu : taki trochę lepszy karton nigdzie w okolicy : miało być z tego + mylar.
Na razie prowizorycznie nałożę folię. po 30 cm : i powtórzę pomiar z mniej więcej tak samo ustawioną lampką. Się zobaczy _ jeszcze jedno ta głowica ma jakiś błąd kątowy : przy rozproszonym świetle idącym pod ostrymi kątami może robić spore byki na minus : jakie nie wiem : ;P pewnie kapkę zaniża. + klasa sprzetu : etc : takie tam szycie dla zabawy : nic ponad :lol:

Zara fota powierzchni tych płyt i może coś jeszcze: [ i tak chyba nikt tego nie czyta lol ]

plyta-meblowa.jpg


Nie jest tak tragicznie szara tak fota wyszła ;)
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,172
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Zrobiłem nową lampę na parapet, bo światła brakuje. https://forum.haszysz.com/threads/lampa-led-65w-na-parapet-v2.127197/

smd5050 ?

A ja bawiłem się młotkiem. Szklana _ szkło robi za "radiator" mcpcb klejone do szkła : taśma "termo" ??
Diody wysoko nie idą : takie sprawniejsze i raczej "plastikowe" nie za drogie mogły by ?? być jakim sensownym dawca do projekcików do młodych sadzonek : takich projekcików jaki Pokazałeś :

oj 2x tę samą fotke wrzuciłem na sklejkę :lol: 12,5 PLN sztuka. Kupiony kiedyś tam _ w dokładnie tym celu co widać : do rozbebeszenia.

DIALL 8 W 800 lm 4000K 80 CRI G13

diall_8_w.jpg
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Na to wygląda. Są inne z 6cioma nóżkami?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,172
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
Na to wygląda. Są inne z 6cioma nóżkami?
Nie mam pojęcia. [ nie ma ??] Nie wyznaje sie na typach, poza tymi co miałem w tym co rozbebeszyłem : jeden był dziwny : nie kwadratowe :

ps: Ktoś tu kiedyś w takich paskach redukował liczbę rezystorów dla zwiększenia sprawności : sek :
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Tempetatura belki 55stopni, pod zasilaczem, który jest 5mm nad belką 61stopni. Dobrze, że więcej pasków tam nie upchałem(a był plan na okolice 100W), bo mógłbym sobie jajka sadzone na tej belce robić :D
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,172
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).
bo mógłbym sobie jajka sadzone na tej belce robić :D
Zrobiłbyś żyrandol leda. Powierzchnia tej belki ? Ty podchodzisz lekko _ ja bym dał aktywne chłodzenie z radiatorem do wszystkiego. Doprowadzić do temp otoczenia => radiator. I dać go nawet jeśli jest absurdem. ;)

ps: tam by może wlazł jeszcze jeden :

strzelam około 96x8,5 cm => ~826 cm2 : no + bo te zawijasy : 12,7 cm2 na każdy wat mocy ??
2 strzał : "perspektywa" : 98x8,5 cm => ~842,8 cm2 + zawijasy : 12,97 ~13 cm2 na każdy wat ??
pewnie źle bo ma 1 m ;)
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół