nasiona marihuany

Ogólne pytania + fotki

Wyszukiwarka Forumowa:
M

MrHigh

Guest
Pytania dotyczą oczywiście legalnej hodowli znajdującej się w Holandii.

A tak ona wygląda.

127.jpg


Roślinki do tej pory rosły pod kompaktami i ok. tydzień temu przeniosłem je do szafy z 400W HPSem. (HPS wisi ok. 50-60 cm nad topami)

128.jpg


Zastosowałem metodę uprawy LST.

129.jpg


i nie wiem czemu ostatnio dolne listki zaczęły żółknąć.
Dopiero zamówiłem PH-metr ale wolałem nie czekać i posypałem ziemię kredą i podlałem.

Temperatura w szafie to ok. 28-30*C

130.jpg


Dużo czytałem na temat hodowli MJ czy popełniłem jakiegoś babola? Czy wszytko jest narazie dobrze i listki (po dodaniu kredy) przestaną usychać?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :)
 
S

sdfsdf

Guest
kredy? hmm nie wiedzialem ze kreda podnosci pH lepiej sie zaopatrzyc w dolomit. mozna go kupic w ogrodniczym. usychaja liscie 3-palczaste i nie nalezy sie nimi przejmowac! roslina je odzuca bo juz nie potrzebuje ich pomocy bo wypuszcza nowe.
gdy bedzie sie dzialo cos z innymi liscmi "nowszymi" to wtedy nalezy sie martwic. to Twoja pierwsza uprawa?
pozdro!
 
G

golota23

Guest
Liscie usychaja

Elo, niczym sie nie martw dolne liscie zawsze usychają bo muszą uschnąć jak kolega napisał Ci to wyżej ja tylko moge potwierdzić zebyś był bardziej przekonanay :)
ps. jaka to odmiana ?
 
M

MrHigh

Guest
Dzieki :) tak to pierwsza moja hodowla. A odmaina to Jock Horror .
Roślinki mają miesiąc i 4 dni (od kiełka w ziemi). Jak narazie nic się nie dzieje z dużymi listkami :)

Dziękuje i pozdrawiam!
 
G

ggg

Guest
Re: Liscie usychaja

golota23 napisał:
Elo, niczym sie nie martw dolne liscie zawsze usychają bo muszą uschnąć jak kolega napisał Ci to wyżej ja tylko moge potwierdzić zebyś był bardziej przekonanay :)
ps. jaka to odmiana ?

Niestetety nie jestem pewien czy masz rację. Zobacz pod ten link

http://haszysz.com/indexuprawa.php?subaction=showfull&id=1147031552&archive=&start_from=&ucat=9&

i zjedź na dół aż dojdziesz do przedostatniego zdjecia. Objawy pokazane tam są takie same jak u Ciebie. A przyczyna - NIEDOBÓR MOLIBDENU. Radziłbym (chociaż jestme jeszcze laikiem w tych sprawach) mocniej się zastanowić nad przyczyną jaka nęka twoje rośłinki.
 
G

golota23

Guest
Uschniete liscie

Dobra nie świruj, rosnie zielsko na dziko gdzies na jamajkach czy cos ehe i nikt tego odzywkami nie polewa,jesli liscie ktore uschły są z samego dołu łodygi to sie nie martw
 
G

Green

Guest
Dobra nie świruj, rosnie zielsko na dziko gdzies na jamajkach czy cos ehe i nikt tego odzywkami nie polewa,jesli liscie ktore uschły są z samego dołu łodygi to sie nie martw

jaki ty jestes tempy to az mi ciebe szkoda

nie porownuj roslin z outa do indoora bo to dwie odrebne sprawy gdzie warunki sa calkowicie odmienne od siebie

wedlug mnei jest cos z nimi nie tak, stawiema na jakis niedobor pierwiastka przyuszcalnie azot(molibden raczej nie gdyz liscie troche inaczej zolkna choc podobnie jednak ten pierwiastek jest roslinie potrzebny w bardzo malaj dawce wiec zadko sie zdaza aby go zabraklo) , piszesz ze rosliny maja ponad miecha, nie mam pojecia jakie odzywki i czywogle je stosowales jezeli nie to sprawa jest prosta, ziemia sie wyjalowila. Jezeli natomiast stosowales jakie kowliek nawozy to moglo dojsc do zmiany ph(zapewne w strone ujemna) co spowodowalo zablokowanie przyswajania macro jak i micro elementow co objawia sie nie doborem
radze zbadac ph i dopiero potem zaczac dzialac
 
M

MrHigh

Guest
Używam ziemi uniwersalnej i BIOHUMUSA (przy podlewaniu raz na 2-3 dni) oraz zraszam liście 2-3 razy dziennie - przy wyłączonym świetle. W przyszłym tygodniu dostane PH-meter i sprawdze co jest nie tak :) Dziękuje za pomoc!
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
MrHigh, ile lejesz biohumusa? Ja ładowałem Biohumus dla roślin zielonych i osobno dla kwitnących takimi dawkami, że po rozcieńczeniu była coca-cola :) Wszystko rosło miód malina. Kup dolimit. U mnie w ogrodniku 4pln za 10kg. Obsypałem outdood, dałem 5kg ziomowi i jeszcze mi kurna leży tego "speeda" w worku:D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół